Connect with Us

All posts tagged "europe"

Shëndeti 13:49 - 28 Shkurt, 2020

Koronavirusi në Europë/ Epidemi apo infodemi?

Franca duhet të përgatitet për një epidemi të koronavirusit, thotë Presidenti Emmanuel Macron, por Italia,  vendi më i prekur nga Evropa,  thotë se lajmet po krijojnë...

Kuriozitete 16:56 - 10 Dhjetor, 2019

Mund të qëndrojnë të freskëta për 6 ditë/ Ky frut do të mbërrijë së shpejti në Europë

Avokadot me një veshje ushqimore të spërkatur në lëkurën e tyre në mënyrë që të ruhet pjekuria dhe reduktohen mbeturinat ushqimore do të shiten edhe në...

Showbizz 16:41 - 3 Dhjetor, 2019

“Nuk e pres askënd”/ Gashi i zemëruar para turit të tij në Europë

Reperi i famshëm me origjinë shqiptare Gashi po përgatitet për turin e tij muzikor nëpër botë. Gashi është kthyer në vëmendjen e mediave rozë pasi bën...

Kuriozitete 15:10 - 5 Korrik, 2019

“700 qejflinj festash”/ Nis festivali më i madh i seksit në Europë

Festivali më i madh i seksit ka nisur sot në Angli në një fshat me bukuri natyrore të quajtur Genteel Worcester dhe për të shkuar aty...

Life Style 11:40 - 29 Qershor, 2019

“Edhe harta e temperaturave po ulëret”/ Temperaturat përvëluese “pushtojnë” Europën

Temperaturat e larta duket se nuk do të ndalojnë së rrituri dhe sidomos Europa po përvëlohet nga temperatura ekstreme prej disa javësh tashmë.Të mërkurën e kësaj...

Kryesore Show Biz 11:25 - 30 Prill, 2019

“E keni imagjinuar një film shqiptar në Europë?”/Elvana Gjata jep lajmin e shumëpritur

Pak ditë më parë ne rrjetet sociale u lajmërua se filmi “Dy Gisht Mjaltë”  do të transmetohej në të gjitha kinematë e Turqisë. Por ndërkohë ditën...

Life Style 12:31 - 18 Prill, 2019

Sa bakshish duhet të lini në vendet europiane?/ Po në Shqipëri?

Kur udhëton ndonjëherë është e vështirë për të ditur nëse duhet të lësh bakshish apo jo.   Zakonet ndryshojnë nga njëri vend tek tjetri dhe për...

Kuriozitete 13:40 - 26 Janar, 2019

A e dinit? Shteti më i pasur në Europë nuk ka aeroport dhe as trena

Sipërfaqja e tij është vetëm 160 kilometra katror, por është shteti më i pasur në Europë. Fjala është për Lihteshtajnin, i cili ka 300 vite që...

Femra 23:34 - 27 Dhjetor, 2018

Nëse partneri ju tradhëton, me siguri është nga ky qytet

Namin e “ don zhuanit” në Europë e kanë italianët, por francezët duket se po ua marrin në kthesë këtyre të fundit, titullin “Latin lover” Sipas...

Kuriozitete 16:53 - 19 Nentor, 2018

Zbulohen destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet

Një studim nga “Money Travel” ka hulumtuar koston e vizitave në 10 tregjet e Krishtlindjeve në qytetet europiane. Studiuesit karahasuan çmimet e fluturimeve, akomodimeve, verës, pijeve...

Teknologji 10:24 - 27 Gusht, 2018

Rritet shitja e makinave elektrike në Europë/ Kryeson shteti skandinav

Shitjet e makinave elektrike në Europë për 2018-ën pësuan një bum të jashtëzakonshëm. Nga janari në qershor, rreth 195 mijë makina elektrike janë shitur në të...

Kuriozitete 22:30 - 17 Maj, 2018

Sipas horoskopit ja se në cilin shtet të Europës do gjeni partnerin ideal

Për të gjithë ju të apasionuarit pas horoskopit, dhe për ju që jeni në kërkim të partnerit ideal, ne ju tregojmë se në cilin shtet të...

Kuriozitete 23:50 - 4 Mars, 2018

Nëse ndodheni në Europë, kujdes!/ Facebook di informacione sekrete mbi ju

Facebook këtë rradhë ndodhet para vështirësive. Përdoruesit e saj, më saktë ,mbi 40% e përdoruesve europianë ndodhen nën përgjim të privatësisë së tyre. Rregullat e reja...

Teknologji 22:40 - 25 Shkurt, 2018

Makina koreane që kërkon të “pushtojë” Europën 

Kia Stinger ka hyrë në tregun europian duke u prezantuar si një Gran Turismo origjinale. Kjo makinë me karakter sportiv dhe me teknologji të lartë është...

Kryesore Show Biz 14:47 - 24 Dhjetor, 2017

Arlinda, shqiptarja që po “çmend” Europën me foto nudo

Jo vetëm në Shqipëri, por kudo në botë po u kushtohet më shumë rendësi vajzave që ekspozojnë vithet apo gjoksin. Madje, vajzat që duan famë po...