Connect with Us

All posts tagged "eurovizion"

Showbizz 10:54 - 31 Mars, 2020

Anulimi i Eurovizion/ Menaxheri i Arilena Arës flet për herë të parë: Ja si e pritëm lajmin

Eurovizion u anulua për shkak të përhapjes së madhe të Coronavirusit, ashtu si shumë evente të tjera të rëndësishme në botë. Por si e pritën anulimin...

Showbizz 16:19 - 18 Mars, 2020

Vendoset “fati” i Eurovizionit/ Merret vendimi përfundimtar

Edhe festivali i “Eurovizion” ka patur të njëjtin fat si kampionati europian i futbollit për shkak të Koronavirusit. Organizatorët e festivalit, që do të zhvillohej në...

Showbizz 16:08 - 4 Mars, 2020

Talentet shqiptarë janë në të gjithë botën/ Ky është këngëtari që do të përfaqësojë Zvicrën në Eurovision

Artisti shqiptar, Gjon’s Tears është përzgjedhur të përfaqësojë shtetin e Zvicrën në festivalin e këngës në Evropë, Eurovision 2020. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin Gjon Muharremaj, i...

Showbizz 13:12 - 28 Shkurt, 2020

Gjiganti mediatik shkruan për Arilena Arën: “Nuk do të ishte Eurovizion pa baladën e saj”

Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të Këngës duke u kthyer në këngëtaren që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Shaj është kënga me të...

Showbizz 14:20 - 10 Shkurt, 2020

Triumfoi krah Elvana Gjatës/ Sondazhet nxjerrin fituese të Eurovizionit Arilena Arën

Këngëtarja Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të Këngës duke lënë pas Elvana Gjatën dhe duke u bërë kështu përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion. Kënga...

Showbizz 12:34 - 22 Janar, 2020

Lajmi që po bën xhiron e rrjetit/ Elvana Gjata do të përfaqësojë një tjetër shtet në Eurovizion?

Këngëtarja Elvana Gjata ishte e preferuara e shqiptarëve të cilët pritën me shumë entuziasëm pjesëmarrjen e saj në Festivalin e Këngës, por falë votimit të jurisë...

Showbizz 14:20 - 18 Nentor, 2019

“Përjetova një traumë”/ Eksperienca në Eurovizion, Eneda Tarifa flet për herë të parë

Këngëtarja shqiptare Eneda Tarifa pas disa muajsh, ka folur për herë të parë për eksperiencën që kaloi në festivalin e ndjekur nga e gjithë bota, Eurovizion....

Kryesore Show Biz 15:02 - 6 Qershor, 2019

“Askush nuk më vlerësoi siç duhej”/ Jonida Maliqi flet për herë të parë pas performancës në Izrael

Pas një muaji të gjatë me prova, deklarata për shtyp dhe finales emocionuese në Eurovizion, këngëtarja Jonida Maliqi ka rrëfyer disa detaje nga performanca në Tel...

Kryesore Show Biz 18:51 - 20 Maj, 2019

E papritur/ Eleni Foureira del me “një trofe” nga Eurovizion

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira i ka mahnitur të gjithë me performancën e saj në Tel Aviv. Këngëtarja ishte e ftuar speciale dhe pritej që...

Kryesore Show Biz 10:40 - 19 Maj, 2019

Eurovision/ Shfaqën flamurin e Palestinës në Izrael, konkurentët shkaktojnë reagime në publik

Mbrëmjen e djeshme u mbajt finalja e madhe e Eurvision 2019 ku fitues u shpall këngëtari nga Hollanda Dunkan me këngën “Arcade”. Por një incident ka...

Kryesore Show Biz 21:16 - 18 Maj, 2019

Nis finalja e madhe e Eurovizionit/ Shqipëria garon në gjysmën e parë

Sapo ka startuar nata finale e Eurovizion ku priten të performojnë 26 shtete, ku Shqipëria do të performojë e dyta. Jonida Maliqi do të konkurojë me...

Kryesore Show Biz 16:15 - 18 Maj, 2019

“Të vrasin natën e të qajnë ditën”/ Drejtori i festivalit iu përgjigjet atyre që “kryqëzuan” Jonida Maliqin

Sonte është nata finale e festivalit Eurovizion ku pritet të performojnë 26 shtete dhe të shpallet fituesi. Në këtë natë do të këndojë Jonida Maliqi këngën...

Kryesore Show Biz 12:53 - 18 Maj, 2019

Eurovision/Zbuloni cilat janë shtetet që kanë dështuar më shumë në festivalin e këngës

Eurovisioni është festivali i këngës në të cilin marrin pjesë vendet e Evropës dhe jo vetëm.Norvegjia cilësohet si vendi i cili më së shpeshti ka dalë...

Kryesore Show Biz 20:07 - 17 Maj, 2019

Shqipëria në finalen e Eurovizion/ Zbulohet kur do të këndojë Jonida Maliqi

Këngëtarja Jonida Maliqi ka dhënë një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e kaluar në Eurovizion dhe ka arritur të kalojë në finale. Kënga “Ktheju Tokës” ka patur...

Kryesore Show Biz 15:41 - 17 Maj, 2019

Jonida Maliqi kalon në finalen e madhe/ Adelina Tahiri zhgënjen të gjithë shqiptarët

Këngëtarja Jonida Maliqi ka kaluar gjysmëfinalen e Eurovizionit duke u bërë pjesë e finales së madhe. Të gjithë shqiptarët e mbështetën këngëtaren e cila na emocionoi...