Connect with Us

All posts tagged "facebook"

Teknologji 13:44 - 10 Prill, 2020

Vetëm për çiftet/ Facebook krijon aplikacionin më të ri

Facebook ka krijuar aplikacionin e ri për çiftet të cilët mund të shkëmbjenë mesazhe me njëri-tjetrin. Aplikacioni i ri i quajtur Tuned lejon çiftet të dërgojnë...

Teknologji 14:13 - 9 Mars, 2020

Cënoi privatësinë e 300 mijë personave/ Australia çon në gjyq Facebook

Rregullatori i privatësisë së Australisë po e çon Facebook-un në gjyq për skandalin e Cambridge Analytica. Zyra e Komisionerit të Informacionit Australian tha që Facebook kishte...

Teknologji 16:57 - 26 Shkurt, 2020

Si të zbuloni nëse dikush është kyçur në Facebook-un tuaj dhe po ju spiunon

Nëse jeni të shqetësuar se nuk keni dalë nga Facebook në pajisjen e dikujt tjetër, atëherë ju duhet këshillat e mëposhtme. Facebook ka teknologjinë që të...

Teknologji 12:46 - 17 Shkurt, 2020

Bosi i Facebook/ I lumtur se do të paguajë më shumë taksa në Europë

Bosi i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka pranuar se gjigantëve të teknologjisë do tu duhet të paguajnë më shumë taksa në Europë në të ardhmen dhe njeh...

Teknologji 12:57 - 8 Shkurt, 2020

Hackerat bëjnë “namin”/ Hyjnë në llogaritë e Twitter, Instagram dhe Facebook

Llogaritë e mediave sociale në Facebook u morën përkohësisht nga një grup hakerash të Premten pasdite. Grupi hakmarrës OurMine postoi në llogaritë në Twitter dhe Instagram...

Shëndeti 13:57 - 1 Shkurt, 2020

Informacione dhe kura të rreme për Koronavirusin/ Facebook, Google dhe Twitter marrin masa ekstreme

Facebook ka deklaruar se do të heqë pretendimet false në lidhje me kurat dhe teori të tjera të paprovuara rreth koronavirusit, pasi virusi vdekjeprurës vijon të...

Teknologji 15:01 - 29 Janar, 2020

Facebook përballet me një sërë problemesh/ Mark Zuckerberg në kërkim të strukturave të reja

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg do të vizitojë ligjvënëist evropianë në Bruksel gjatë muajit shkurt. Sipas Bloomberg një zëdhënës i Facebook ka thënë që Zuckerberg do...

Teknologji 16:21 - 10 Janar, 2020

Mark Zuckerberg heq dorë nga sfidat personale/ Nuk ka qëllim për këtë vit

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, në çdo muaj janar paraqet sfidat e tij personale për gjatë gjithë vitit. Por duket se këtë radhë, Zuckerberg nuk do...

Life Style 15:16 - 7 Janar, 2020

Facebook merr vendimin e rëndësishëm në lidhje me “Deepfakes”

Facebook ka njoftuar se do të heq video nga modifikimi artificial, i njohur si “deepfakes”, nga platforma e tij. “Deepfakes” janë klipe të krijuara nga kompjuteri...

Teknologji 15:49 - 23 Dhjetor, 2019

Facebook merr vendimin e papritur/ Përdoruesit e rrjeteve sociale tani do të jenë më të sigurt

Facebook ka vendosur që të ndërpresë përdorimin e numrave të telefonit të anëtarëve në sistemin e rekomandimit të miqve në vitin 2020. Ky vendim erdhi pasi...

Teknologji 18:01 - 19 Dhjetor, 2019

Facebook zotëron katër aplikacionet më të shkarkuara të dekadës

Katër aplikacionet më të shkarkuara të dekadës janë të gjitha në pronësi të Facebook, sipas përfaqësuesit të aplikacioneve App Annie. Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp dhe Instagram...

Life Style 13:20 - 22 Nentor, 2019

“Facebook dhe Google janë një kërcënim për të drejtat e njeriut”

Amnesty International, organizata e njohur per të drejtat e njeriut, thotë se Facebook dhe Google paraqesin një kërcënim sistematik për të drejtat e njeriut. Konkretisht,  “Amnesty”...

Teknologji 18:26 - 3 Nentor, 2019

Facebook vjen me ndryshimin e radhës/ Sjell aplikacionin që do iu shërbejë të gjithëve

Rrjeti social  Facebook, do të sjellë për të gjithë përdoruesit e tij një aplikacion që ka lidhje me shëndetin. “Preventive Healthcare” është quajtur aplikacioni i ri...

Kuriozitete 11:53 - 30 Tetor, 2019

Probleme dhe ankesa/ Zbuloni çfarë duhet të bëni nëse nuk ju punon Facebook

Prej disa kohësh, rrjeti gjigand social Facebook nuk ka funksionuar në mënyrë të rregullt për disa prej përdoruesve të tij. Shumë janë ankuar se nuk kanë...

Life Style 11:39 - 1 Tetor, 2019

Njerëzit po çmenden nga kjo risi/ Facebook sërish me ndryshime drastike

Mesa duket gjigandi i medias sociale Facebook, nuk do të ndalet me ndryshimet e tij dhe sipas “Daily Mail”, do t’i hyjë rrugës së modës. Ekspertët...