Connect with Us

All posts tagged "fakte"

Kuriozitete 10:40 - 17 Nentor, 2019

Si të dukeni më tërheqës në sytë e të tjerëve?/ Ja disa fakte interesante që nuk i dinit

Sipas studimeve më të fundit, të pranosh të metat që ke, është një nga mënyrat më të mira për ta dashur veten dhe për t’u dukur...

Showbizz 18:39 - 13 Nentor, 2019

Një nga aktorët më të famshëm dhe seksi në botë/ Disa fakte interesante rreth Brad Pitt

1-Emri i tij i plotë është William Bradley Pitt. Ai lindi në 18 Dhjetor, në 1963. Ai është me origjinë nga Oklahoma, në Shtetet e Bashkuara....

Life Style 21:53 - 12 Nentor, 2019

Paqësorë, intelektualë dhe perfektë/ Të gjitha faktet që duhet të dini rreth shenjës së Peshores

Nëse Borëbardha do të kishte një shenjë zodiakale, ajo do të ishte absolutisht një Peshore. Karakterizuar nga dashuria, paqja dhe bukuria, Peshorja është me siguri më...

Showbizz 15:56 - 12 Nentor, 2019

Fobi nga trotuaret/ Faktet më të çuditshme që nuk i dinit për aktorin e famshëm Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhem DiCaprio lindi në Hollywood, në 1974. Një fëmijë i vetëm, babai i tij George DiCaprio ishte një karikaturist me prejardhje italiane. Stërgjyshërit e babait...

Life Style 15:05 - 10 Nentor, 2019

Kini kujdes/ Disa fakte interesante rreth gjuhës dhe rëndësisë së saj në shëndetin tuaj

Nxerrja e gjuhës jashtë është një përshëndetje në Tibet ndërsa në shumë vende të tjera përdoret si një mënyrë për t’ju diagnostifikuar. Mund të habiteni, por...

Life Style 13:40 - 10 Nentor, 2019

Keni shumë qime në trup?/ Zbuloni 5 fakte interesante dhe lidhja e tyre me shëndetin

Qimet e trupit mund të jenë aseti juaj më i madh ose pjesa juaj më e urryer. Dhe pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, do të...

Life Style 15:40 - 8 Nentor, 2019

“Mund të lexojnë mendimet”/ 10 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Peshqve

Peshqit janë një shenjë Uji dhe si e tillë kjo shenjë e zodiakut karakterizohet nga empatia dhe aftësia e shprehur emocionale. Ata janë shumë miqësorë, kështu...

Showbizz 16:17 - 6 Nentor, 2019

Nga flirtet tek pasuria/ Fakte interesante rreth aktorit të famshëm George Clooney

1-George Timothy Clooney lindi në 6 maj 1961, në një familje të famshme të personaliteteve mediatike . Babai i tij, Nick ishte një personalitet TV dhe...

Showbizz 20:56 - 5 Nentor, 2019

Fitoi zemrat e shqiptarëve me rolin e saj në serialin “Dashuri e pafund”/ Zbuloni disa detaje të rëndësishme nga jeta e aktores Hazal Kaya

1-Ajo është shumë e njohur dhe një nga aktoret më të vlerësuara për shkak të aftësive të saj në aktrim. 2-Prindërit e  Leyla Hazal u ndanë...

Showbizz 16:59 - 5 Nentor, 2019

I varur ndaj drogës dhe alkoolit/ Faktet interesante që nuk i dinit për jetën e aktorit të famshëm Tom Hardy

1-Tom Hardy është një nga aktorët amerikan më të famshëm. Disa nga filmat e tijn më të famshëm janë The Revenanat, Inception, Fury Road, Taboo. 2-Tom...

Life Style 16:20 - 5 Nentor, 2019

Do të sjellin gëzim ose kaos në jetën tuaj/ 10 fakte interesante rreth shenjës së Bricjapit

1: Një Bricjap nuk do t’i kërkojë kurrë një personi tjetër të bëjë diçka që nuk do ta bënte vetë. Nuk u pëlqen të jenë në varësi të...

Kuriozitete 14:40 - 2 Nentor, 2019

“Nuk mund të gërhisni dhe ëndërroni në të njëjtën kohë”/Zbuloni 10 faktet që duken të rreme, por janë 100% të vërteta

Së fundmi përdoruesit e faqes online “Reddit” filluan një trend në të cilën njerëzit ndanin fakte që duken të rreme, por janë të vërteta – si...

Life Style 16:22 - 1 Nentor, 2019

Inteligjentë dhe modestë/ Zbuloni 5 fakte të panjohura rreth Virgjëreshës

1.Virgjëreshat janë të besueshëm, praktikë dhe besnikë. Në mitologjinë Greke, Astraea  ishte e fundit prej perëndive që braktisi Tokën ndërsa pjesa tjetër u largua për në...

Kuriozitete 16:10 - 1 Nentor, 2019

“Ekzistojnë rreth 7500 lloje mollësh në botë”/ Zbuloni 10 kuriozitete rreth botës që asnjë nuk i dinte

Ne dimë shumë gjëra, kemi lexuar dhjetëra libra dhe kemi shikuar shumë dokumentare. Por bota akoma na mahnit. Ferdio, një agjenci infografike nga Kopenhaga, mëson diçka...

Showbizz 15:02 - 31 Tetor, 2019

Prezantuesja dhe balerina që “nguliti” miliona njerëz pas ekranit/ Faktet më interesante rreth Raffaella Carra

1-Emri i artit nga Raffaella Maria Roberta Pelloni, e lindur në Bolonjë, më 18 qershor 1943, është këngëtare, balerinë, aktore, prezantuese televizive dhe radiofonike dhe shkrimtare...