Connect with Us

All posts tagged "Familja"

Showbizz 18:55 - 8 Mars, 2020

FOTOT-“Ju kam në zemër”/ Amarda Toska prezanton për herë të parë mamin dhe motrat

Moderatorja Amarda Toska si rrallë herë ka prezantuar motrat dhe nënën e saj. Me rastin e festës së gruas, Amarda ka publikuar një foto shumë të...

Kuriozitete 14:44 - 1 Mars, 2020

Familja dhe Karriera/ Këto shenja të horoskopit do të jenë më fatlumet për muajin Mars

Mërkuri vazhdon lëvizjen e tij retrograde deri më 10 Mars, dhe mund të na bëjë mjaft emocionues, në situata që nuk kërkojnë emocione, mund të na...

Showbizz 22:30 - 31 Dhjetor, 2019

FOTOT- Si ka ndryshuar familja Trump gjatë këtyre viteve

Gjatë vitit 2010, pa diskutim që familja Amerikane që ndryshoi më shumë ishte familja Trump. Ata ndryshuan nga të qenurit një familje biznesmenësh të fuqishëm në...

Showbizz 21:27 - 27 Nentor, 2019

“Fatkeqësitë natyrore kurrë mos i rënçin asnjë kombi”/ Endri Prifti jep mesazhin sensibilizues

Këngëtari i njohur, Endri Prifti është një nga artistët që i është bashkuar dhimbjes së familjeve të prekura nga tërmeti. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Endri...

Life Style 08:55 - 31 Tetor, 2019

Familja dhe Puna/ Susan Miller zbulon se çfarë do të ndodhë sot me shenjat e horoskopit

Dashi Shmangni nënshkrimin e ndonjë kontrate të madhe financiare ose letër shkrimi sot, pasi Mërkuri do të shkojë në reaksion në vendin tuaj të parave të...

Kuriozitete 00:00 - 17 Shkurt, 2018

Njihuni me familjen më të pasur që ka në duar të gjithë vendet e botës

Familja Rothschild ka qenë gjithmonë një mister – për këtë familje nuk keni mundur të dini çdo gjë, dhe ndikimi i tyre në botë është më...

Kuriozitete 00:45 - 8 Janar, 2018

33 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e vëllait të saj: Kur Adalyn lindi, ishte magjike

Një histori e rrallë është publikuar ngaDailymail, ku 33-vjeçarja Amanda Patterson ka sjellë në jetë fëmijën e vëllait të saj. Këtu nuk bëhet fjalë për ndonjë...

Kryesore Show Biz 00:00 - 6 Janar, 2018

Familja po i shkatërron Khloe-s ditët më të bukura

Edhe tani që Khloe Kardashian po përjeton periudhën më të lumtur të saj, njerëzit nuk po e lënë të qetë. 33-vjeçarja është në pritje të fëmijës...

Kryesore Show Biz 19:05 - 23 Dhjetor, 2017

Foto/ Njihuni me vëllain e jashtëligjshëm të Enrique Iglesias

Gjykata Themelore e Valencias i ka paraqitur një kërkesë këngëtarit Julio Iglesias për pranimin e atësisë së një djali 27-vjeçar. 74-vjeçari me më shumë se 300...

Fëmija 22:50 - 20 Dhjetor, 2017

Shokuese!/ Kjo nënë do ta lindë fëmijën e vdekur për t’i dhuruar organet

Shikuesit britanikë mbetën të shokuar mëngjesin e sotëm nga historia e një çifti të guximshëm, të cilët shpjeguan vendimin e tyre për të dhuruar organet e...

Fëmija 00:30 - 28 Nentor, 2017

Ekspertët zbulojnë se motrat dhe vëllezërit më të vegjël shpenzojnë më shumë

Në librin “Libri i Lindjes: Pse jeni kështu si jeni”, Dr Kevin Leman detajon katër lloje të personalitetit bazuar në rendin e lindjes: Fëmija i Parë,...

Kuriozitete 23:00 - 2 Nentor, 2017

Doni të jeni më të suksesshëm në punë?/ Fokusohuni në gjërat e vogla

Jemi çdo ditë me pyetjen në mendje se çfarë duhet të bëjmë që të shkëlqejmë në punën tonë. Por vazhdimisht jemi në dyshime se nëse ndjenjat...

Kuriozitete 23:40 - 8 Shtator, 2017

Foto/Ja përse nuk duhet t’i lini kurrë fëmijët tuaj vetëm

Mendoni se shpejtësia e dritës është gjëja më e shpejtë në botë? Epo e keni gabim, janë pikërisht ata… fëmijët. Në një sekondë janë duke ngrënë...

Kryesore Show Biz 11:55 - 29 Gusht, 2017

Kimikati prezanton familjen/ Kush është babai që e bën të mos mbajë mend asgjë

Aktori i njohur i humorit, Olsi Bylyku, i cili njihet ndryshe edhe si “kimikati” ka postuar në rrjetet sociale një foto me familjen e tij. Ndryshe...

Femra 13:17 - 23 Gusht, 2017

Shkencëtarët zbulojnë moshën ideale për t’u bërë nënë

Rritja e një fëmije është një udhëtim i çmuar dhe i mrekullueshëm që mund të sjellë lumturi dhe gëzim, si dhe sfida dhe shqetësime, pavarësisht nga...