Connect with Us

All posts tagged "fb"

Life Style 14:38 - 4 Tetor, 2019

Nga Google tek Facebook/ Zbuloni markat që po ndryshojnë botën dhe cila po ndikon më shumë në jetën tonë

Rrjetet sociale tashmë janë kthyer në një domosdoshmeri për të gjithë ne duke zënë kohën më të madhe të ditës. Por a e dini se cila...

Life Style 15:25 - 15 Prill, 2019

Probleme teknike brenda muajit/Çfarë ndodh me Facebook dhe sa i kushtojnë këto ndërprerje?

Disa javë më parë por edhe ditën e djeshme gjigandët e rrjeteve sociale si Facebook, Instagram, Whatsapp patën një ‘black out’ total dhe i futi njerëzit...

pasword djegie
Life Style 11:22 - 22 Mars, 2019

Alarm sigurie/Kush mund ta lexojë fjalëkalimin tuaj në Facebook dhe Instagram?

Fjalëkalimet zakonisht maskohen në një format të palexueshëm, por rrjeti social ka pranuar se qindra miliona përdorues të Facebook Lite, dhjetëra miliona përdorues të tjerë të...

Life Style 10:40 - 15 Mars, 2019

Pas bllokimit në gjithë botën, Facebook po hetohet për një krim të madh që ka lidhje me të dhënat tona personale

Prokurorët federalë kanë hapur një hetim penal për marrëveshjet e të dhënave që Facebook ka bërë me kompanitë e mëdha teknologjike, njoftoi  “New York Times”. Bëhet...

Life Style 13:25 - 12 Mars, 2019

Quizzet në Facebook/Zbulohet rreziku dhe marrja e të dhënave përmes lojrave

Së fundmi një tjetër teknikë është duke u përdorur nëpërmjet disa quizeve që janë duke u bërë masivisht dhe janë përdorur rreth 63.000 herë në një...

Kuriozitete 15:40 - 25 Shkurt, 2019

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Ndonëse jetojmë në epokën e lavdishme të Instagram-it, Facebook duket se ende nuk e ka humbur shkëlqimin e tij.  Për shqiptarët, vazhdon të jetë rrjeti social...

Kuriozitete 12:40 - 17 Shkurt, 2019

Kishte ardhur koha: 9 lloje “miqsh” që duhet t’i heqim nga Facebook-u tani

Pas kaq vitesh, “Facebook”-u është kthyer në një “vend” ku gjeni njerëz me të cilët nuk flisni më apo që nuk i njihni më fare, ish-kolegë...

Life Style 11:25 - 8 Shkurt, 2019

Motra e Mark Zuckerberg tregon pse e la punën në “Facebook” dhe ka një mesazh për vëllain

Nëse nuk e dinit Mark Zuckerberg ka një motër dhe ajo tashmë nuk punon më në Facebook. Arsyeja lidhet me faktin se, ajo e urrente të...

facebook kurth
Life Style 13:25 - 18 Janar, 2019

Një “kurth” nga Facebook? Ja pse nuk duhet ta bëni sfidën e 10 viteve në rrjetet sociale

Kohëve të fundit njerëzit e internetit janë angazhuar, duke gërmuar nëpër “arkiva” për t’u bërë pjesë e një sfide të fundit që po qarkullon. Bëhet fjalë...

Life Style 13:10 - 7 Dhjetor, 2018

Biznes me të dhënat tona, një tjetër skandal tregon se si Facebook bën lekë në kurriz të përdoruesve

Email-e të shkruara nga shefi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe nga zëvendësit e tij tregojnë se kompania ka bërë disa marrëveshje selektive në kurriz të përdoruesve. Thuhet se...

Life Style 13:25 - 4 Dhjetor, 2018

Çfarë ndodh nëse përdorni vetëm 10 minuta në ditë Facebook dhe Instagram?

Kufizimi i përdorimit të Facebook , Instagram dhe Snapchat drejtpërdrejt të çon në uljen e vetmisë dhe depresionit, sipas një studimi të kohëve të fundit të...

Life Style 11:01 - 1 Dhjetor, 2018

Nuk është Facebooku apo Instagrami, ju prezantojmë me aplikacionin më të përdorur për 2018-ën

Edhe për 2018-ën aplikacionet më të përdoruara janë ato të rrjeteve sociale dhe që përdoren për të shkëmbyer mesazhe, të cilat janë falas. Të përqëndruar në...

Life Style 15:53 - 21 Nentor, 2018

Ankandi në Facebook i ‘nuses fëmijë’ tmerron njerëzit: ‘Përdorim barbar i teknologjisë’

Facebook- u është përballur me revoltën e njerëzve të cilët e kanë kritikuar për “përdorimin barbar të teknologjisë”, pasi ka lejuar shitjen e një “nuseje fëmijë”....

facebook kurth
Teknologji 11:05 - 21 Nentor, 2018

Bllokohet Instagram dhe Facebook, çfarë po ndodh me rrjetet sociale më të përdorur?

Facebook dhe Instagram kanë pësuar një bllokim dhe për shumë përdorues nuk funksionojnë. Shumë njerëz janë shprehur mbi këtë problematikë nëpër rrjetin social Twitter. Sipas faqes...

Life Style 13:37 - 19 Prill, 2017

U njohën në Facebook/Çfiti zbulon diçka të pazakontë pas martesës

Amy dhe Justin që në momentin që ishin takuar për herë të parë kishin ndjerë diçka të fortë që i lidhte. Momenti kur zbuluan se kishin...