Connect with Us

All posts tagged "fbi"

Kuriozitete 13:10 - 5 Tetor, 2019

Seri vrasjesh dhe sulme të rënda/ Paralajmëron FBI, filmi më i ndjekur i momentit shkakton terror tek shikuesit

Pak javë më parë , të gjithë fansat e “Joker” u cmendën pas trailerit të ri të këtij filmi duke u bërë kështu traileri më i...

Kryesore Show Biz 14:05 - 8 Gusht, 2019

Kur Elvis Presli, i kërkon presidentit Riçard Niksonit ta bënte një agjent të anti-drogës

Me sa duket të qenit mbreti i muzikës ”rock & roll”, nuk ishte i mjaftueshëm për këngëtarin amerikan Elvis Presli. Për shkak se vuante edhe vetë...

Kuriozitete 22:50 - 15 Tetor, 2017

Foto/ Gratë që gjenden në listën e më të kërkuarve të FBI

Nese jeni në top listën e vendit tuaj për ndonjë gjë, është arritje. Por nëse jeni në listën e FBI atëherë e keni punën keq. Jeni...

Teknologji 23:30 - 2 Mars, 2016

Çështja FBI – Apple në Kongresin amerikan

Departamenti amerikan i Drejtësisë dhe gjigandi teknologjik Apple u përplasën dje në  Kongres, rreth mosmarrëveshjes për hapjen e një iPhon-i.  Autoritetet amerikane po përpiqen të detyrojnë...

Kuriozitete 13:15 - 28 Maj, 2015

Dhjetë artistët që u hetuan nga FBI

Këta 10 artistë sigurisht se kishin ndjenjën se janë nën llupën e paparacëve. Nga Pablo Picasso e deri tek Georgia O’Keefe, artistët ndër vite kanë pasur ‘Paparaci’...