Connect with Us

All posts tagged "femije"

Kryesore Show Biz 18:15 - 17 Shtator, 2019

Në pritje të fëmijës së dytë/ Nëse do të jetë vajzë, Lorik Cana e ka emrin gati

Para pak ditësh në media bëri bujë lajmi se ish kapiteni i kombëtraes Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij Monica do të bëhen prindë për herë...

Blog 12:10 - 17 Shtator, 2019

Studimi/Pirja e paracetamolit gjatë shtatëzanisë, i bën fëmijët hiperaktivë, dhe u shkakton probleme me përqendrimin

Një studim i ri nga Universiteti i Bristolit në Britaninë e Madhe, u shtohet provave që lidhen me efektet e mundshme anësore nga pirja e e...

Kuriozitete 15:11 - 14 Shtator, 2019

Lind fëmija më i shëndetshëm në botë/ Nuk do ta besoni sa peshon

Një grua në SHBA ka lindur fëmijën më të shëndetshëm në botë. Vajza e vogël të cilën e kanë quajtur Cristina Brown ka lindur plot 9...

Kryesore Show Biz 13:10 - 8 Shtator, 2019

“Kush nënë e lë fëmijën për të parë një ndeshje tenisi?”/ Meghan Markle “kryqëzohet” sërish nga komentuesit

Dukesha e Sussex prej kohësh po akuzohet nga fansat për moskujdesje ndaj djalit të saj Archie. Por këtë herë akuzat kanë shkuar më tej. Meghan Markle...

Kryesore Show Biz 22:22 - 30 Gusht, 2019

“Një fëmijë i dytë në familje?”/ Bashkëshortja e Sinan Hoxhës “zhgënjen” komentuesit

Tre vite pasi u bënë prindër të një djali të cilin e quajtën Ansi, këngëtari Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij Andrra Destani kanë filluar të...

Kryesore Show Biz 21:40 - 30 Gusht, 2019

“Nuk mund ta përballoj”/ Kim Kardashian tregon planet për fëmijën e pestë në familjen e saj

Ylli i reality show “Keeping up with the Kardashians”, Kim Kardashian ka treguar se dëshiron një familje të madhe dhe tashmë është nënë e katër fëmijëve....

Kryesore Show Biz 17:09 - 29 Gusht, 2019

E fokusuar në karrierë/ Moderatorja e frikësuar se është shumë vonë për tu bërë nënë

Moderatorja 39 vjeçare, Caroline Flack është shprehur se ndjehet e frikësuar nga ideaja se nuk do të mund të bëhet nënë. E fokusuar gjithë jetën e...

Kryesore Show Biz 10:40 - 19 Gusht, 2019

Të martuar dhe me fëmijë/ Filmi më i ndjekur i momentit, zbuloni jetën reale të aktorëve në “Vrasje të vogla”

Seriali i quajtur “Vrasje të vogla” i cili ka mbërthyer shumë ndjekës shqiptarë dhe ka arritur të fitojë vëmendjen e publikut që në episodet e tij...

Kryesore Show Biz 12:10 - 14 Gusht, 2019

“Duket si 30 vjeç me një fëmijë”/ Komentuesit “masakrojnë” Kylie Jenner për operacionet plastike

Ditën e shtunë më 10 gusht, miliarderja më e re në botë Kylie Jenner, mbushi 22 vjeç dhe ka postuar plot foto nga jahti luksoz me...

Kryesore Show Biz 17:10 - 11 Gusht, 2019

“Qaja dhe habitesha me veten”/ Moderatorja rrëfen për depresionin pas lindjes së djalit

Moderatorja e njohur Bieta Sulo ka rrëfyer periudhën e vështirë që ka kaluar pas linjdes së djalit të saj Kroi. Gjatë një interviste për “Class”  ajo...

Kuriozitete 13:10 - 10 Gusht, 2019

Nga fëmijët tek ngjyra e bardhë/ Çfarë nuk duhet të bëni në një dasëm?

Edhe pse dita e dasmës është më e vecanta për një çift, ata duhet të shqetësohen gjatë gjithë kohës për të ftuarit e tyre ‘problematikë’. Sipas...

Kryesore Show Biz 21:40 - 23 Korrik, 2019

“Na shkon shumë shtrenjtë”/ 21 fëmijë, familja më e madhe në Britani tregon shpenzimet luksoze

Ata u bënë të famshëm në fillim të vitit 2008, ku çifti Noel Radford dhe Sue nga Lancashire, treguan se kishin vetëm 13 fëmijë. Por Sue...

Kryesore Show Biz 21:16 - 16 Korrik, 2019

“Nuk dua…”/ Pas lindjes së vajzës, Rudina Xhunga merr vendimin e rëndësishëm

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga ka rrëfyer si asnjëherë tjetër detaje rreth jetës së saj private. Gjatë një interviste për “Panorama”, Rudina ka treguar se pas...

Kryesore Show Biz 19:27 - 14 Korrik, 2019

“Nuk do të sjell në jetë fëmijë ”/ Këngëtarja e famshme tregon arsyen pse nuk do të bëhet nënë

Këngëtarja e famshme Miley Cyrus është një nga personazhet më të komentuara në mediat e huaja. Deklaratat e saj të fundit kanë tronditur fansat pasi edhe...

Kryesore Show Biz 16:44 - 1 Korrik, 2019

Kate Middleton bën gjestin human/ Fton fëmijë të shtresave të ndryshme në kopështin e saj gjigant

Dukesha e Cambidge ka ftuar disa fëmijë për aktivitete të ndryshme në kopshtin e saj. Kate ka mbledhur fëmijë të shtresave të ndryshme për të qenë...