Connect with Us

All posts tagged "femijet"

Kryesore Show Biz 14:30 - 26 Gusht, 2019

“Si ka mundësi që jam kaq me fat”/ Kim Kardashian prezanton të “preferuarin” e saj

Kim Kardashian ndan thujase çdo moment të saj me ndjekësit. Së fundi ylli i Keepingup ëith Kardashian’s po kalon pushimet së bashku me 4 fëmijët e...

Kryesore Show Biz 17:26 - 19 Qershor, 2019

“Nuk ka gjë që nuk do bëja për ju”/ Aktorja “prek” fansat me fjalimin

Mbrëmjen e kaluar aktorja Sandra Bullock është vlerësuar me çmimin për performancën më të frikshme në filmin horror “Bird Box”. Përveç kësaj aktorja u dhuroi ndjekësve...

miqesia mes nenave
Kuriozitete 22:00 - 6 Mars, 2019

Studimi/ Miqësitë mes nënave  përmirësojnë jetën e fëmijëve

Janë analizuar  disa të dhëna të 1082 nënave dhe fëmijëve të moshës  deri në dy vjeç. Ideja e kësaj ishte monitorimi i grupeve shoqërore që ndikonin...

femijet e pare me te mbare se te tjeret
Kuriozitete 22:00 - 22 Shkurt, 2019

Studimi/ Fëmijët e mëdhenj janë më të mbarë se të tjerët

 Sipas një studimi, fëmijët që lindin pas fëmijës së parë kanë 40 përqind më shumë shanse për t’u futur në telashe. Referuar këtij studimi,fëmijët e lindur...

vlera e jetes
Kuriozitete 22:40 - 31 Janar, 2019

I pyetën fëmijët e sëmurë me kancer  për vlerën e jetës/Përgjigjet do t’ju bëjnë të qani

Interneti nuk është jetë.Asnjë prej fëmijëve të sëmurë nuk tha që dëshironte të kalonte më shumë kohë duke ndjenjtur në rrjetet sociale,apo duke luajtur videolojra. Kafshët...

grate i streson burri
Fëmija 22:00 - 27 Janar, 2019

Arsyet pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët

Ka katër motive, që tregojnë pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët. Burrat ndihmojnë pak në shtëpi Burrat nuk komunikojnë Burrat nënvlerësojnë ngarkesën që...

Kryesore Show Biz 18:00 - 5 Shkurt, 2018

Foto/ Fëmijët e Angelina Jolie ndjekin hapat e saj

Fëmijët e Angelina Jolie kanë vendosur të ndjekin hapat e mamasë së tyre. Shiloh dhe Zahara janë dy të vegjëlit e aktores. Bëhet fjalë për yllin...

Kryesore Show Biz 18:11 - 21 Janar, 2018

Këngëtari thyen zemrat e fansave/ ‘Do të heq dorë nga bota e muzikës sapo të bëhem me fëmijë’

Ed Sheeran ka njoftuar se kur ai më në fund do të braktisë skenën dhe  kitarën e tij. Këngëtari, i cili sapo është e fejuar me...

Fëmija 12:00 - 18 Janar, 2018

Rripi në qafën e kësaj vajze ka tërbuar prindërit, qindra reagime të ashpra

Me gjasë të gjithë e keni vënë re modën e përhapur gjerësisht të vënies së rripave në qafë, që ndryshe quhen “choker”. Një element i modës...

Fëmija 01:45 - 3 Dhjetor, 2017

Shenjat që fëmija juaj ka dhunti

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj është i talentuar apo se do të arrijë shumë gjëra në të ardhmen? Dr. Wendy Hirsch Weiner, themeluese dhe drejtoreshë...

Fëmija 02:30 - 2 Dhjetor, 2017

Nëse keni foto të fëmijëve tuaj në rrjetet sociale fshijini menjëherë!

Bamirësia e fëmijëve të NSPCC ka nxitur prindërit të mendojnë dy herë mbi postimin e fotografive të fëmijëve të tyre në mediat sociale. Në dritën e...

Fëmija 00:30 - 28 Nentor, 2017

Ekspertët zbulojnë se motrat dhe vëllezërit më të vegjël shpenzojnë më shumë

Në librin “Libri i Lindjes: Pse jeni kështu si jeni”, Dr Kevin Leman detajon katër lloje të personalitetit bazuar në rendin e lindjes: Fëmija i Parë,...

Fëmija 19:39 - 26 Nentor, 2017

Prindërit në Facebook, fëmijët në Snapchat

Ndërsa shumica e të rriturve krijojnë llogaritë e tyre në Facebook, shumë adoleshentë po tërhiqen drejt Snapchat, aplikacionit të mesazheve të menjëhershme për të shmangur mbikqyrjen...

Fëmija 23:10 - 19 Nentor, 2017

Ja se cilët janë emrat më popullorë të bebeve për 2017-ën

Duket se, për 2017-ën, prindërit e rinj kanë vendosur të shkojnë kundër trendit, duke u dhënë pasardhësve të tyre më shumë emra tradicionalë dhe të njohur....

Kryesore Show Biz 23:30 - 28 Shtator, 2017

Beyonce tepër provokuese në koncertin e Bruno Mars/ Dedikimi i veçantë për fëmijët e saj

Beyonce ka treguar dekoltenë dhe linjat e saj në një fustan tepër seksi të kuq teksa së fundi ka ndjekur ‘fshehurazi’ konceritn e Bruno Mars. Ylli...