Connect with Us

All posts tagged "festival i kenges"

Showbizz 13:01 - 25 Shkurt, 2020

“Nuk bëj qoka si kolegët e mi”/ Jonida Maliqi për fitoren e Arilena Arës: “Ne dimë vetëm të hedhim baltë”

Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi ishte nga të paktat artiste shqiptare që mbështeti Arilena Arën për fitoren në “Festivalin e Këngës”. E ftuar në emisionin Wake...

Showbizz 13:38 - 23 Dhjetor, 2019

Alketa Vejsiu reagon pas Festivalit / Një fjali për fitoren e Arilenës dhe një “roman” për Elvana Gjatën

Pas fitores së Arilenës Arës, ka patur shumë reagime në media dhe rrjetet sociale, pasi ka patur një konkurrencë shumë të fortë mes saj dhe këngëtares...

Showbizz 11:40 - 23 Dhjetor, 2019

Brohoritjet në sallë/ “Zbulohet” e vërteta e fitores së Arilenës Arës

Pas fitores së Arilena Arës, moderatorja Julka Gramo reagoi përmes një postimi në Instagram ku shkruante: “Energjia vete! Ne nje gare patjeter qe ka vetem nje...

Showbizz 22:36 - 22 Dhjetor, 2019

Eleni Foureira ndez skenën e Festivalit të Këngës/ Këndon dhe flet shqip

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira, ka performuar pak minuta më parë në Pallatin e Kongreseve në Festivalin e 58 të Këngës. Ajo ka ndezur skenën...

Showbizz 11:45 - 21 Dhjetor, 2019

Juliana Pasha e ka të vështirë të zgjedhë/ Këngëtarja tregon dy të preferuarat e saj në Festivalin e Këngës

Këtë vit konkurrenca në Festivalin e 58 të Këngës ka qenë shumë e fortë, pasi ka patur shumë emra të njohur të muzikës shqiptare. Që në...

Showbizz 11:13 - 21 Dhjetor, 2019

Zbulohet lista me finalistët e Festivalit të Këngës/ Mbeten jashtë saj emra të njohur të muzikës

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e “Festivalit të Këngës”, ku performuan artistë të njohur si Arilena Ara, Eli Fara  dhe Stresi, Robert...

Showbizz 18:11 - 20 Dhjetor, 2019

“Jam krenar që nuk u dorëzove kurrë”/ Menaxheri i Elvana Gjatës bën dedikimin special pas performancës së saj në Festivalin e Këngës

Këngëtarja Elvana Gjata performoi mbrëmjen e kaluar në “Festivalin e Këngës” dhe pati një reagim shumë pozitiv për të nga publiku. Elvana është parë si një...