Connect with Us

All posts tagged "festival"

Showbizz 17:39 - 28 Shkurt, 2020

Nga fëmijëria tek fillimet e karrierës/ Këngëtarja shqiptare rrëfen për vështirësitë dhe pasionin e saj për muzikën

Këngëtarja Juliana Pasha është një nga artistet që më së shumti është vlerësuar për vokalin e saj të fuqishëm dhe të mrekullueshëm. Ajo i ka dhuruar...

Showbizz 14:10 - 21 Shkurt, 2020

Alketa Vejsiu në ambientet e televizionit italian/ Zbulon surprizën për fansat

Pas festivalit të Sanremo, moderatorja Alketa Vejsiu ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave italiane. Ajo është shprehur se ka realizuar ëndrrën e saj më...

Kuriozitete 15:03 - 17 Shkurt, 2020

Me qindra meshkuj të zhveshur/ Festivali “Hadaka Matsuri” në Japoni

Tokyo- Me qindra njerëz të guxishëm janë bërë pjesë e Naked Festival në perfekturën e Okayama  në pjesën jugore të ishullit Honshu të Japonisë. Ngjarja e...

Showbizz 12:50 - 28 Janar, 2020

Do të prezantojë në Sanremo krah Georgina Rodriguez/ Alketa Vejsiu zbulon kush do ta shoqërojë gjatë festivalit

Moderatorja Alketa Vejsiu do të jetë një nga prezantueset e Festivalit të Sanremo-s, që pritet të startojë në datën 4 Shkurt.Ajo do të prezantojë në natën...

Showbizz 15:51 - 27 Janar, 2020

Do të prezantojë apo jo në Sanremo 2020?/ Georgina Rodriguez merr vendimin

Pak ditë më parë në media qarkulloi lajmi se partnerja bukuroshe e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez kishte hequr dorë nga prezantimi i Sanremo 2020 për shkak...

Showbizz 17:11 - 26 Dhjetor, 2019

A do të rishikohet votimi për vendin e parë të Festivalit?/ Drejtori i përgjithshëm tregon vendimin përfundimtar

Festivali 58 i Këngës ka patur shumë reagime dhe polemika përsa i përket çmimit të parë që u fitua nga Arilena Ara. Pritshmëritë që këtë festival...

Showbizz 15:27 - 25 Dhjetor, 2019

“Jo gjithçka është në dorën e artistit”/ Gena tregon problemet dhe pakënaqësitë ndaj Festivalit

Gena ishte një nga këngëtarët që ishte pjesë e Festivalit të 58 të Këngës. Këngëtari ka treguar pakënaqësitë e tij lidhur me koncertin dhe duket se...

Showbizz 11:21 - 24 Dhjetor, 2019

“Arilena nuk është faji yt”/ Elvana Gjata reagon për herë të parë pas Festivalit

Pas gjithë polemikave dhe zhurmës që krijoi ky edicion i Festivalit të Këngës, Elvana Gjata ka vendosur të reagojë. Këngëtarja është nisur ditën e djeshme për...

Showbizz 18:16 - 23 Dhjetor, 2019

Elvana Gjata lë Shqipërinë/ Pas përfundimit të festivalit, niset për Amerikë

Pas përfundimit të Festivalit, Elvana Gjata nuk bëri asnjë reagim lidhur me fitoren e Arilenës apo pjesëmarrjes në Festival. Këngëtarja mesa duket ka vendosur të mos...

Showbizz 14:43 - 23 Dhjetor, 2019

Elvana e zhgënjyer!/ Mbyllet në dhomë dhe bojkoton post festivalin

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata finale e Festivalit të 58 të Këngës ku 12 artistë performuan para publikut. Dy konkurrentet kryesore dhe prentendente për çmimin...

Showbizz 11:07 - 17 Dhjetor, 2019

“E dëgjoja, kërceja dhe qaja”/ Elvana Gjata tregon si e krijoi këngën “Me tana”

Elvana Gjata është një nga pjesëmarrëset në “Festivalin e Këngës” me këngën “Me Tana”. Edhe pse ka pak kohë që është publikuar, ajo është pëlqyer shumë...

Showbizz 18:40 - 22 Nentor, 2019

Eleni Foureira pjesë e një festivali shqiptar/ Zbulohet surpriza

Të gjithë janë në pritje të një prej eventeve më të rëndësishme në Shqipëri, Festivali i Këngës në RTSH. Këtë vit ky festival do të sjellë...

Showbizz 10:42 - 22 Nentor, 2019

Jo vetëm do moderojë Festivalin e Këngës/ Alketa Vejsiu zbulon surprizën e rradhës, risjell këngën më të bukur shqiptare

Pak muaj më parë, u tha se moderatorja Alketa Vejsiu do të ngjitej në skenën e ‘Festivalit të Këngës’ si moderatore e tij. Alketa ka treguar...

Showbizz 12:05 - 1 Nentor, 2019

“Pjesëmarrja në festival ishte fundi”/ Rivaliteti me Parashqevi Simakun, rrëfehet për herë të parë Irma Libohova

Prej disa kohësh, këngëtarja shqiptare Irma Libohova e cila njihet si një prej këngëtareve më të vjetra në tregun e muzikës shqiptare, nuk ka qenë tepër...

Kryesore Show Biz 16:02 - 31 Gusht, 2019

Modelja e famshme “çmend” me format/ Shafqet mahnitëse në kostumin e bardhë

Ajo njihet si një nga reklamueset më të mëdha të veshje sportive dhe rrobave të banjos. Kate Upton ka treguar dhe një herë se është një...