Connect with Us

All posts tagged "filma"

Kuriozitete 12:00 - 31 Dhjetor, 2019

Gjithçka që iu duhet për të kaluar pushimet më të mira të vitit/ 7 filmat që duhet të shihni për festat e fundvitit

Pas një viti të angazhuar me shumë punë dhe lodhje, më në fund ka ardhur ajo periudhë e viti ku të gjithë pushojnë dhe mblidhen me...

Kuriozitete 14:52 - 29 Tetor, 2019

Pëlqeni filmat e frikshëm?/ Shkencëtarët kanë një lajm të mirë për ju

Dita e frikshme  e “Halloween” dhe maskave të kësaj dite po afrojnë dhe sigurisht kjo nuk mund të kalohet pa shikuar disa filma horror. Për disa...

Kuriozitete 14:10 - 4 Tetor, 2019

VIDEO- “Nuk ka më gjumë”/ 10 filmat horror që po shokojnë botën dhe duhet t’i shikoni patjetër

1. Velvet Buzzsaw Një tufë kritikësh arti dhe kuratorësh vriten brutalisht nga piktura. Filmat horror nuk përshkruhen shpesh si argëtues, por ky produksion me Jake Gyllenhaal...

Kryesore Show Biz 13:40 - 23 Shtator, 2019

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte...

Life Style 14:53 - 12 Korrik, 2019

Do të mahniteni/ Zbuloni katër filmat më të shikuar në historinë e filmave të animuar

Filmat e animuar po “pushtojnë” botën. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdorin na kanë bërë të gjithëve të ndihemi pak fëmijë dhe të ulemi para...

Kuriozitete 12:25 - 27 Qershor, 2019

“Edhe meshkujt do preken”/ 10 filmat më të bukur të kinemasë që duhet t’i shikoni patjetër

Disa njerëz nuk preken aq lehtë nga filmat romantikë ose ato që trajtojnë një histori të dhimbshme. Por “BrightSide” ka listuar një sërë filmash që do...

Kuriozitete 10:53 - 25 Maj, 2019

Kjo verë do të jetë fantastike/ Zbuloni 14 serialet që nuk duhet t’i humbisni pa i parë

Njihuni me 14 serialet e reja që do të dalin në verën e 2019-ës: “Big Little Lies”- Sezoni i dytë   “Stranger Things 3”   “Euphoria”...

Kuriozitete 13:25 - 4 Maj, 2019

Foto/Njihuni me 10 filmat më të bukur që duhet të shikoni këtë muaj

Filmat janë një relaks për të gjithë njerëzit që janë fansa të kinemasë dhe mezi po presin të shikojnë prodhimet më të reja. Njihuni më poshtë...

Kuriozitete 22:00 - 12 Prill, 2019

Video/Zbuloni 15 filmat që do t’ju lene pa ‘mend’ këtë verë

1.Dark Phoenix (7 qershor) Nëse që tani ju ka marrë malli për Sophie Turner (sepse Game of Thrones do të mbarojë përpara verës), mos kini merak,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Prill, 2019

“Në filma, çdo shqiptar është në mafie”/Dua Lipa rrëfen vuajtjet si emigrante në SHBA

Intervista nga revista prestigjioze ‘Elle’ e cilëson këngëtaren shqiptare si mbretëresha e ‘dark pop’ dhe një nga këngëtaret më të dëgjuara në të gjithë botën”. E...

Life Style 15:40 - 8 Prill, 2019

Çfarë do të ndodhë me Netflix? Ja ndryshimi i gjigantit të filmave

Ashtu siç ishte paralajmëruar që në muajin Janar, platforma gjigante e filmave dhe serialeve Netflix ka rritur çmimet për abonentët e saj në të gjithë botën....

Kryesore Show Biz 21:45 - 6 Prill, 2019

5D Porn/Hapet kinemaja e parë me filma porno dhe sedilje lëvizëse

Kinemaja me emrin ‘5D PORN’ u inagurua në Amsterdam të Hollandës, ofron të interesuarve një eksperiencë të veçantë ku ata mund të shohin filma porno në...

Kryesore Show Biz 20:00 - 22 Mars, 2019

Aktorja e filmave me “pullë të kuqe”, do të kandidojë për guvernatore: Unë jam me ju!

Elena Berkova,një aktore ruse e filmave për të rritur ka njoftuar planet për të marrë pjesë në garën për vendin e guvernatorit në rajonin e saj...

Kryesore Show Biz 12:40 - 17 Mars, 2019

Ylli i filmave me “pullë të kuqe” i jep fund beqarisë/Kush ia rrëmbeu zemrën 26 vjeçares

26-vjeçarja Mia Khalifa, ylli i filmave me pullë të kuqe ka dhënë lajmin se është fejuar me të dashurin e saj me anë të një postimi...

Life Style 15:53 - 26 Shkurt, 2019

Nëse je me njeriun e zemrës, zgjidh 1 nga këto 4 filma Romantikë!

Nëse sonte je me gjysmën tënde më të mirë, një film romantik do të ishte zgjedhja perfekte. Më poshtë do të gjeni 4 të tillë: Notting...