Connect with Us

All posts tagged "filmi"

Showbizz 14:06 - 11 Mars, 2020

Coronavirus prek dhe industrinë e filmave/ Shtyhet filmi i James Bond dhe Mulan

Coronavirus ka prekur dhe industrinë e filmave ashtu si çdo sektor tjetër. Filmi i James Bond “No Time to Die” ishte filmi i parë që mori...

Showbizz 22:29 - 27 Mars, 2019

Promovimi i filmit “Dy gisht mjaltë”/ Elvana Gjata komenton puthjen me Ermal Mamaqin

Mbrëmjen e sotme është promovuar filmi shqiptar “Dy gisht mjalt”, me aktorët kryesorë Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata. Gjatë promovimit mes emocioneve ka folur edhe Elvana,...

Kultura 10:44 - 23 Nentor, 2018

“Amanet”/ Filmi i Namik Ajazit nderohet nga Çmimet “Kult”

Me vonesë, por më në fund “Amaneti” i Namik Ajazit u vlerësua si filmi më i mirë shqiptar i viteve të fundit. Akademia e Çmimeve “Kult”...

Kryesore Show Biz 23:30 - 16 Shkurt, 2018

Producentët bëjnë për të qarë aktoren e famshme/ I kërkuan të filmonte nudo

Sarah Jessica Parker është një aktore dhe fituese e shumë çmimeve, karriera e të cilës ka zgjatur dhjetëvjeçarë duke përfshirë televizionin, filmin dhe teatrin, për të...

Kryesore Show Biz 23:20 - 16 Shkurt, 2018

I ngjisnin tangat pas trupit/ Dakota Johnson rrëfen momentet e sikletshme në xhirimin e ’50 Shades Freed ‘

Në një intervistë me Marie Claire, ylli i ’50 Shades of Grey’ ka ndarë  disa nga momentet e sikletshme prapa skenave gjatë xhirimit të filmit që...

Kryesore Show Biz 22:30 - 28 Janar, 2018

Një film për Barbie/Kush është aktorja që do të luajë rolin e saj

Anne Hathaway do ta shohim në rolin e Barbie-S, në filmin e ri që do të hedhë në treg së shpejti kompania Sony. Mendohej se do...

Kryesore Show Biz 00:45 - 7 Janar, 2018

Xhironte në varreza, Julia Roberts sulmohet nga fantazmat!

Julia Roberts  pretendon se gjatë xhirimeve në varreza është shtyrë nga një fuqi mbinatyrore. “Ndërsa Julia po merrte pozicion për të xhiruar skenën pranë varreve, ajo...

Kryesore Show Biz 01:15 - 6 Dhjetor, 2017

Angelina Jolie zbulon përpjekjet për të shpëtuar martesën me Brad Pitt

Ajo bëri kërkesën për divorc nga burri i saj në shtator 2016 pas 12 vitesh së bashku. Dhe tani Angelina Jolie, ka zbuluar se ajo mendonte...

Kryesore Show Biz 00:15 - 29 Nentor, 2017

Ish- bashkëshorti i Meghan Markle ka përgjigjen perfekte mbi lajmin e fejesës së saj me Princin Harry

Para se Meghan Markle të bëhej e fejuara e një prej beqarëve më të njohur në botë, ajo ishte martuar më parë. Aktorja 36-vjeçare dhe humanitare...

Kryesore Show Biz 00:30 - 28 Shtator, 2017

Familjarët e pilotëve fajësojnë Tom Cruise për aksidentin fatal

Tom Cruise së fundi ka përfunduar xhirimet e filmit të tij më të ri i cili supozohej të godasë kinematë amerikane më 29 shtator. Filmi quhet...

Kryesore Show Biz 22:10 - 11 Shtator, 2017

Traileri i ‘’Fifty Shades Freed’’ sapo zbarkoi

Pritja përfundoi më në fund: Fifty  Shades Freed ka arritur të plotësojë të gjitha dëshirat tuaja më të thella dhe më të errëta. Nga të dhënat...

Kryesore Show Biz 13:35 - 8 Shtator, 2017

Hera e parë … e aktorëve tanë të preferuar të kinemasë

Nëse do të na kërkohej të shpjegonim se si një aktor dukej në filmin e tij të parë me siguri menjëherë do të na kujtoheshin rolet...

Kryesore Show Biz 19:56 - 6 Shtator, 2017

Video-Rikthehet Angelina Jolie/ Publikohet traileri i filmit të saj më të ri

Aktorja me famë botërore, Angelina Jolie ka qëndruar larg kamerave të Hollëood-it për një kohë të gjatë. Por, tashmë ajo do të rikthehet sërish për të...

Kryesore Show Biz 20:40 - 24 Gusht, 2017

20 vite më vonë/ Aktorët e filmit që na bëri të gjithëve të qajmë

“Titaniku”, filmi mbi anijen gjigande e cila u mbyt në oqeanin Atlantik, u shfaq në kinema 20 vite më parë. Mund të duket si dje por...

Kuriozitete 20:10 - 24 Gusht, 2017

Çfarë hanë njerëzit në kinema në vende të ndryshme të botës

Të gjithë jemi mësuar të mendojmë se kokoshkat janë ushqimi universal që përdoret në çdo kinema të botës. Por nuk mund ta kemi më shumë gabim....