Connect with Us

All posts tagged "fituese"

Showbizz 14:20 - 10 Shkurt, 2020

Triumfoi krah Elvana Gjatës/ Sondazhet nxjerrin fituese të Eurovizionit Arilena Arën

Këngëtarja Arilena Ara u shpall fituese e Festivalit të Këngës duke lënë pas Elvana Gjatën dhe duke u bërë kështu përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion. Kënga...

Showbizz 11:40 - 23 Dhjetor, 2019

Brohoritjet në sallë/ “Zbulohet” e vërteta e fitores së Arilenës Arës

Pas fitores së Arilena Arës, moderatorja Julka Gramo reagoi përmes një postimi në Instagram ku shkruante: “Energjia vete! Ne nje gare patjeter qe ka vetem nje...

Showbizz 11:41 - 22 Nentor, 2019

Foto- E cilësuan si fituesja e “Kënga Magjike”/ Pas publikimit të këngës, Fifit i ndodh e papritura

Këngëtarja shqiptare Fifi e cila është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për hitet dhe bashkëpunimet e saj të suksesshme, u rikthye këtë vit në “Kënga...

Showbizz 14:46 - 1 Tetor, 2019

FOTO- Shpallet fituesja e konkursit “Miss Bum Bum”/ Këto janë të pasmet më të bukura në botë

Edhe pse shpesh herë është akuzuar për mashtrim dhe ryshfet, eventi “Miss Bum Bum” vazhdon të organizohet në Mexico City, ku u mbush me vajza seksi...

Kryesore Show Biz 12:53 - 29 Gusht, 2019

Këngëtarja shqiptare “pushton” Rusinë/ Shpallet fituese e festivalit ndërkombëtar

Ditën e djeshme këngëtarja shqiptare Aurela Gace postoi në Instagramin e saj një lajm shumë të mirë ku shprehej se fituesja e “Gjeniut të vogel” Inis...

Kryesore Show Biz 10:10 - 8 Qershor, 2019

Shpallet fituesja e Miss Universe Albania/ Njihuni me vajzën bukuroshe që “rrëmbeu” kurorën

“Miss Universe Albania” është një nga eventet më të rëndësishme që organizohet në Shqipëri. Mbrëmjen e djeshme në ‘Vizion Plus’ u transmetua dhe finalja e këtij...

Kryesore Show Biz 12:11 - 21 Janar, 2019

Në Miss New York USA shpallet fituese bukuroshja shqiptare

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur finalja e kompeticionit të rëndësishëm të bukurisë në SHBA, Miss New York USA, 2019. Vajza që arriti të rrëmbejë kurorën ishte...

Kryesore Show Biz 13:40 - 13 Janar, 2019

Albërije Hadërgjonaj: “Nëse Aurela Gaçe merr pjesë në ‘Këngën Magjike’, harroje fitoren!”

Albërie Hadërgjonaj ka treguar arsyen përse nuk e shohim të marrë pjesë në festivalin “Kënga Magjike”. E ftuar në emisionin “Oxygen” këngëtarja është shprehur se nuk...

Kryesore Show Biz 10:10 - 17 Dhjetor, 2018

Shpallet fituesja e “Miss Universe 2018”, Trejsi Sejdini fitoi zemrat e të gjithë ndjekësve!

Catriona Grey nga Filipinet mori të dielën kurorën e “Miss Universe 2018”, duke mposhtur garueset nga 93 vende të tjera. Ajo bëhet filipinasja e katërt që...

Kryesore Show Biz 11:40 - 7 Nentor, 2018

Fituesja u rrëzua në skenë pasi mori kurorën, miss-i shqiptar tregon prapaskenat: “Ishte e inskenuar!”

Klaudia Kalia, miss-i shqiptar që doli në 10-ëshen më të mirë të Miss Grand International ka treguar eksperiencën e saj të parë në një spektakël të...

Kryesore Show Biz 23:20 - 22 Nentor, 2017

E fejuara e Princ Harry ka fituar llotarinë

Gjatë një interviste të dhënë nga gjysëm vëllai i Meghan Markle, të fejuarës së princit Harry, ka treguar që kur Megan ishte nëntë vjeçe, familja e...

Kuriozitete 13:50 - 7 Tetor, 2015

Fituesja e Çmimit Nobel për mjekësi, pa diplomë mjeksore

Tu Youyou është bërë gruaja e parë kineze që ka fituar çmimin Nobel, për punën e saj për të ndihmuar për të krijuar një ilaç anti-malaries.  Rruga e 84-vjeçares së ndershme ka qenë gjithçka pos tradicionale. Ajo fitoi Çmimin Nobel për mjekësi, por e veçanta është se ajo...

Kultura 12:38 - 13 Prill, 2015

Eurosong/ Wivibloggs” nxjerr fituese Elhaida Danin

Nga 55.739 vota që janë grumbulluar në Wivibloggs, Elhaida Dani kryeson listën me 10.564 vota, ndërsa në vend të dytë  me 5 mijë vota më pak,...