Connect with Us

All posts tagged "forbes"

Kuriozitete 18:56 - 10 Dhjetor, 2019

Publikohen emrat e këngëtareve më të paguar/ Këto janë artistët që futen në top 10

Të gjithë e dimë që Taylor Swift është shpallur si këngëtarja më e paguar e vitit. ylli i muzikës fitoi 185 milionë dollarë falë një marrëveshje...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Qershor, 2019

Gruaja më e pasur në botë/ “Forbes” publikon listën, Rihanna me pasuri marramendëse

Ditën e djeshme revista prestigjioze “Forbes” publikoi listën e reperëve më të pasur në botë, të cilën e kryesonte Jay Z. Por sot ato kanë publikuar...

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Qershor, 2019

Reperi i parë më i pasur në botë/ Forbes shpall listën dhe publikon emrin

Revista “Forbes” ka publikuar së fundmi listën e reperëve më të pasur në botë. Dhe surpriza e kësaj liste është reperi i famshëm i cili njihet...

Kryesore Show Biz 11:53 - 19 Dhjetor, 2018

Kylie Jenner prek “Forbes” për të dytën herë: 21-vjeçarja pjesë e listës së yjeve më të pasur

Kylie Jenner nuk di të ndalet! Revista “Forbes” ka publikuar listën e yjeve amerikane më të pasur përgjatë vitit 2018 dhe Kylie Jenner është pjesë e...

Kultura 12:15 - 23 Gusht, 2018

Forbes publikon listën, këta janë aktorët më të paguar për 2018

Si çdo vit, revista prestigjioze “Forbes”, ka publikuar listën e aktorëve më të paguar të vitit. Vendin e parë të listës e mban aktori George Clooney...

Kuriozitete 23:35 - 2 Qershor, 2018

Pushimet perfekte në 2018-n? Vetëm në këto 8 plazhe, sipas “Forbes”

Pas konsultave me një panel ekspertësh nga e gjithë bota, “Forbes” nxori listën e 8 plazheve më të mira të verës për vitin 2018, e i...

Kryesore Show Biz 23:40 - 6 Mars, 2018

Rreperi më i pasur në botë është…

Forbes ka publikuar listën, e cila rendit artistët më të pasur sipas saj. I pari në listë është Jay-Z, si një ndër rreperët më të pasur...

Kryesore Show Biz 00:00 - 9 Dhjetor, 2017

Lista e këngëtarëve më të paguar për vitin 2017/ Shifra marramendëse

Përveçse u jep famë dhe bëhen të njohur në tërë botën, janë idhuj të shumë njerëzve, këngëtarët po ashtu kanë përfitim nga profesioni i tyre, madje...

Kryesore Show Biz 01:30 - 23 Nentor, 2017

Ja cilat janë modelet më të paguara të Victoria’s Secret

Shfaqja e përvitshme e Victoria’s Secret Fashion Show është një nga evenimentet më prestigjioze në të cilat një modele mund të marrë pjesë. Fitimi i “krahëve...

Kuriozitete 02:15 - 22 Nentor, 2017

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Në moshën 27 vjeçare, John Collison është miliarderi më i ri në botë…dhe i ka arritur të gjitha vetë. Ai thuhet se është single, por për...

Femra 00:30 - 22 Nentor, 2017

Beyonce kryeson listen e grave më të paguara për 2017-ën

Të hënën, më 20 nëntor 2017, Forbes publikoi listën e artisteve femra më të paguara në industrinë e muzikës për 2017. Dhe siç mund të pritej,...

Showbizz 19:00 - 12 Korrik, 2016

Forbes publikon renditjen e VIP-ave më të paguar

Taylor Swift është këngëtarja me e paguar ne bote për vitin 2016 dhe fiton vendin e pare ne listën Celeb 100, klasifikim i përvitshëm i Forbes,...

Showbizz 23:41 - 2 Shkurt, 2016

“Forbes” thur lavde për Bleonën

“Bleona Qereti, e njohur si ‘Bleona’, konsiderohet si “Madonna e Shqipërisë” dhe është e njohur për vetëbesimin e pakushtëzuar dhe performancat provokuese”, kështu e përshkruan revista...

Showbizz 13:40 - 6 Nentor, 2015

Katy Perry, femra më e paguar në muzikë sipas “Forbes” (Foto)

Edhe pse mendonim se këtë vit do të ishte Taylor Swift ajo që do të triumfonte, përsëri Katy Perry ka arritur të renditet e para në...