Connect with Us

All posts tagged "foshnje"

Kuriozitete 18:29 - 21 Shtator, 2019

Foto/ Lind foshnja me katër këmbë dhe tre duar

Një grua në Indi ka lindur një vajzë me katër këmbë dhe tre duar dhe një djalë i cili është krejtësisht normal dhe i shëndetshëm. Mediat...

Kuriozitete 18:00 - 7 Qershor, 2019

E quajnë akt të guximshëm/ Nëna publikon pamjet e foshnjës së vdekur

Sharran Sutherland mbeti e shokuar kur mjekët i dhanë lajmin se foshnja e tyre 14 javëshe nuk mund të vazhdonte të rrinte në barkun e saj....

Kuriozitete 22:30 - 8 Maj, 2019

Shokuese/ E braktisur brenda një lavatriçeje, gjendet e gjallë foshnja e porsalindur

Mbrëmjen e së martës, në Tajlandën jugore, është gjendur një foshnjë e porsalindur me kordonin e kërthizës akoma në trup. Foshnja është braktisur nga prindërit të...

Kuriozitete 14:10 - 20 Mars, 2019

Foshnja erdhi në jetë 6.8 kg/Rrëfehet nëna:”Sikur po më dilnin brinjët nga vendi”

Joi Buckley e solli në jetë vajzën e saj, Harper që peshoi plot 6.8 kg, në Nju Jork. Vogëlushja kishte peshën e një fëmije 6-muajsh dhe...

Kuriozitete 13:38 - 6 Mars, 2019

Gruaja lind foshnjen me ngjyrë, fajin ja vë burrit: Ke pirë shumë kafe

Histori nga ato që rrallë herë të bie rasti ti dëgjosh është kjo e një 24-vjeçareje, e cila në Spitalin Universitar te Valencias lindi një djalë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 20 Shkurt, 2019

Zbuloi pa dashje gjininë e foshnjës? Elita Rudi fshin videon për shkak të detajit që publikoi

Pavarësisht se është në fund të pritjes së ëmbël, Elita Rudi e ka mbajtur të fshehtë gjininë e bebit. Ndërsa pak kohë më parë ndjekësit hodhën...

Kryesore Show Biz 11:53 - 16 Shkurt, 2019

Fansat zbulojnë gjininë e foshnjës së Elitës dhe Gjikos!

Siç shumica e dinë, Elita dhe Gjiko priten që së shpejti të bëhen prindër, e teksa nuk e kanë zbuluar ende gjininë e foshnjës, fansat kanë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 4 Shkurt, 2019

U kujdes për foshnjën e gjetur në kazanin e plehrave! Silva Gunbardhi: “Ja për çfarë jam penduar”

Këngëtarja e mirënjohur Silva Gunbardhi e cila së bashku me partnerin e saj, reperin Dafi Derti janë prindër të një djali të quajtur Dalvi, pak ditë...

femije
Kuriozitete 11:22 - 10 Janar, 2019

Nëse fëmija juaj vuan nga autizmi do të shfaqë këtë shenjë kur të jetë 6 muajsh

Në botë një në 88 fëmijë vuan nga një fortmë e spektrit të autizmit, me një përhapje më të gjerë te meshkujt. Në ndryshim nga sindroma...

Life Style 13:10 - 25 Nentor, 2018

Lindi në metronë e qytetit, foshnja fiton udhëtim falas për 25 vite

Një foshnje, që erdhi në jetë në metronë e Parisit, i është dhënë si “dhuratë” transport falas në sistemin hekurudhor nëntokësor për 25 vitet e ardhshme...

Kuriozitete 21:15 - 20 Tetor, 2018

Ndodh në jetën reale, majmuni ngre në krahë foshnjën e vet si tek Mbreti Luan

Skena e famshme e Mbretit Luan, ku Simba ngrihet në ajër nga majmini Rafiki në mes të xhunglës, është imituar në jetën reale, Konkretisht, fotografja Dafna Ben Nun ka arritur të kapë...

Kuriozitete 23:30 - 13 Janar, 2018

Foshnja më e vogël në botë/ Madhësia sa e një dore

Një foshnje ka lindur pothuajse sa një çokollatë dhe peshon jo më pak se 400 gram. Por, falë mjekëve vajza e vogël ka arritur të mbijetojë....

Kuriozitete 23:00 - 14 Dhjetor, 2017

Lind me zemër jashtë kraharorit/ Vogëlushja i nënshtrohet operacionit me 50 mjekë

Një foshnje që kishte nevojë për ndërhyrje kirurgjikale sapo u lind i ka mbijetuar operacionit, duke u bërë kështu e para në Britaninë e Madhe që...

Kuriozitete 01:15 - 8 Nentor, 2017

Babai burgoset 18 vite pasi vrau vajzën e adoptuar/ E përshkruante si një djall

Një instruktor palestre është burgosur për 18 vjet për vrasjen e vajzës së tij të adoptuar 18 muajshe që ai e përshkroi si “Djall i veshur...

Life Style 16:23 - 19 Mars, 2017

Ushqen foshnjën me gji, por pendohet!/Zbuloni arsyet

Fazat e para të mëmësisë nuk janë asnjëherë të lehta.Ju sillni në jetë një qenie të vogël dhe jeni gjatë gjithë kohës duke u përpjekur ta...