Connect with Us

All posts tagged "fotografi"

Life Style 15:41 - 9 Shkurt, 2020

Kirurgjia plastike e frymëzuar nga filtrat dhe programet e redaktimit të fotografive

Me kalimin e viteve, një numër publikimesh kanë mbuluar tendencën e diskutueshme të operacioneve plastike të frymëzuara nga filtra fotografish në mediat sociale, me tituj që...

Kuriozitete 13:33 - 29 Nentor, 2019

Në vendin dhe momentin e duhur/ 20 fotografitë më të rralla në tokë

Është e pamohueshme që natyra ka një mënyrë për të na mahnitur, por pak prej nesh kanë fatin të jenë në vendin e duhur në kohën...

Kuriozitete 16:20 - 23 Nentor, 2019

10 fotografitë më prekëse në botë që i kanë lënë të gjithë pa fjalë

Ka një histori pas çdo fotografie dhe disa foto mund të na tregojnë shumë më tepër sesa fjalët dhe mund të na lëvizin më shumë sesa...

Kryesore Show Biz 15:33 - 31 Gusht, 2019

“Nuk bën foto me vajzën e tij se është mbipeshë”/ Ish asistentja e Donald Trump “i nxjerr” sekretet

Ish asistentja e presidentit Donald Trump, Madeline Sesterhout është shprehur se presidenti nuk ka dëshirë të fotografohet me vajzën e tij Tiffany për shkak të mbipeshës...

Kryesore Show Biz 12:25 - 12 Gusht, 2019

Nuk ndalet së shprehuri dashurinë/ Regjisori mbush me komplimente “zanën e tij”

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj nuk fshihen më. Tashmë të dy i shprehin hapur ndjenjat për njëri-tjetrin. Pothuajse të gjithë verën e kaluan bashkë...

Kryesore Show Biz 12:10 - 27 Qershor, 2019

“I dashuri më thotë se…”/ Aktorja shqiptare fotografohet pa makeup dhe i habiti të gjithë

Ajo njihet si vajza simpatike me format seksi të cilat si fillim i “ekspozoi” në televizionin “Zjarr TV” dhe më pas si aktore në programin humoristik...

Kryesore Show Biz 15:36 - 5 Maj, 2019

“Kur talenti rrjedh në vena”/ Soni Malaj poston foton e nënës së saj

Soni Malaj është nga të paktat këngëtare që vlerësohet për zërin dhe performancën në skenë. Vetëm pak ditë më parë ajo mbajti recitalin e saj të...

Kryesore Show Biz 15:54 - 2 Maj, 2019

Modelet ‘çmendin’ fansat/ Pozojnë me bikini nën rrezet e diellit

Gjeorgjia Steel dhe Zara McDermott kanë bërë që të gjitha portalet të shkruajnë për to. Gjatë një seti fotografik, yjet e serialeve televizive kanë mahnitur me...

Kryesore Show Biz 11:40 - 12 Mars, 2019

JLo dhe i fejuari i saj fotografohen për herë të parë pas lajmit të tradhtisë

Të sapofejuarit Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez vazhdojnë të shijojnë pushimet në Bahamas, pavarësisht thashethemeve të tradhtisë nga ana e këtij të fundit. 49-vjeçarja tregoi trupin...

bill gates ne rradhe
Kryesore Show Biz 10:19 - 19 Janar, 2019

Një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates fotografohet duke pritur në radhë për një hamburger

Bill Gates është një ndër njerëzit më të pasur në botë por njihet edhe si një person mjaft filantropist. Ai gjithmonë ka ndihmuar dhe vazhdon të...

Kryesore Show Biz 23:50 - 24 Dhjetor, 2018

Kush tha që janë ndarë? Rihanna fotografohet me të dashurin e saj miliarder

Ata preferojnë që ta mbajnë romancën jashtë vëmendjes së publikut. Rihanna dhe i dashuri i saj prej dy vitesh, Hasaan Jameel, shijuan një darkë romantike në...

Kultura 20:45 - 19 Dhjetor, 2018

Dita e Pakicave Kombëtare/ Fotografi shqiptar hap ekspozitë për promovimin e Shqipërisë, në Rumani

Në kuadër të 18 dhjetorit, ditës së Pakicave Kombëtare, Shoqata Lidhja e Shqiptarëve të Rumanisë në Galerinë “Galateca” ka organizuar ekspozitën “Shqipëria, poetika e hapësirës”, me...

Kuriozitete 00:10 - 23 Dhjetor, 2017

Kujdes! Ndalohet të bësh fotografi në këto vende

Udhëtimet janë vetëm për tu kënaqur dhe për të kapur në kamera momentet më të bukura, dhe vendet të cilat nuk i keni parë më parë....

Kuriozitete 22:20 - 9 Shtator, 2017

Foto/ Ja përse Grinlanda është vendi më i bukur në botë

Edhe pse Daniil Korzhnov është fizikant nga profesioni, ai është një artist nga natyra. Ai shpik dhe ecën në vendet më të bukura në botë në...

Kryesore Show Biz 16:20 - 9 Shtator, 2017

Telashi që çoi në gjyq Gigi Hadid

Ndonjëherë instagrami mund të krijojë më tepër probleme nga sa e mendoni. Modelja 22 vjeçare Gigi Hadid po përballet me një padi nga fotografi Peter Cepeda...