Connect with Us

All posts tagged "frike"

Showbizz 13:24 - 21 Janar, 2020

Aktorja ndalon rreptësisht paparacët të mos fotografojnë të birin: “Kemi frikë”

Aktorja e famshme dhe shumë e dashur turke, Hazal Kaya është bërë nënë para dy muajsh. Aktorja solli në jetë fëmijën e saj të parë dhe,...

Life Style 14:53 - 19 Nentor, 2019

Gjyshja që të gjithë e kanë “frikë”/ Me muskuj dhe trup të tonifikuar, fotot e 48 vjeçares i lanë të gjithë pa fjalë

Ajo cilësohet tashmë si gjyshja më e fortë në botë. Edhe pse në moshën 48 vjeçare, ajo ka tre nipër e mbesa, dhe punon si gardiane...

Life Style 18:27 - 10 Nentor, 2019

Frika më e madhe që keni në dashuri sipas shenjës tuaj të horoskopit

Dashi (21 Mars – 19 Prill) Sigurisht, si një Dash, frika juaj më e madhe kur bëhet fjalë për marrëdhëniet është fakti që ju mund të...

Showbizz 14:10 - 7 Tetor, 2019

Frikë dhe depresion/ Paralajmëron Dua Lipa, i bën apel industrisë së muzikës para se të jetë vonë

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një intervistë të fundit për revistën prestigjoze “Billboard”, ka folur për sekretet e errëta të...

Kryesore Show Biz 16:15 - 12 Shtator, 2019

“Mban shumë erë hashash”/ Kylie Jenner tregon të pathënat e partnerit të saj

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner ka zbuluar më shumë detaje rreth partnerit të saj  Travis Scott. E ftuar në emisionin e Ellen DeGeneres...

Kuriozitete 14:25 - 31 Gusht, 2019

Ankth dhe frikë/ Pse muaji shtator është i “tmerrshëm” për disa persona?

Depresion , ankth dhe shqetësim. Sipas studimeve, shumë persona e përjetojnë këtë gjëndje të tmerrshme në fund të verës dhe në fillim të muajit shtator. Ankthi...

Kryesore Show Biz 17:09 - 29 Gusht, 2019

E fokusuar në karrierë/ Moderatorja e frikësuar se është shumë vonë për tu bërë nënë

Moderatorja 39 vjeçare, Caroline Flack është shprehur se ndjehet e frikësuar nga ideaja se nuk do të mund të bëhet nënë. E fokusuar gjithë jetën e...

Kryesore Show Biz 11:25 - 26 Maj, 2019

“Nuk ishte aksident, jetojmë me frikë”/ Deklarata tronditëse e dëshmitarëve në aksidentin e princeshës Diana

Në 31 gusht 1997 në tunelin Pont de l’Alma në Paris,  princeshë Diana dhe i dashuri i saj Dodi Fayed ndërruan jetë ,  në një aksident fatal...

Kuriozitete 16:16 - 11 Maj, 2019

“Nuk dal me meshkujt”/ Vajza tregon arsyen pse ka frikë të krijojë një lidhje

Abigail Collins është përballur me tallje nga njerëzit që në moshë të vogël për shkak të akneve në fytyrë. Ajo shpenzon gati dy orë në ditë...

imazhe te tmerrshme
Kuriozitete 22:00 - 20 Mars, 2019

A keni guxim?/Këto foto të vjetra do t’ju prishin gjumin të paktën për një javë

Në kursin e historisë janë shkrepur disa foto, të cilat janë as më pak dhe as më shumë se shokuese. Mirë, e vërteta është se eventet...

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Mars, 2019

”Ika se kisha frikë…”/ I dashuri i saj u dorëzua në polici, por shihni çfarë bën Elvana Gjata

Ditën e 2 Shkurtit i fejuari i Elvana Gjatës, Ervin Mata është vetëdorëzuar në polici pasi ishte shpallur në kërkim si i përfshirë në ngjarjen e...

imazhi i pare qe dalloni
Kuriozitete 22:20 - 13 Shkurt, 2019

Imazhi i parë që dalloni në këtë figurë tregon frikën tuaj të fshehtë

Nëse ke parë një thikë Frika jote e fshehtë mund të jetë frika nga sëmundjet. Ke frikë se mos vuan nga ndonjë sëmundje terminale, pa e...

Life Style 10:40 - 13 Shkurt, 2019

Njihuni me “Filofobinë”, frika e madhe e të rënit në dashuri

Filofobia është frika e thellë e të rënit në dashuri. Edhe pse të dashurosh dhe të dashurohesh nga të tjerët është pjesë e natyrës njerëzore disa...

Kryesore Show Biz 20:15 - 25 Janar, 2019

Nga frika, tek sikleti më i madh, gjërat që nuk i dinim për Olti Currin

Gjithmonë është shquar për natyrën e tij karizmatike dhe sinqeritetin e mendimeve, ndonëse të vrazhda ndonjëherë. E kemi fjalën për Olti Currin i cili e ka...

Life Style 05:05 - 1 Janar, 2019

Mos u frikësoni nga kjo bimë e pazakontë, lufton kancerin dhe diabetin

Një bimë e pazakontë në pemë ka tërhequr vëmendjen e policisë. Pas hulumtimeve, u zbulua se është kërpudhë e rrallë ushqimore që ka veti mjekësore. Një...