Connect with Us

All posts tagged "fruta"

Life Style 17:51 - 9 Dhjetor, 2019

Luftojnë sëmundje të ndryshme dhe mbrojnë sistemin imunitar/ Këto fruta nuk duhet t’i ndani nga tryeza juaj

Me të vërtetë që frutat janë ushqimi më i përsosur. Janë më të lehtë për tu tretur dhe përmbajnë më shumë vlera ushqyese se çdo gjë...

fruta
Life Style 13:40 - 9 Maj, 2019

Benefitet e bërthamave të frutave/Si t’i përdorni në jetën e përditshme

Frutat e shijshme si kumbulla, pjeshka, qershi, kajsia etj janë më të mirat për tu konsumuar në këtë stinë. Por pasi t’i hani mos i hidhni...

Life Style 20:15 - 17 Shkurt, 2019

Frutat ju shëndoshin apo ju dobësojnë? Ajo çfarë duhet të dini është kjo

Ngrënia e shumë frutave ju bën që të shtoni në peshë, sidomos nëse ato i shoqëroni me ushqim! Kjo është arsyeja pse ne po vendosim t’ju...

Life Style 15:53 - 28 Janar, 2019

Frutat që të shëndoshin – Cilat kanë më shumë kalori?

Frutat i bëjnë shumë mirë organizmit dhe shëndetit. Kjo vështirë të mohohet apo kundërshtohet. Frutat përmbajnë shumë minerale, vitamina, antioksidantë dhe fibër. Kjo pasuri vlerash është...

burre fruta perime
Femra 23:50 - 25 Janar, 2019

Burrat i këshillojmë të hanë fruta dhe perime/ Na falenderoni më vonë

Një studim i publikuar nga Evolution and Human Behavior shkon përtej pohimit të grave ,që shprehen se meshkujt më tërheqës ndjekin një dietë të mbushur me...

fruta
Kuriozitete 11:40 - 17 Janar, 2019

Jeni me grip? Ju këshillojmë të hani fruta dhe perime

Për ata që mendojnë se efekti pozitiv i frutave dhe perimeve lidhet vetëm me praninë e vitaminave është e gabuar. Në fakt, sot shkenca konfirmon se...

Life Style 00:05 - 3 Nentor, 2018

Një guidë e thjeshtë: 5 fruta që s’duhet t’i ndani gjatë gjithë dimrit!

Le ta pranojmë…Kur vjen dimri mendja na shkon tek supërat, gjellët a tavat e bollshme dhe të ngrota, por nuk para mendojmë për sallatë frutash. Por...

Kuriozitete 12:53 - 28 Tetor, 2018

Kjo grua konsumon vetëm fruta prej 27 vitesh dhe u mëson po të njëjtën gjë fëmijëve të saj

Anne Osborne është nënë e dy fëmijëve dhe prej 27 vitesh ajo konsumon vetëm fruta, pa përjashtuar asnjë ditë dhe asnjë vakt. Sot ajo është 52...

Life Style 12:40 - 27 Tetor, 2018

Jo vetëm bajamet! Këto janë 6 llojet e frutave të thata që janë po aq të shëndetshme

Bajamet janë një nga frutat e thata më të vlerësuara së fundmi, megjithatë nuk janë të vetmet fruta të thata që janë të shëndetshme për trupin...

Life Style 23:50 - 19 Tetor, 2018

Harrojini stimuluesit! Këto 5 fruta rritin dëshirat seksuale natyralisht

Të gjithë i dimë vetitë e frutave për një jetë të shëndetshme. Vitaminat dhe fibrat e tyre bëjnë që të marrim vlerat e duhura ushqimore dhe...

Life Style 23:30 - 4 Tetor, 2018

Lista-Frutat të cilat ju ndihmojnë në humbjen e peshës

Ditët e sotme e dëgjojmë shpesh se frutat duhen shmangur nga dieta pasi kanë shumë karbohidrate dhe na shtojnë kilogramë të padëshiruar. Mirëpo kjo nuk vlen...

Femra 22:40 - 26 Janar, 2018

Doni fëmijë të mençur?/ Ushqimet që duhet të konsumoni

Duhet ta dini se inteligjenca e fëmijëve tuaj varet nga ushqimet që konsumoni. Sipas një studimi që është bërë në Universitetin e Albertës në Kanada kanë...

Kryesore Show Biz 00:10 - 1 Tetor, 2017

Gjëja më e bukur në internet/ Fiksimi i Oprah me kopshtin e saj

Ndaloni çfarë po bëni! Është dita e kopshtarisë dhe jemi në kopshtin gjigand të Oprah, ju siguroj që nuk ka gjë më të bukur në të...

Life Style 22:00 - 13 Mars, 2017

Frutat e duhura për seks fantastik

Po ndiheni të vakët në jetën seksuale me partnerin tuaj për shkak të netëve të ftohta? Atëherë libidoja juaj ka nevojë për pak nxitje. Mbajeni mend,...

Femra 15:56 - 1 Mars, 2017

Mos abuzoni me frutat e kalbura për maskat

Nëse mendoni se me fruta të kalbura do të merrni një maskë të mirë, këtu gaboheni. Frutat duhet të jenë të freskëta dhe të mos qëndrojnë...