Connect with Us

All posts tagged "fryme"

Kuriozitete 14:09 - 25 Janar, 2020

Si të mbani frymën më gjatë nën ujë/ Një praktikë e thjeshtë për të gjithë adhuruesit e notit

Noti ësht ënjë sport argëtues por duhet të mësoni të mbani sa më shumë frymën. Në teori kjo mund të duket një gjë shumë e lehtë...

Showbizz 13:53 - 15 Nentor, 2019

“I bllokohej fryma, vetëm kemi qarë”/ Moderatorja shqiptare tregon çfarë ndodhi kur kuptoi se ishte shtatzënë

Prej disa muajsh, moderatorja shumë e dashur për publikun Fatma Methasani ka treguar se është në pritje të ëmbël  dhe së shpejti ajo e Alfio do...

Kuriozitete 16:05 - 10 Nentor, 2019

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni...

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Shtator, 2019

Partnerja e mesfushorit italian i lë të gjithë pa frymë/ Ekspozon format e saj seksi me bikini

Mesfushori italian i skuadrës së Cagliarit, Stefano Sensi tregoi sekretin e fitoreve të tij në fushën e blertë. Sekreti i formës së mesfushorit italian është partnerja...

Kuriozitete 14:53 - 17 Prill, 2019

Fotografitë e së shkuarës që na lanë pa frymë

Varri i një gruaje katolike dhe një burri protestant- Hollandë, 1888 Nagasaki, 1945- 20 minuta pas shpërthimit Banorët e Berlinit perëndimor u tregojnë fëmijët gjyshërve që...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Shkurt, 2019

“Më merrej fryma, më vinte për të qarë”- Bora Zemani tregon prapaskenat e Këngës Magjike

Hera e fundit që e pamë në ekran, për Bora Zemanin ishte bashkëprezantimi i “Kënga Magjike” së bashku me Ardit Gjebrean. Në një intervistë për revistën...

Life Style 21:45 - 6 Janar, 2019

Fryma ndal, po vallëzimi vijon nën ujë! Vendoset një rekord i ri Guinnes

Kampionia e apneas apo siç njihet ndryshe mosmarrja frymë, aktorja e psikologia Marina Kazankova dhe Dmitry Malasenko kanë vendosur një rekord të ri “Guinness”, duke vallëzuar...

Kryesore Show Biz 10:53 - 30 Dhjetor, 2018

“Pa të nuk frymoj dot, nuk kam ajër!” Këngëtarja e njohur emocionon me fjalët për njeriun më rëndësishëm në jetën e saj

Jonida Maliqi është këngëtarja më e përfolur së fundmi në të gjitha mediat rozë. Pas fitores së festivalit të RTSH-së Jonida ka qënë kryefjala e komenteve...

Kryesore Show Biz 16:40 - 26 Nentor, 2018

(FOTO)Sara i merr “frymën” të dashurit

Sara Sampaio dhe Oliver Ripley janë tanimë prej disa vitesh në një lidhje romantike. Megjithatë, duket sikur çifti i famshëm po përjeton ende ditët e para...

Kuriozitete 18:51 - 29 Shtator, 2017

Llampa që merr frymë/ Ka dalë nga filmat fanta-shkencë

Kjo “llamba e gjallë” e mrekullueshme nuk është vetëm e bukur si një dizajn dhe për qëllimin kryesor të ndezjes së një dhome, por ka aftësinë...

Showbizz 09:00 - 9 Mars, 2017

Mbushuni me frymë thellë para se të shihni Ratajkowskin nudo, mbuluar me shkëlqim

Emily Ratajkowski dukej e mrekullueshme veshur me një fustan plot shkëlqim dhe xixa. Bukuroshja seksi e cila është njëkohësisht aktore por dhe modele, ka treguar linjat...