Connect with Us

All posts tagged "ftohte"

Shëndeti 18:33 - 29 Nentor, 2019

E thonë mjekët: 10 arsyet pse jeni gjithnjë të ftohtë

Nëse vazhdimisht pyesni veten: “Pse jam gjithmonë i ftohtë?”, Shepsh herë mendojmë se e gjitha kjo vjen nga mungesa e hekurit dhe faktit që mund të...

Life Style 15:20 - 24 Nentor, 2019

I ftohti ndryshon trupin tuaj/ Zbuloni 4 problemet shëndetësore më të zakomshme gjatë kësaj periudhe

Sapo temperaturat bien, trupi juaj fillon të ndjejë ndryshimet e para, për të cilat duhet të keni kujdes. Ne ju sjellim me poshtë disa nga dukuritë...

Life Style 14:20 - 22 Nentor, 2019

Kini kujdes/ Nëse keni gjithnjë ftohtë, ja sëmundjet që po jua shkaktojnë dhe si të kujdeseni për veten

Intoleranca e ftohtë është kur jeni jashtëzakonisht i ndjeshëm ndaj temperaturave të ftohta. Intoleranca e ftohtë është më e rëndë sesa ndjenja normale e ftohjes kur jeni...

Fashion 13:53 - 20 Nentor, 2019

Si të mos keni ftohtë dhe të jeni shik në të njëjtën kohë?/ Ja disa ide kombinimi për palltot e mëdha

Nëse keni në plan të blini një pallto teddy bear – sepse sigurisht që i duhet garderobës suaj – mos përfundoni te e zeza dhe grija....

Showbizz 21:20 - 18 Nentor, 2019

FOTO-Po ngrini nga i ftohti?/ Këngëtarja shqiptare ngre temperaturat, shfaqet nudo në Instagram

Këngëtarja shqiptare Tuna, është tepër aktive në rrjetet sociale dhe nuk nguron të ekspozojë format e saj seksi. Së fundmi ajo i vuri “flakën” Instagramit duke...

sode buke per floket
Life Style 13:25 - 6 Korrik, 2019

Magjia e ujit të ftohtë/ Çfarë ndodh me flokët nëse e përdorni sa më shpesh

Vitet e fundit shumë shkencëtarë kanë konfirmuar se uji i ftohtë nuk është vetëm për t’u pirë, por mund të përdoret edhe për flokët. Mos shpenzoni...

Kryesore Show Biz 11:30 - 1 Shkurt, 2019

Foto+18/I ftohti pushton Amerikën, por jo festat e Dan Bilzerian

I ftohti i madh ka pushtuar të gjithë Amerikën, duke shënuar temperatura shumë të ulëta, aq sa ekspertët thonë që nivele të tilla ndodhin një herë...

Kuriozitete 16:25 - 8 Janar, 2019

Si jetojnë njerëzit në qytezën më të ftohtë në botë?

Të gjithë po përjetojmë ditë të ftohta, por banorëve të Oimiakonit do t’u dukemi njerëz që ankohen kot. Në këtë vend, temperatura mesatare në dimër është...

Life Style 15:10 - 19 Nentor, 2018

Zhyteni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm

Një test i thjeshtë në kushte shtëpie mund t’iu ndihmojë të kuptoni nëse keni probleme shëndetësore apo jo. Ajo që duhet të bëni është t’i fusni...

Shëndeti 00:15 - 13 Shkurt, 2018

Jeni person që keni ftohtë gjatë gjithë kohës?/ Mund të vuani nga këto sëmundje

I ndjeni duart dhe këmbët si blloqe akulli? Keni gjithnjë ftohtë e nëse të tjerët thonë që temperature nuk është aq e ulët? Kjo mund të...

Kuriozitete 13:47 - 25 Dhjetor, 2017

Viti 2018/Parashikimet e frikshme:”Viti më i ftohtë”

Sizmologët kanë paralajmëruar se përgjatë 2018 një sërë vullkanesh pritët të shpërthejnë dhe pasojat që ato do linin pas do ishin katastrofike . Por shpërthimi i...

Kryesore Show Biz 23:50 - 16 Dhjetor, 2017

Angelina Jolie nuk pyet për të ftohtë

Në Nju Jork bën shumë ftohtë këto ditë, por Angelina Jolie nuk do t’ia dijë aspak. Aktorja e famshme u fotografua mbrëmjen e së premtes me...

Fashion 23:20 - 10 Dhjetor, 2017

Foto/ I ftohti na vesh me pellush

Keni ftohtë apo doni të visheni trashë nga koka te këmbët pa patur problem efektin pellush. Në ditët më të ftohta të dimrit, që këtë fundjavë...

Femra 16:30 - 13 Janar, 2017

Studim/ Pse kemi ftohtë ne femrat?

Kur jeni jashtë për një shëtitje me siguri vishni një xhaketë , ndërsa burri juaj është vetëm me një jelek. Ose ndodh të jeni duke u...

Kuriozitete 15:45 - 5 Mars, 2015

Floket dhe i ftohti

Ja çfarë ndodh kur i ftohti përplaset me të ngrohtin. Ndërkohë që i ftohti vazhdon të mbajë mbërthyer Kanadanë, një hotel vendosi të bëjë një sfidë. Kush mund...