Connect with Us

All posts tagged "fundvit"

Showbizz 16:24 - 20 Dhjetor, 2019

Brenda shtëpive të zbukuruara të personazheve VIP/ Kartolinat më të ëmbla familjare për këtë fundvit

Jemi në prag festash dhe nuk mund të mungonin fotot e personazheve të famshëm shqiptarë pranë pemës së Krishtlindjeve. Pranë bredhit shumëngjyrësh dhe në shoqërinë e...

Kuriozitete 17:07 - 7 Dhjetor, 2019

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk...

Fashion 13:06 - 15 Nentor, 2019

Si të shkëlqeni në festat e fundvitit?/ Zbuloni disa ide kombinimi për aksesorët e flokëve

Festat e fundvitit po afrojnë dhe sigurisht në këto ditë duhet të dukemi ndryshe, për të shkëlqyer, ndaj mos harroni të blini aksesorin e duhur për...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 11:17 - 5 Janar, 2019

Si të kthehemi në super formë pas festave të fundvitit

Një ndër momentet më të sikletshme të festave të fundvitit është peshorja. Po, minimumi ke shtuar 3 kg më tepër, gjë që sigurisht nuk e doje....

Life Style 02:53 - 1 Janar, 2019

Filmat e festave të fundvitit që duam të gjithë t’i shikojmë tani

Ndërkohë që p lëmë një vit pas, ka ardhur momenti që të shtriheni në divan, të mbuloheni dhe të shijoni pushimet. Ju mund të keni parë...

Life Style 00:53 - 1 Janar, 2019

Pse çdo fundvit vëmë ‘Pemën e Vitit të Ri’?

Çfarë kuptimi ka Pema e Krishtlindjeve? Çdo dimër, familjet në të gjithë botën zbukurojnë një pemë, për t’a quajtur vigjiljen e festave zyrtarisht të hapur. Ajo...

Life Style 18:00 - 31 Dhjetor, 2018

Lekë me shumicë, kjo shenjë horoskopi do bëjë qejf këtë fundvit

Astrologe Meri njofton se sot asteroidi Xhiron do jetë afër me asteroidin Ygyja dhe kjo lidhje simbolizon shërimin pas një periudhe të mbushur me kriza, tradheti e...

Life Style 17:53 - 31 Dhjetor, 2018

Horoskopi/ Çfarë duhet të ndryshosh këtë fundvit para se të hyjë 2019-a!

Nëse do të nisësh mbarë vitin e ri, duhet të ndryshosh diçka këtë fundvit dhe gjithçka, sipas shenjës tënde të horoskopit: DASHI Je një luftëtar Dash,...

Kryesore Show Biz 17:05 - 31 Dhjetor, 2018

Hitet shqiptare të fundvitit, këngët që duhet ti marrim me vete në 2019 dhe ato që duhet ti lemë pas në 2018

Fundviti është për artistët shqiptarë një kohë për tu frymëzuar dhe për të publikuar sa më shumë projekte të reja, jo se ndikohen dhe aq nga...

Kuriozitete 12:25 - 30 Dhjetor, 2018

Ngjyra tendencë e flokëve për këtë fundvit po pushton Instagram-in dhe ramë në dashuri!

Të gjithë e pëlqejmë pijen e shampanjës,por sikur të kemi të njëjtën preferencë edhe për ngjyrën e flokëve shampanjë? Ky Vit i Ri duhet patjetër t’iu...

Life Style 21:30 - 29 Dhjetor, 2018

Janë bërë të mërzitshme: 5 dhuratat që NUK duhet të bëni këtë fundvit

Rëndësi ka mendimi për të bërë një dhuratë! Kjo është e vërtetë, por rëndësi ka edhe se çfarë është “fshehur” brenda pakos. Sipas disa studimeve, më...

Kultura 14:07 - 28 Dhjetor, 2018

Media italiane/Korça është xhevahiri i fundvitit, e dinë të gjithë

Shkrimi i mëposhtëm është përshtatur nga Vado in Albania Që Korça është një xhevahir, kjo tashmë është e qartë për të gjithë, qyteti njihet ndryshe edhe...

Kryesore Show Biz 12:26 - 19 Dhjetor, 2018

E ftuara speciale e fundvitit të “Xing me Ermalin” është ajo që të gjithë kemi pritur!

Ermal Mamaqi ka vendosur ta mbyllë sezonin televiziv përkrah gjysmës së tij në jetë! Në një postim në “Instagram”, moderatori zbulon se në emisionin e fundit...

Life Style 10:02 - 17 Nentor, 2018

Zonja Meri paralajmëron të keqen për ju: Një fundvit shumë i vështirë

Po shkojmë drejt fundit të vitit, ndërsa duket se do të ketë shumë surpriza për shenjat e horoskopit. Zonja Meri njofton se do të ketë një...

Kuriozitete 09:00 - 1 Janar, 2018

Këto janë 10 dhuratat që nuk duhet të bëni në fundvit

Është e vërtetë që dhuratat i pëlqejnë të gjithë, por në shumë raste ato përfundojnë nëpër cepa dollapësh që nuk hapen asnjëherë. Që mos të rrezikoni...