Connect with Us

All posts tagged "fytyre"

Kuriozitete 17:30 - 7 Dhjetor, 2019

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë...

Fashion 15:21 - 25 Nentor, 2019

Si të stiloni flokët sipas formës së fytyrës?/ Ja disa ide kombinimi që nuk i dinit

Forma e fytyrës është përcaktuese nëse një model flokësh ju shkon apo jo. Vajzat me fytyrë të rrumbullakët janë ato që e kanë më të thjeshtë...

Life Style 11:53 - 25 Nentor, 2019

Si t’i zhdukni njollat e moshës në fytyrë?/ Ja mrekullitë që mund të bëni me lëngun e qepës

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë mundësi e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor falë vlerave të jashtëzakonshme...

Showbizz 11:33 - 1 Nentor, 2019

Modelja me fytyrën më perfekte në botë/ Ja fotot më të “nxehta” të Bella Hadid

Modelja seksi Bella Hadid, njihet si një ndër modelet më të famshme në botë, e cila është tepër aktive në rrjetet sociale dhe ka miliona ndjekës...

Showbizz 09:52 - 27 Tetor, 2019

FOTO-“I qesh Beogradit në fytyrë”/ Pas skandalit, Serbia merr vendimin drastik kundër Rita Orës

Pak ditë më parë, posterat e këngëtares me origjinë shqiptare në Serbi u bënë tepër të bezdisshme për qytetarët serbë. Rita Ora ishte zgjedhur si imazhi...

Kuriozitete 12:03 - 19 Tetor, 2019

“Ndjeu një kërcitje dhe…”/ Fshiu fytyrën me peshqir, 45 vjeçares i ndodh incidenti “horror”

Një rast horror i ka ndodhur një 45-vjeçareje e cila pasi ka fshirë fytyrën me një peshqir,  ka përfunduar me një sy. Por si ndodhi kjo?...

Showbizz 10:40 - 16 Tetor, 2019

FOTO-Fytyra më perfekte/ Modelja seksi shpallet femra më e bukur në botë

U mendua se këtë vit emrat e njohur të ekranit si Gigi Hadid, Beyonce, Amber Heard, Cara Delevigne apo Katy Perry, do të merrnin kurorën si...

Kryesore Show Biz 12:10 - 20 Gusht, 2019

Pa grim dhe fytyrë me akne/ Kim Kardashian “shokon” fansat, shfaqet si asnjëherë më parë

Edhe pse ajo është shfaqur gjithmonë e kuruar në detaje,  me flokët e krehur dhe makeup-in perfekt, të veshur me markat më të njohura dhe të...

Kryesore Show Biz 11:10 - 6 Gusht, 2019

“Mos ma prekni fytyrën”/ Reperit shqiptar i vjedhin varësen në koncert, por fansat ndjehen të ofenduar

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua nata e fundit e koncertit “Sunny Hill Festival” në Prishtinë, ku performuan shumë këngëtarë të njohur ndërkombetarë por edhe shqiptarë. Mes...

Kryesore Show Biz 12:10 - 20 Korrik, 2019

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket...

Kuriozitete 16:59 - 2 Korrik, 2019

Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

Të gjithë e dinë që sheqeri mund të jetë një nga produktet më të urryera për ata që mbajnë dietë, por është një produkt që bën...

Kryesore Show Biz 11:25 - 19 Qershor, 2019

“Bëhu trim dhe tregoje fytyrën”/ Reperi shqiptar i bën kuriozë fansat me vajzën brune misterioze

Së fundmi Capital T ka postuar një foto në Instagram ku i bëri kuriozë të gjithë duke publikuar një foto me një vajzë brune misterioze. Ai...

Kryesore Show Biz 14:10 - 11 Qershor, 2019

“Fytyra jote do dukej më bukur mes…”/ Ish banorja e Big Brother “çmend” ndjekësit me foton seksi

Olta Sheta njihet si ish banorja seksi e “Big Brother Albania” ku në pah dilnin format e saj bombastike. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale...

Kryesore Show Biz 21:05 - 15 Maj, 2019

“Pse do të na shkatërrosh fytyrën?”/Miliarderja më e re në botë “masakrohet” nga fansat

Miliarderja me e re ne bote ,Kylie Jenner vendosi, që të themelojë linjën e përkujdesit ndaj fytyrës të quajtur “Lëkura e Kylie-t”. Linja e re do...

Kryesore Show Biz 11:25 - 22 Prill, 2019

“Thyeje internetin dashuria ime”/Linda Halimi tregon fytyrën e vajzës së saj

Para një muaji, Linda Halimi, e cila jeton prej vitesh në Amerikë, u bë nënë për herë të parë e një vajze me bashkëshortin Big D. Ajo...