Connect with Us

All posts tagged "gabime"

Showbizz 15:47 - 10 Mars, 2020

6 gabimet më të shpeshta me higjenën/ Është momenti që duhet t’i shmangni

Në mënyrë që të jemi të shëndetshëm, ne jo vetëm që duhet të ndjekim rregullat e higjenës, por duhet ta bëjmë atë në një mënyrë absolutisht...

Shëndeti 14:41 - 24 Janar, 2020

Gabimet që shkatërrojnë dhëmbët/ Këto janë 8 veprimet që nuk duhet t’i bëni

Përafërsisht 2.4 miliardë njerëz vuajnë nga prishja e dhëmbëve. Ne bëjmë gabime çdo ditë përsa i përket kujdesit të dhëmbëve pa e ditur. Por disa nga...

Kuriozitete 18:10 - 12 Janar, 2020

Urrejnë të bëjnë gabime/ Këto shenja të horoskopit janë shumë të ndjeshëm

Virgjëresha Njerëzit që i përkasin shenjës së Virgjëreshës kanë tendencën të jenë shumë kritikë por më së shumti ata janë kritikë me veten. Ata kanë standarte...

Shëndeti 15:30 - 10 Janar, 2020

5 gabimet që i bëjmë të gjithë kur përdorim telefonat

Të gjithëve na ndodh që e mbajmë shpesh herë afër telefonin për të dëgjuar alarmin ose për të kaluar kohën kur nuk kemi me çfarë të...

Kuriozitete 16:06 - 8 Dhjetor, 2019

E thonë psikologët: Bëni mirë të mos i puthni fëmijët në buzë/ Këto janë 3 arsyet e forta pse nuk duhet ta bëni këtë veprim

Kohë më parë Victoria Beckham postoi një foto të së bijës Brooklyn teksa puthte në buzë të atin, David Beckham. Ajo i uroi ditëlindjen në këtë...

Life Style 22:00 - 20 Nentor, 2019

6 gabimet më të mëdha që bëjnë gratë kur janë në një marrëdhënie/ Lexojini me vëmendje

Nuk ia dinë vlerën vetes: Ky gabim bëhet kryesisht nga gratë që janë më pak dominuese dhe më shumë drejt anës së nënshtrimit. Ne të gjithë...

Fashion 18:22 - 29 Tetor, 2019

FOTO-7 këshilla për modën që duhet t’i dini patjetër/ Këto janë gabimet që nuk duhet t’i përsërisni

Nga zgjedhja e aksesorëve deri tek zgjedhja e veshjes tuaj, është e thjeshtë të bëni gabime të vogla që mund të shkatërrojnë të gjitha përpjekjet tuaja...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Life Style 13:53 - 17 Prill, 2019

Cilat janë gabimet e mëdha që bëjnë meshkujt dhe femrat në shtrat?

Gabimet më të mëdha të djemve, sipas vajzave Nuk bëjnë “foreplay” Kalojnë në orgazmë të parët Janë të ngathët Flasin pisët në mënyrë ofenduese Mungesa e...

karfica floke
Kuriozitete 16:10 - 8 Prill, 2019

Gabimet që bëni gjithmonë kur lani flokët/Si duhet ta zgjidhni?

Për të pasur flokë të shëndetshëm nuk mjaftojnë vetëm ushqimi i mirë, stili i shëndetshëm i jetesës e suplementet. Duhet një rutinë kujdesi e përjavshme dhe...

gabime qe bejme gjate dushir
Kuriozitete 20:20 - 12 Mars, 2019

Tre gabimet më të zakonshme që bëjmë gjatë dushit

Të lagësh pak flokët para se të vendosësh shampon Shumë gra bëjnë gabime gjatë dushit, pasi nuk i lagin majaftueshëm flokët para se të vendosin  shampon....

floke si te shpetoni nga renia e flokeve
Kuriozitete 20:15 - 22 Shkurt, 2019

5 gabimet që bëjmë kur thajmë flokët me tharëse në shtëpi

Një ndër gabimet më të rënda që bëhet në përdorimin e tharëses është përqendrimi i nxehtësisë për një kohë të gjatë në një pjesë të flokëve. ...

Kuriozitete 10:10 - 17 Shkurt, 2019

Tre gabime çdo mëngjes që ju bëjnë të mos keni një ditë të mirë

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes. Por duhet...

gabimet qe bejme ne veshje
Kuriozitete 14:00 - 14 Shkurt, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë në veshje

Masa e gabuar Je e sigurt që e di se cilat janë rrobat që të bëjnë e ato që nuk të bëjnë? Shumica e femrave nuk...

floke
Kuriozitete 23:50 - 8 Shkurt, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë me flokët

Të flesh me flokët e lagur Sa herë që bën dush para se të flesh kujdesu që të heqësh ujin e tepërt para se të shkosh...

nuk falin horoskop
Kuriozitete 22:00 - 30 Janar, 2019

Personat e këtyre shenjave do t’ju zhdukin nga jeta e tyre sa hap e mbyll sytë

Dashi Ata nuk duan të humbasin kohë me njerëz që kanë  ndikim negativ mbi ta. Të lindurit nën shenjën e Dashit  preferojnë të kenë  një rreth...