Connect with Us

All posts tagged "gatim"

Showbizz 12:33 - 24 Mars, 2020

Nga gatimet tek fotot seksi/ Ditët perfekte në karantinë të Tunës dhe Patrisit

Tuna dhe Patrisi hodhën poshtë të gjitha thashethemet për ndarjen e tyre dhe duket se po kalojnë kohën më të mirë së bashku me djalin e...

Showbizz 17:57 - 17 Shkurt, 2020

Përlotet Marjana Kondi/ Kujton me nostalgji gatimet e mamasë së saj

Aktorja shumë e njohur e humorit Marjana Kondi së bashku me Arvin Kita janë moderatorë të emisionit më të ri të kuzhinës “Aromë dreke”. Pasditen e...

Life Style 16:10 - 10 Shkurt, 2020

Dëgjuat!/ Gratë nuk i rezistojnë dot burrat që gatuajnë dhe pastrojnë

Nëse një burrë dëshiron të bëhet tërheqës mjafton të përgatis ushqim ose të pastrojë. Shkencëtarët kanë zbuluar se burrat që janë të përfshirë në punët shtëpiake...

limon. dhimbje shpine
Life Style 16:02 - 13 Gusht, 2019

Efektet “çudibërëse” të limonit/ Këtë herë do të zhdukë të gjitha aromat e këqija

Aroma e ushqimeve pas gatimit që pushton shtëpinë është një problem për çdo amvisë. Ndodh që aromat e gjellërave apo e peshkut janë shumë të vështira...

Life Style 18:55 - 15 Korrik, 2019

Pas pushimeve në Barcelonë/ Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj publikojnë foto nga darka romantike

Çifti më i ri i showbizit Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj duket se po kalojnë pushimet e kësaj vere në shoqërinë e njëri-tjetrit. Pas fotove...

Kryesore Show Biz 12:01 - 25 Janar, 2019

“Nusja e ardhshme duhet të dijë të gatuaj”, nëna e reperit shqiptar ka disa kushte

Seven Saraçi është një këngëtar mjaft i preferuar e sidomos nga femrat. Për këtë arsye ai ka vendosur që në Instagramin e tij të publikojë disa...

ervini hell kitchen
Kryesore Show Biz 11:11 - 19 Janar, 2019

Emocionuese: Fitoi në emisionin e gatimit, ja ç’do të bëjë Ervini me paratë

I ftuar së fundmi në emisionin e pasdites “Ftesë në pesë” ishte fituesi i emisionit më të famshëm të gatimit në Shqipëri, “Hell’s Kitchen”. Teksa rrëfeu...

Kryesore Show Biz 11:25 - 13 Nentor, 2018

A gatuan Alfio në shtëpi? Fatma përgjigjet pa dorashka dhe kishim të tjera pritshmëri!

Disa javë më parë, Fatma dhe Alfio Rrotani u dorëzuan dhe pranuan përpara të gjithëve se janë kokë e këmbë të dashuruar. Madje, çifti kishte nisur...

Life Style 13:53 - 23 Tetor, 2018

Këto ushqime nuk duhet t’i lani kurrë para gatimit

Na ndodh të gjithëve që para se të gatuajmë t’i lajmë produktet që do të hamë. Mirëpo jo në të gjitha rastet funksionon kështy. Kjo pasi...

Life Style 12:25 - 23 Tetor, 2018

Kjo bimë nuk përdoret vetëm për shije në gatim, por ndihmon në rritjen dhe shumimin e flokëve

Vjeshta është periudha më e vështirë për flokët, të cilët fillojnë të bien pa e kuptuar ashtu si gjethet e pemëve. Por nuk duhet të shqetësohemi...

Life Style 11:30 - 27 Shtator, 2018

Morët vesh?/ Të lash pulën me ujë para se ta gatuash, dëmton shëndetin

Studiuesit kanë bërë të ditur se pula është një nga ushqimet që përmban më shumë baktere. Zakonisht ato shkaktojnë dhimbje stomaku ose diarre. Nëse mendoni se...

Kryesore Show Biz 23:12 - 28 Maj, 2018

Heq dorë nga muzika për gatimin/ ‘Shumë shpejt do bëhem një kuzhinier i zoti’

Snoop Dogg ka treguar se është një profesionit në pjekjen e ushqimeve, por tashmë duhet të mësojë edhe të gatuajë në mënyrë profesionale. Duke qenë se...

Kryesore Show Biz 14:30 - 28 Mars, 2018

Nora Istrefi nuk di të gatuajë, dhe këtë gjë na e tregoi i shoqi

Robert Berisha, muzikanti i njohur dhe bashkëshorti i këngëtares Nora Istrefi ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin “Kush vjen për drekë” ku ka...

Kuriozitete 23:00 - 11 Nentor, 2017

Policia gatuan për çiftin e moshuar/ I gjejnë në një gjëndje mizore

Kur policisë i raportuan se në shtëpinë e një çifti po dëgjoheshin disa të qara, ata menduan se ka ndodhur ndonjë krim. Por në fakt po...

Femra 13:36 - 3 Janar, 2017

Mos tentoni ti gatuani këto pjata vetë në shtëpi

Dikur ishte mjaft e vështirë për të marrë recetat që të pëlqenin në një restorant, kurse sot, nëpërmjet rrjeteve sociale mund të marrësh dhe të gatuash...