Connect with Us

All posts tagged "gjak"

Shëndeti 17:48 - 5 Dhjetor, 2019

Ushqimet më të mira për një “detox” natyral/ Gjithçka që duhet të konsumoni për të pastruar gjakun

Gjaku juaj është përgjegjës për transportimin e të gjitha llojeve të materialeve në të gjithë trupin tuaj, nga oksigjeni, tek hormonet, faktorët e mpiksjes, sheqeri, yndyrat...

Showbizz 14:50 - 16 Tetor, 2019

“Më e korruptuara në botë, po na pijnë gjakun”/ I vendosin gjobë, shpërthen Rezart Veleshnja

Ai njihet si një ndër aktorët shqiptarë më aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë tregon troç edhe ato gjëra që nuk i pëlqejnë në realitetin...

Showbizz 15:46 - 30 Shtator, 2019

VIDEO-Në mes të sherrit dhe gjakut/ Moderatorja shqiptare merr propozimin për martesë, ja çfarë ndodhi në derbi

Kryefjala e mbrëmjes së djeshme ishte derbi që “pushtoi” kryeqytetin mes Tiranës dhe Partizanit ku në shumë momente pati përplasje dhe përgjakje mes tifozave kundërshtare. Por...

Life Style 12:53 - 16 Qershor, 2019

Nga presioni i lartë i gjakut tek marramendja/ Ja sa kafe duhet të pimë në ditë pa shkaktuar dëme

Kafeja është shumë e domosdoshme në jetën tonë pasi sa zgjohemi aroma e saj na “ngacmon” dhe duam ta shijojmë. Por sa filxhanë kafe duhet të pimë në...

Kryesore Show Biz 10:48 - 12 Maj, 2019

“Rrënjëdalë që rrojnë me gjakun e tyre”/Besa Kokëdhima revoltohet pas protestës së opozitës

Pas promovimit në Instastory të kongresit të parë të partisë “Zgjidhja”, themeluar nga i ati, Besa Kokëdhima komentoi përmes një fotoje protestën e dhunshme që vijoi...

mpiksje gjaku
Shëndeti 23:40 - 21 Mars, 2019

Alarmi!/ Këto janë shenjat më të zakonshme të mpiksjes së gjakut

Enjtja Nëse mpiksja zhvillohet ngadalë ose ndalon rrjedhjen e gjakut, mund të shkaktojë ënjtje të enëve të gjakut. Nëse shfaqet në këmbë ose pulpë, shpesh është...

grup gjaku ngrenie
Life Style 15:40 - 18 Mars, 2019

Zbuloni personalitetin tuaj përmes grupit të gjakut

Grupi A Ju jeni personi i cili kujdeset që gjithçka të jetë e patëmetë. Kur merreni me diçka, përpiqeni ta bëni atë pavarësisht se çfarë ndodh....

Kuriozitete 12:14 - 27 Shkurt, 2019

I kthehet gjaku në formë “qumështi”, arsyeja e 39 vjeçarit është e frikshme

Gjaku i një burri ka marrë formën e qumështit si pasojë e një sasie të madhe yndyre të ndërtuar në arteriet dhe venat e tij. 39-vjeçari,...

mpiksje gjaku
Kuriozitete 23:40 - 1 Shkurt, 2019

Kur mpikset gjaku/ Ja shenjat më të zakonshme që tregon trupi juaj

Ënjtja Nëse mpiksja zhvillohet ngadalë ose ndalon rrjedhjen e gjakut, mund të shkaktojë ënjtje të enëve të gjakut. Nëse shfaqet në këmbë ose pulpë, shpesh është...

Kuriozitete 21:00 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Tre kivi në ditë mund t’ju shpëtojnë nga hipertensioni

Hipertensioni është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat përballet shoqëria moderne. Ushqimi i keq është në vendin e parë, si një nga...

Life Style 19:45 - 6 Janar, 2019

Nëse vuani nga tensioni i lartë i gjakut, ky është çaji që duhet të përdorni

Shumë persona vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, madje vuajnë që ta mbajnë të stabilizuar. Tashmë është gjetur një zgjidhje. Çaji Hibiscus është i vetmi që mund...

Femra 23:53 - 18 Dhjetor, 2018

Kujdes! Nëse sillet kështu e ka në gjak tradhëtinë

Kur flitet për një tradhëtar ka shumë elemente të cilat mund të të ndihmojnë ta dallosh. Më poshtë po të tregojmë disa prej tyre. Ke qenë...

Life Style 12:40 - 16 Dhjetor, 2018

Më thuaj grupin e gjakut të të them dietën që duhet të mbash…

Në mesin e shumë programeve të shëndetshme të ngrënies ekziston dhe një dietë specifike për grupet e gjakut. Dieta e grupit të gjakut është një dietë...

Life Style 14:53 - 12 Dhjetor, 2018

Ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen. Ndërsa shumica e njerëzve që...

Life Style 15:10 - 7 Nentor, 2018

Harrojeni çfarë keni pirë deri tani/Grupi i gjakut tregon çajin që duhet të konsumojmë

Çaji është një nga pijet më të shëndetshme për organizmin e njeriut dhe më e këshilluara nga mjekësia popullore dhe jo vetëm. Por keni menduar ndonjëherë që përzgjedhja...