Connect with Us

All posts tagged "Gjermani"

Showbizz 17:51 - 3 Mars, 2020

Të gjithë në këmbë për vajzën shqiptare/ Zëri i saj mahnit jurinë e The Voice në Gjermani

Të shumtë janë talentet shqiptare që kanë mahnitur juritë e kompeticioneve të ndryshme nëpër botë. Njëra prej tyre është edhe Rreze Bojahiu e cila ka mahnitur...

Showbizz 19:54 - 29 Tetor, 2019

VIDEO-Plas sherri gjatë koncertit/ Reperi shqiptar ndalohet nga policia në Gjermani

Reperi i njohur Kidda është përballur me një situatë aspak të këndshme. Mësohet se reperi është përfshirë në një zënkë mes djemsh gajtë një koncerti. Prive.al...

Kuriozitete 18:47 - 9 Shtator, 2019

Tabutë që nuk duhet t’i thyeni kurrë në Gjermani/ Shihni listën me kujdes

Zhvendosja në një vend tjetër të botës dhe përshtatja me njerëzit nuk është një detyrë e lehtë. Nëse vendosni të jetoni në Gjermani, duhet të dini...

Kuriozitete 21:45 - 14 Dhjetor, 2018

Gjermani, kjo është pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Në Gjermani këtë vit festat kanë marrë tjetër vlerë. Pema e Krishtlindjeve nuk është stolisur si zakonisht me globa dhe drita por është e ndërtuar e...

Kuriozitete 14:17 - 10 Dhjetor, 2017

Fshatin e nxjerrin në ankand/ Mësoni kush është blerësi i tij

Jemi mësuar të gëgjojmë dhe shohim se janë pikturat më së shumti ato që dalin dhe blihen në ankand, por asesi një fshat i tërë. Sipas...

Kryesore Show Biz 17:45 - 26 Prill, 2017

Fotot/Ivanka Trump “verbon” gjermanët!

Vajza e Presidentit të SHBA, Donald Trump, ka nisur turin e takimeve ndërkombëtare, ku ndër të tjera u ndal dhe në Gjermani. Ivanka Trump ka tërhequr...

Showbizz 14:49 - 1 Mars, 2017

FOTOT-Ja ku do të performojë në 4 mars Ledri Vula

Pas pushimeve në një vend me dëborë, Ledri Vula do ti rikthehet sërish klabeve e performancave live. Në datën 4 mars, ai do të udhëtojë drejt...

Udhëtoni 17:26 - 20 Tetor, 2016

5 destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016

Qendra Gjermane e Turizmit DZT sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 5 të...

Life Style 01:31 - 3 Gusht, 2016

Video +18/Cifti bën seks në mes të parkut

KUJDES: PERMBAJTJE EROTIKE Nuk ndalet ‘virusi’ në Gjermani. Pas dy rasteve në Mynih dhe Dortmund, një tjetër çift u kap duke bërë seks në një park...

Kuriozitete 18:20 - 19 Gusht, 2015

Gjermani, ja pse ndalohet publikimi i ushqimit në Instagram

“Oktoberfest” nuk është shumë larg, por të gjithë ata që kanë planifikuar të shkojnë në Gjermani për festën e birrës, duhet ta dinë se publikimi i...

Life Style 22:00 - 19 Korrik, 2015

Ndërtesat simbol të botës në Gjermani, ja cila është përzgjedhur nga Shqipëria

Mes qindra ndërtesave simbol në botë, në Gjermani ndodhet edhe një ndërtesë e Shqipërisë, e cila në vendin tonë është lënë në harresë.   Në posterin...

Kuriozitete 16:15 - 16 Korrik, 2015

Edhe gomari të bën të pasur

Ajo që bëri gjermani Artur Winterhalder, në vitin 1965, gjatë viteve u zhvillua në një pikë kulminante të kalorësve të rinj. Atë vit, ai kishte shkuar...

Fëmija 19:24 - 29 Maj, 2015

Alarm në Gjermani: Niveli më i ulët i lindjeve në botë

Një studim i fundit ka ngritur alarm në Gjermani, pasi tregon se niveli i lindshmërisë në këtë vend ka kapur pikën më të ulët në nivel...

Kultura 21:27 - 18 Prill, 2015

Video/ Akrobatja shqiptare që po mahnit Gjermaninë

Një shqiptare e talentuar në akrobaci ka mahnitur publikun gjerman. Albana, me lëvizjet e saj ka bërë që publiku të shpërthejë në duartrokitje gjatë gjithë performancës...

Showbizz 09:29 - 9 Mars, 2015

Një ditë nga jeta e Ledina Çelos

Këngëtarja e dashur e skenës shqiptare Ledina Çelo, e cila jeton bashkë me bashkëshortin dhe fëmijët e saj në Gjermani, na tregon sesi është një ditë...