Connect with Us

All posts tagged "gjume"

Showbizz 22:20 - 18 Nentor, 2019

“Pa ngrënë dhe pa gjumë”/ Renato Mekolli tregon vështirësitë e realizimit të “Hell’s Kitchen”

Këtë muaj filloi sezoni i dytë dhe i shumëpritur i emisionit të gatimit ‘Hell’s Kitchen’ nga Renato Mekolli. Autorët e programit menduan që emisioni të vijë...

Showbizz 12:20 - 18 Nentor, 2019

“1 minutë para se ta zinte gjumi”/ Arbana dhe Eduart Grishaj nuk fshihen më, ja fotoja romantike në stadium

Ditën e djeshme, në stadiumin “Air Albania” ku u mbajt ndeshja e parë Shqipëri-Francë, nuk mund të mungonin as VIP-at shqiptarë dhe mes tyre paska qenë...

Kuriozitete 15:05 - 12 Nentor, 2019

Duhet të hamë apo jo para se të flemë gjumë?/ Ja çfarë thonë ekspertet

Njerëzit hanë natën për një sërë arsyesh që shpesh nuk kanë të bëjnë me urinë , nga dëshirat deri në përballimin e mërzitjes ose stresit. Dhe...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Life Style 11:20 - 12 Nentor, 2019

Nga larja e fytyrës tek gjumi/ Zbuloni se çfarë po jua përkeqëson lëkurën tuaj

A e dini se larja e fytyrës tuaj pothuajse përditë po jua dëmton fytyrën?  Duke mos dalluar se cili veprim i bën më shumë keq lëkurës,...

Showbizz 10:05 - 10 Nentor, 2019

“1 vit që nuk fle gjumë”/ Xhensila Myrtezaj flet për peripecitë me vajzën e saj dhe zgjerimin e familjes

Këngëtarja shqiptare e cila pëlqehet shumë nga publiku, Xhensila Myrtezaj, edhe pse ishte larguar për pak kohë nga intervistat televizive, vendosi të shfaqej në spektaklin “Klanifornia”....

Showbizz 11:17 - 6 Nentor, 2019

Format e saj bombastike do t’ju lënë pa gjumë/ Fotot tepër të “nxehta” të Genesis Mia Lopez

Ekzistojnë shumë modele tërheqëse në Instagram, që joshin fort me fotografitë e tyre. Por, shumë pak prej tyre janë të nivelit të Genesis, një modele me...

Life Style 22:33 - 28 Tetor, 2019

Keni probleme me gjumin?/ Zbuloni 4 ushtrimet që do t’ju bëjnë të flini si një fëmijë

Ju futeni në shtratin tuaj të rehatshëm, duke pritur për një natë të gjatë mes ëndrrave të ëmbla … por diçka nuk është në rregull: thjesht...

Kuriozitete 14:14 - 22 Tetor, 2019

Ju flihet vetëm gjumë dhe jeni të lodhur?/Zbuloni çfarë po e shkakton këtë gjendje sipas shkencëtarëve

Keni disa ditë që ndiheni të lodhur, ju flihet gjumë dhe ndiheni të rraskapitur? Nuk ka asnjë problem dhe nuk duhet të shqetësoheni. Sipas disa ekspertëve...

Kuriozitete 14:10 - 4 Tetor, 2019

VIDEO- “Nuk ka më gjumë”/ 10 filmat horror që po shokojnë botën dhe duhet t’i shikoni patjetër

1. Velvet Buzzsaw Një tufë kritikësh arti dhe kuratorësh vriten brutalisht nga piktura. Filmat horror nuk përshkruhen shpesh si argëtues, por ky produksion me Jake Gyllenhaal...

Blog 11:40 - 16 Shtator, 2019

Dilema/Për sa orë gjumë kemi nevojë?

Kur kemi qenë fëmijë, mund të kemi protestuar dhjetëra here, duke mos dashur të flejmë në drekë. Por si të rritur, e dimë se gjumi është...

Blog 12:33 - 15 Shtator, 2019

Pse ndikon drita e Hënës së plotë mbi gjumin tonë?

Shumë njerëz thonë se kur Hëna është e plotë, ata qëndrojnë zgjuar, ose e kanë të vështirë të flenë normalisht. Tashmë një studim i fundit, i...

Kryesore Show Biz 21:05 - 23 Gusht, 2019

“Isha në gjumë…”/ U tha se është fejuar, reperi shqiptar jep përgjigjen epike

Ditën e djeshme lajmi se reperi shqiptar MC Kresha ështeëfejuar “mbushi” mediat rozë. Burime për zëri.info rrëfyen se ai është fejuar, por jo vetëm kaq, u...

pasojat e fshehta te pagjumesise
Blog 11:00 - 21 Gusht, 2019

Studimi/Një gjumë i keq natën, dëmton rëndë kujtesën dhe gjendjen emocionale

Filozofi i Mesjetës, Toma Akuini shkroi dikur se “pikëllimi mund të lehtësohet nga një gjumë i mire”. Sot shkencëtarët po konstatojnë, se ai nuk ishte shumë...

Kuriozitete 15:38 - 11 Korrik, 2019

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Të gjithëve na ndodh që të vuajmë nga pagjumësia. Shkaqet janë nga më të ndryshmet ku kryesori është stresi. Sipas “Bright Side” këto janë 7 truket...

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra
Life Style 12:10 - 21 Qershor, 2019

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Ekspertja e njohur Annabel Knight së fundmi ka treguar për “Daily Mail” se gjuha jonë trupore gjatë gjumit, është gjithnjë e më interesante sepse nuk ka...