Connect with Us

All posts tagged "Google"

Life Style 13:20 - 22 Nentor, 2019

“Facebook dhe Google janë një kërcënim për të drejtat e njeriut”

Amnesty International, organizata e njohur per të drejtat e njeriut, thotë se Facebook dhe Google paraqesin një kërcënim sistematik për të drejtat e njeriut. Konkretisht,  “Amnesty”...

Life Style 14:38 - 4 Tetor, 2019

Nga Google tek Facebook/ Zbuloni markat që po ndryshojnë botën dhe cila po ndikon më shumë në jetën tonë

Rrjetet sociale tashmë janë kthyer në një domosdoshmeri për të gjithë ne duke zënë kohën më të madhe të ditës. Por a e dini se cila...

Teknologji 16:06 - 13 Shtator, 2019

Google rikujton punonjësit të paraqesin raportin me ankesat e tyre në punë

Google i është thënë të kujtojë punëtorët se kanë të drejtë të ankohen për punën dhe kushtet e tyre. Lejimi i stafit të  dinë sa më...

Teknologji 15:33 - 22 Gusht, 2019

Spiunon përdoruesit/ Google, Mozilla dhe Apple bllokojnë qeverinë e Kazakistanit

Google, Mozilla dhe Apple kanë bllokuar një certifikatë të enkriptuar të lëshuar nga qeveria e Kazakistanit, e cila u kërkonte qytetarëve ta instalonin në shfletuesit e...

Life Style 12:25 - 20 Maj, 2019

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

“Ne jemi në përputhje me rendin dhe shqyrtimin e implikimeve. Për përdoruesit e shërbimeve tona, Google Play dhe mbrojtjet e sigurisë nga Google Play Protect do...

Fashion 12:10 - 19 Prill, 2019

Cilat janë fustanet më të kërkuara në Google? Zbulimi do t’ju befasojë

“Fustani i vogël i zi” është një nga fustanet më të kërkuara në “Google” këtë vit, i ndjekur nga “fustani me printe leopardi” dhe “fustani me...

shenjat dhe seksi
Life Style 16:10 - 17 Prill, 2019

Çfarë kërkohet më shumë në Google rreth seksit? Zbulimet do t’ju habisin

1. Çështja e implanteve të gjoksit Kur vjen puna tek zmadhimi i gjoksit, burrat janë të ndarë në dy pjesë. Një pjesë shkruan për mënyrën si...

Life Style 13:20 - 20 Mars, 2019

BE “shuplakë” Google/Gjobitet me 1.7 miliardë $

Kjo është hera e tretë, që gjiganti i madh teknologjik dënohet me gjobë. Ligjvënësit evropianë i dhanë një shuplakë të rëndë kompanisë së madhe teknologjike, Google,...

celular gjej
Kuriozitete 21:00 - 29 Janar, 2019

Keni humbur celularin?/Ja se si  ta gjeni sërish

Keni humbur celularin dhe nuk mund ta gjeni, mos hyni në panik, tashmë do të mund ta gjeni falë Google-it. Mjafton një kompjuter  thjesht  kërkoni në...

Kryesore Show Biz 13:25 - 22 Dhjetor, 2018

Google vjen me një surprizë për festat, rikthen skenat e filmit më të dashur të Krishtilindjeve

Filmi “I vetëm në shtëpi’, është një nga produksionet më të dashur gjatë periudhës së Krishtlindjeve. Historia bën fjalë për një djalë të vogël të quajtur Kevin,...

Life Style 19:45 - 16 Dhjetor, 2018

Apple dhe Google po shesin aplikacione që e lejojnë partnerin tuaj t’ju spiunojë

Aplikacionet e sinjalizuara të telefonave të zgjuar po u krijojnë mundësinë personave që i kanë në zotërim që të spiunojnë telefonin e partnerit ose partneres, të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 14 Dhjetor, 2018

S’mund të ndodhte ndryshe! Njeriu më i kërkuar në Google për 2018-ën është ajo që e adhurojmë të gjithë

Me siguri të gjithë biem dakord në një mendje kur themi se ky ka qenë viti i Meghan Markle. Dukesha e Sussex-it i ka befasuar audiencat...

Life Style 20:45 - 18 Nentor, 2018

E zbulon Google/ Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

E karikoni telefonin por nuk mban shumë karikim? I ulni dritën por as ajo nuk funksionon plotësisht? Zgjidhja erdhi! Gjatë një takimi të zhvilluar pak ditë...

Teknologji 23:34 - 25 Gusht, 2018

Google ndjek Facebook/ Bllokon 80 kanale në youtube

Google ashtu si Facebook, ka nisur aksionin për pastrimin e siteve të huaja, të cilat keqinformojnë publikun amerikan. Deri më tani janë bllokuar më shumë se...

Teknologji 20:51 - 14 Gusht, 2018

“Google” e di se ku jemi edhe nëse e mbyllim aplikacionin e vendndodhjes

“Google” regjistron vendndodhjen e përdoruesit edhe kur nuk i kërkohet ta bëjë këtë gjë. Kjo mund të prekë rreth 2 miliardë përdorues të Androidit dhe Apple-it,...