Connect with Us

All posts tagged "Google"

Teknologji 12:28 - 17 Prill, 2020

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave...

Teknologji 12:53 - 12 Prill, 2020

Coronavirus/ Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

Apple dhe Google janë së bashku duke zhvilluar teknologji për të paralajmëruar njerëzit nëse kohët e fundit kanë rënë në kontakt me të tjerët që dyshohet...

Kuriozitete 12:04 - 3 Prill, 2020

Coronavirus/ Google “gjurmon” qytetarët gjatë pandemisë

Google do të ndjekë publikisht lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë koronavirus. Firma e teknologjisë do të publikojë detaje për llojet e ndryshme të vendeve ku njerëzit...

Teknologji 13:49 - 11 Mars, 2020

Coronavirus/ Google merr vendimin e rëndësishëm për stafin

Kompania mëmë e Google Alphabet ka kërkuar nga stafi i saj i Amerikës së Veriut që të punojnë nga shtëpia për të zvogëluar përhapjen e mundshme...

Teknologji 13:49 - 24 Shkurt, 2020

Google paralajmëron përdoruesit: Instalimi i aplikacioneve me rrezik të lartë

Google ka paralajmëruar përdoruesit të mos e shmangin ndalimin e aplikacioneve të Google që prek telefonat më të rinj Huawei. Pajisjet e fundit të Huawei nuk...

Shëndeti 13:57 - 1 Shkurt, 2020

Informacione dhe kura të rreme për Koronavirusin/ Facebook, Google dhe Twitter marrin masa ekstreme

Facebook ka deklaruar se do të heqë pretendimet false në lidhje me kurat dhe teori të tjera të paprovuara rreth koronavirusit, pasi virusi vdekjeprurës vijon të...

Teknologji 13:34 - 1 Shkurt, 2020

Gjesti personifikues i italianëve dhe veshja me vello e burrave/ Emojit më të ri që do t’iu shfaqen në telefonin tuaj

Flamuri i trangjinorëve, femra që veshin kostumet për meshkuj apo anasjelltas, prindërit që ushqejnë fëmijët me biberon si dhe Santa neutral për të gjitha gjinitë. Këto...

Life Style 13:20 - 22 Nentor, 2019

“Facebook dhe Google janë një kërcënim për të drejtat e njeriut”

Amnesty International, organizata e njohur per të drejtat e njeriut, thotë se Facebook dhe Google paraqesin një kërcënim sistematik për të drejtat e njeriut. Konkretisht,  “Amnesty”...

Life Style 14:38 - 4 Tetor, 2019

Nga Google tek Facebook/ Zbuloni markat që po ndryshojnë botën dhe cila po ndikon më shumë në jetën tonë

Rrjetet sociale tashmë janë kthyer në një domosdoshmeri për të gjithë ne duke zënë kohën më të madhe të ditës. Por a e dini se cila...

Teknologji 16:06 - 13 Shtator, 2019

Google rikujton punonjësit të paraqesin raportin me ankesat e tyre në punë

Google i është thënë të kujtojë punëtorët se kanë të drejtë të ankohen për punën dhe kushtet e tyre. Lejimi i stafit të  dinë sa më...

Teknologji 15:33 - 22 Gusht, 2019

Spiunon përdoruesit/ Google, Mozilla dhe Apple bllokojnë qeverinë e Kazakistanit

Google, Mozilla dhe Apple kanë bllokuar një certifikatë të enkriptuar të lëshuar nga qeveria e Kazakistanit, e cila u kërkonte qytetarëve ta instalonin në shfletuesit e...

Life Style 12:25 - 20 Maj, 2019

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

“Ne jemi në përputhje me rendin dhe shqyrtimin e implikimeve. Për përdoruesit e shërbimeve tona, Google Play dhe mbrojtjet e sigurisë nga Google Play Protect do...

Fashion 12:10 - 19 Prill, 2019

Cilat janë fustanet më të kërkuara në Google? Zbulimi do t’ju befasojë

“Fustani i vogël i zi” është një nga fustanet më të kërkuara në “Google” këtë vit, i ndjekur nga “fustani me printe leopardi” dhe “fustani me...

shenjat dhe seksi
Life Style 16:10 - 17 Prill, 2019

Çfarë kërkohet më shumë në Google rreth seksit? Zbulimet do t’ju habisin

1. Çështja e implanteve të gjoksit Kur vjen puna tek zmadhimi i gjoksit, burrat janë të ndarë në dy pjesë. Një pjesë shkruan për mënyrën si...

Life Style 13:20 - 20 Mars, 2019

BE “shuplakë” Google/Gjobitet me 1.7 miliardë $

Kjo është hera e tretë, që gjiganti i madh teknologjik dënohet me gjobë. Ligjvënësit evropianë i dhanë një shuplakë të rëndë kompanisë së madhe teknologjike, Google,...