Connect with Us

All posts tagged "gra"

Kryesore Show Biz 13:40 - 16 Shtator, 2019

“Mirë që kishim gratë afër”/ Ermal Mamaqi tregon “anën e errët” të dasmës së Jonida Vokshit

Mbrëmjen e djeshme, dasma e Jonida Vokshit dhe Besnik Krapit u komentua gjatë nga mediat rozë ku morën pjesë shumë të famshëm shqiptarë. Por së fundmi,...

Life Style 22:05 - 23 Korrik, 2019

Alzheimer/ Burrat apo gratë, cilët janë më të ekspozuar ndaj kësaj sëmundjeje

Prej kohësh sëmundja e Alzheimerit ka prekur shumicën e popullsisë botërore pa gjetur shkakun kryesor. Por së fundmi një studim ka zbuluar se gratë janë më...

Life Style 11:40 - 23 Qershor, 2019

Forma juaj e trupit tregon shumë/ Ja cilat gra rrezikohen nga kanceri i gjirit

Studimi më i fundit ka habitur gratë në gjithë botën sepse sipas tyre në varësi të formës së trupit ato rrezikohen nga kanceri i gjirit. Ekspertët...

Kuriozitete 12:25 - 20 Qershor, 2019

“Gratë tërhiqen nga…”/ Studimi i ri habit njerëzit, ja preferencat e tyre

Shumë meshkuj mendojnë se gratë tërhiqen nga muskujt apo nga gjatësia e tyre. Por e keni gabim. Sipas një studimi gratë i konsiderojnë më seksi dhe...

Kuriozitete 13:40 - 5 Qershor, 2019

Diskriminim dhe shkelje e të drejtave/ Gratë protestojnë për të mos veshur taka të larta në punë

Grave japoneze i ka ardhur në “majë të hundës” veshja e takave të larta në punë dhe kanë protestuar për këtë fushatë të quajtur #KuToo ,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 5 Qershor, 2019

“Ambasadore e parfumit për gra”/ Dua Lipa plotëson ëndrrën e saj, imazh i markës së famshme

“Sekreti më i vështirë për t’u mbajtur”. Kështu është shprehur Dua Lipa në llogarinë e saj në Instagram e cila ka zbuluar se është imazhi i...

Kuriozitete 12:10 - 24 Maj, 2019

Nuk duhet të jeni e urtë/Studimi më i ri “mbështet” gratë që bërtasin gjithë kohën

Keni një grua që ju kontrollon dhe kritikon gjithë kohës? Atëherë jeni me fat. Studimi i ri tregon se gratë me personalitet të fortë mund t’u...

Fashion 12:25 - 21 Maj, 2019

Pa asnjë paragjykim/ Trendi më i ri kthehet tek gratë me strija

Disa vite më parë strijat ishin shumë të bezdisshme për trupin tonë dhe shumë vajza mundoheshin t’i mbulonin ose të bënin operacione plastike për t’i hequr ato....

Kryesore Show Biz 13:25 - 10 Maj, 2019

“Po tallesh me gratë myslimane”/Moderatori i njohur akuzon Madonnën për veshjen e ‘burkës’

Madonna është shfaqur në aeroportin JFK të Nju Jorkut, e mbuluar me burka si nje grua e devotshme myslimane në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit....

fantazite e grave
Femra 23:00 - 27 Mars, 2019

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në...

grate qe vishen me te zeza
Kuriozitete 21:40 - 27 Mars, 2019

Çdo gjë që duhet të dish para se të dalësh me një grua që vishet me të zeza

Gratë që vishen me të zeza kanë jetën me ngjyra Ato janë idealiste, entuziaste dhe shumë të forta. Gjithashtu kërkojë të balancojnë jetën përmes të zezës....

pse grate kane gure rezerve
Kuriozitete 20:40 - 26 Mars, 2019

 Enigma / Pse gjysma e grave të martuara ka  nga një “gur rezervë?”

Po flasim për marrëdhëniet që konsumohen fshehur nga partneri, të lindura nga një tërheqje e fortë fizike, të cilës është e vështirë t’i rezistosh. Mirë, me...

veprime te burrave qe i urrejne grate
Kuriozitete 23:00 - 22 Mars, 2019

Tre veprimet e burrave që i bëjnë gratë t’i urrejnë

Kujdes  i tepruar për trupin Kujdesi i tepruar për trupin nuk i pëlqen shumë grave. Ato duan që burri të kujdeset për veten, por që të...

shenja qe tregojne mungesen e omega 3
Life Style 22:50 - 22 Mars, 2019

Këto janë shenjat  që tregojnë mungesën e Omega 3 tek gratë

Obezitet Yndyrnat omega 3 përshpejtojnë aktivitetin qelizor,kjo do të thotë që  stimulojnë edhe metabolizmin qelizor. Nëse dieta juaj nuk përmban mjaftueshëm omega 3, atherë metabolizmi juaj...

lamtumira e grave te forta
Kuriozitete 21:20 - 21 Mars, 2019

Lamtumira e grave të forta/ Si largohen gratë që çmendin burrat

Ka shumë gjëra në jetë që duhen shijuar dhe duhen admiruar. Edhe nëse e ke zemrën copë në disa raste duhet të largohesh. Tërheqja dhe dashuria...