Connect with Us

All posts tagged "hit"

Showbizz 15:45 - 22 Janar, 2020

Mezi e keni pritur/ Mozzik dhe Tayna publikojnë mega hitin

Para pak ditësh Tayna dhe Mozzik paralajmëruan bashkëpunimin e tyre të parë dhe fansat e tyre mezi po e prisnin këngën më të re. Kënga është...

Showbizz 13:55 - 6 Dhjetor, 2019

“Kënga që theu barrierat, i dha një tjetër rrugëtim karrierës time”/ Capital T kujton hitin e vitit 2009

Reperi shumë i dashur shqiptar Capital T është një ndër artistët që numëron dhjetëra hite. Këngët e tij janë më të dëgjuarat në youtube ku kanë...

Showbizz 18:50 - 4 Dhjetor, 2019

Blero surprizon fansat/ Rikthen hitin që fiksoi shqiptarët

Blero Muharremi është një nga këngëtarët më të pëlqyer për publikun e tij. Ai ka një karrierë të gjatë muzikore dhe disa prej këngëve të tij...

Showbizz 10:41 - 20 Nentor, 2019

“Shumë afër zemrës sime”/ Publikuan hitin e rradhës, Arilena ka dy fjalë për Flori Mumajesin

Ditën e djeshme, këngëtarët shqiptarë Arilena Ara dhe Flori Mumajesi  publikuan bashkëpunimin e radhës me titull ‘Doja’, e cila është një baladë dashurie. Me anë të...

Kryesore Show Biz 21:17 - 5 Korrik, 2019

Fiksoi fansat me këngën “Fustani”/ Elvana Gjata paralajmëron surprizën e radhës

Elvana Gjata dhe Capital T sollën padyshim hitin e verës me këngën “Fustani”. Kënga i ka kaluar të gjitha pritshmëritë pasi vetëm në pak ditë ka...

Kryesore Show Biz 13:55 - 25 Qershor, 2019

Këngëtarja shqiptare “çmend” rusët/ Zbulohet renditja e hitit të kësaj vere

E publikuar vetëm pak ditë më parë, kënga e Era Istrefit në bashkëpunim me reperin e famshëm rus Eldzhey, u kthye shumë shpejt në një hit...

Kryesore Show Biz 14:24 - 2 Qershor, 2019

“Hiti më i bukur i verës”/ Aktorja e Portokallisë “braktis” skenën, bashkëpunim me këngëtarin e famshëm

Të dielën e kaluar, emisioni humoristik “Portokalli” mbylli sezonin duke thënë se do të rikthehen përsëri në muajin shtator. Por aktorja e njohur Delinda Disha pas...

Kryesore Show Biz 11:10 - 5 Prill, 2019

E pabesueshme/Hiti shqiptar renditet në 50 këngët më të kërkuara në Shazam

Gjatë verës së kaluar edhe ju e keni dëgjuar versionin modern të këngës “Te Molla” nga Arnon dhe Killua, e cila aktualisht numëron mbi 18 milion klikime...

Kryesore Show Biz 11:40 - 4 Prill, 2019

Do të jetë hiti i verës! Reperi Snoop Dogg bashkëpunon me këngëtaren shqiptare

Këngëtarja shqiptare Eleni Foureira do të publikojë shumë shpejt hitin më të ri të verës në bashkëpunim me reperin më të njohur të të gjitha kohërave....

Kryesore Show Biz 11:10 - 14 Dhjetor, 2018

Flori dhe Bruno e kanë gati hitin e radhës dhe e dini kush reper do t’u bashkohet?

Pak ditë pasi publikuan projektin e tyre të përbashkët “Ia ke bo vetes”, Bruno dhe Flori Mumajesi kanë gati hitin e radhës. Dyshja e famshme e...

Kryesore Show Biz 12:25 - 19 Nentor, 2018

Harrojeni “Mirëmëngjes dashni”! Hiti i ri i Artjolës dhe Brunos thuhet se do të jetë kënga fituese

Ata konkurruan bashkë në festivalin “Kënga Magjike” të 2016-s, duke dëshmuar se ndërthurja e muzikës popullore me atë pop nxjerr një super-hit. Tashmë dy vite më...

Kryesore Show Biz 10:10 - 3 Nentor, 2018

Kënga shqiptare “Te Molla” kalon kufijtë, kënga hit drejt statusit “Platinium” në Rusi..

Padyshim një nga këngët që keni dëgjuar më shumë verën që lamë pas ka qenë remake i këngës “Ajshe”. E prodhuar nga labeli Undified.ent, “Te Molla”...

Kryesore Show Biz 22:45 - 12 Tetor, 2018

Harrojeni “Despacito”/ Ky është hiti që po thyen rekorde që në ditën e parë

“Taki Taki” duket se është hiti më i fundit në muzikën botërore, i cili po sfidon superhitin “Despacito”. DJ Snake, Selena Gomez, Ozuna dhe Cardi B...

Kryesore Show Biz 12:50 - 27 Qershor, 2018

Hiti i rradhës pas “S’jena Mo” dhe “Ajo”/ Getoar Selimi dhe Majk rikthehen me projektin e ri

Bashkëpunimet e Getoar Selimit dhe Majk kanë rezultuar gjithnjë shumë të pëlqyera nga publiku. “S’jena Mo”  numër reth 44 milionë shikime në Youtube ndërsa “Ajo”  60...

Kryesore Show Biz 11:23 - 14 Qershor, 2018

Enca këtë verë do vijë me një alamet hiti!

Këngëtarja shumë  e komentuar në mediat rozë Enca Haxhia duket se shumë shpejt do të sjellë hitin e saj veror. Vetëm pak kohë pasi publikoi këngën...