Connect with Us

All posts tagged "humbje"

Life Style 14:20 - 16 Nentor, 2019

Nga humbja në peshë tek mbrojtja nga sëmundjet/ 12 fakte që dëshmojnë se ushqyerja me gji është një mrekulli e vërtetë

Le të fillojmë duke thënë se të ulesh dhe të humbasësh peshë pa ushtrime shtesë është në vetvete një superfuqi e vërtetë, dhe kjo është pikërisht...

Life Style 13:40 - 6 Nentor, 2019

Mendoni se e keni “zhdukur” dhjamin?/ Ja çfarë ndodh me të pasi humbni peshë

Zakonisht besohet se kur humbni peshë, yndyra që digjni, shndërrohet në energji.Sidoqoftë, sipas shkencëtarëve në Universitetin e “New South Wales”, ky nuk është aspak rasti. E...

Life Style 14:53 - 2 Nentor, 2019

Nga anemia tek humbja e peshës/ Zbuloni 6 simptomat e papritura të kancerit që nuk duhet të injorohen

Rreth 1.7 milion raste të reja të kancerit diagnostikohen vetëm në Shtetet e Bashkuara çdo vit. Por edhe pse shumë njerëz ndjekin protokollet themelore të jetesës...

Life Style 16:35 - 1 Nentor, 2019

Elasticitet dhe humbje e rrudhave/ Zbuloni 5 ushqimet që do t’ju bëjnë të dukeni më e re pas të 40-ave

Kur bëjmë gati dietën tonë me ushqime të ngarkuara me antioksidantë, yndyrna të shëndetshme, ujë dhe lëndë ushqyese thelbësore, trupi ynë do të tregojë vlerësimin e...

Life Style 15:12 - 19 Tetor, 2019

E marrin humbjen shumë seriozisht/ Zbuloni 4 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot humbjen

Dashi Dashi është jashtëzakonisht konkurrues dhe të thuash që ata duan të fitojnë është një nënvlerësim. Ata duhet të fitojnë. Ata nuk duhet vetëm të bëjnë...

Life Style 15:59 - 18 Tetor, 2019

Nga humbja e peshës tek anemia / Njihuni me disa nga benefitet e limonit

Limonët përmbajnë një sasi të lartë të vitaminës C, fibra të tretshme dhe komponime bimore që u japin atyre një numër përfitimesh shëndetësore. Limonët mund të...

Life Style 17:32 - 13 Tetor, 2019

Nga humbja e peshës tek shenjat e plakjes/ Zbuloni benefitet e arrave indiane, ja çfarë ndodh nëse i konsumoni

Edhe pse në Shqipëri, kjo lloj arre nuk njihet shumë ajo ka tepër benefite për shëndetin tonë por jo vetëm. Arra indiane është një pemë mesatare...

Life Style 20:18 - 25 Shtator, 2019

Mos u lodhni kot duke i bindur/ Këto shenja të horoskopit nuk e pranojnë kurrë humbjen

Demi Mendja juaj nuk është e përgatitur për një dështim, pasi jeni gati të ktheni përmbys botën për të arritur suksesin që dëshironi. Të lindurit nën...

Kryesore Show Biz 22:21 - 2 Gusht, 2019

“Fustanin e bardhë nuk do ta vesh kurrë”/ Këngëtarja rrëqeth me fjalët për të vëllain e ndjerë

Tre vjet pas vdekjes së Ergi Dinit, Barbana ka bërë një pauzë të gjatë në muzikë. Këngëtarja është shprehur se nuk ka arsye për të gëzuar...

Kryesore Show Biz 18:43 - 19 Korrik, 2019

“E ndjej prekjen tënde”/ Moderatori humb njeriun e tij më të shtrenjtë

Dita e sotme për moderatorin Flori Gjini është shumë e trishtë, pasi ka humbur njeriun më të dashur të familjes, gjyshen. Lajmin e hidhur e ka...

Life Style 13:25 - 25 Qershor, 2019

A ndihmon kafeja në humbjen e peshës? Ja çfarë thotë studimi më i ri

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar. Por sipas një studimi të publikuar të...

Life Style 13:56 - 23 Qershor, 2019

Nga humbja e peshës tek parandalimi i kancerit/ Njihuni me benefitet e përdorimit të manaferrave

Manaferrat nuk janë vetëm një nga frutat më të shijshme në botë, por janë gjithashtu një nga më të shëndetshmet për trupin tonë. Vetitë e tyre...

Kryesore Show Biz 12:53 - 28 Prill, 2019

Adele nuk humb kohë/Pak pas ndarjes nga bashkëshorti,këngëtarja kapet mat me dikë tjetër

Sipas disa burimeve për “People” dhe “E!” arsyeja e ndarjes së Adele dhe Simon Konecki ngjason shumë me atë të Lady Gaga-s. Duke qenë se Adele...

histori te amnezise
Kuriozitete 20:00 - 2 Prill, 2019

Mos më harro!/ Histori të humbjes së kujtesës që kanë shkundur botën

Humbja totale apo e pjesshme e kujtesës është një temë që prej kohësh ka frymëzuar shkrimtarët dhe skencaristët për të krijuar apo për të  sjellë në...

shenjat qe tregojne humbje vetbesimi
Kuriozitete 21:40 - 19 Shkurt, 2019

E rrezikshme/ Këto janë shenjat që tregojë humbjen e vetëbesimit

Të tregojnë çfarë të bësh Mos i lejo kurrë askujt që të të tregojë se çfarë të bësh, ose si duhet ta bësh. Je një person...