Connect with Us

All posts tagged "humor"

Shëndeti 12:44 - 19 Prill, 2020

Të dëshpëruar dhe të stresuar në karantinë/ Këto janë ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj

Ushqime të shëndetshme, ngushëlluese që ndikojnë në ngritjen e humorit. Ne e dimë se acidet yndyrore omega-3 që gjenden tek peshqit, veçanërisht acidi dokozheksaenoik (DHA) –...

Showbizz 12:05 - 12 Prill, 2020

Pasi kundërshtoi Edi Ramën për masat/ Julian Deda thumbon Portokallinë: Ku është sot

Aktori Julian Deda është nga të paktët personazhe që i doli kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama duke thënë se ai do të ishte i pari...

Showbizz 14:04 - 15 Mars, 2020

“Tani që jemi në shtëpi po njihemi me gruan”/ Bes Kallaku humor nga izolimi, rrjeti shpërthen në të qeshura

Të shumtë janë personazhet e famshëm shqiptarë që janë izoluar për të shmangur përhapjen e Coronavirusit por edhe për të dhënë një mesazh për të gjithë...

Showbizz 17:57 - 17 Shkurt, 2020

Përlotet Marjana Kondi/ Kujton me nostalgji gatimet e mamasë së saj

Aktorja shumë e njohur e humorit Marjana Kondi së bashku me Arvin Kita janë moderatorë të emisionit më të ri të kuzhinës “Aromë dreke”. Pasditen e...

Shëndeti 15:47 - 11 Shkurt, 2020

Nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj/ Ushqimet e shëndetshme që ndihmojnë në përmirësimin e humorit

Peshk Acidet yndyrore omega-3 janë një grup yndyrnash thelbësore që duhet të merrni përmes dietës tuaj sepse trupi juaj nuk mund t’i prodhojë ato vetë. Peshqit...

Life Style 15:05 - 4 Nentor, 2019

Rregullojnë humorin dhe mbrojnë zemrën/ Zbuloni 10 fakte interesante rreth bananeve që nuk i dinit

Bananet janë një prebiotik ideal për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të fibrave.Nëse keni nevojë për një rifreskues të prebiotikëve, ato janë lloje të...

Kryesore Show Biz 13:30 - 1 Maj, 2019

“Shfrytëzohet për humor”/Olti Curri nuk ndalet,flet publikisht për debatin me Alketa Vejsiun

Pas debatit virtual që patën një ditë më parë në lidhje me deklaratën e tij për “taramelen” e emisionit “Në Kurthin e Piter Panit”,Olti Curri ka...

Kuriozitete 10:10 - 31 Mars, 2019

Si të zgjoheni me humor të mirë çdo mëngjes? Zbulojeni

Rutina e mëngjesit është paksa e vështirë sepse duhet të çohesh nga shtrati dhe të nisësh ditën edhe në ato ditë që do të rrish vetëm...

Kryesore Show Biz 10:53 - 3 Shkurt, 2019

Rrëfehet Ina Gjonci: Femra në humorin shqiptar luan budallaçkën ose të pandershmen!

Këtë javë në emisionin “Thumb” në Abc News ka qenë e ftuar aktorja e njohur Ina Gjonci. Përvec shfaqjes “Letër fëmijës që nuk u lind kurrë”...

Burri ideal karakteristikat
Femra 21:00 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Këto janë karakteristikat e mashkullit ideal

Gjatësia Studimet tregojnë se burrat të cilët janë më të gjatë se partnerja e tyre, mbeten më tërheqës në sytë e kësaj të fundit. Kjo sepse...

Life Style 12:40 - 16 Tetor, 2018

Këto 10 ushqime do t’jua ngrenë humorin si me magji!

Ndodh shpesh që ushqimet të ndikojnë në humorin tonë për mirë apo keq. Për t’u ndier më mirë dhe për të luftuar humorin e keq, ushqyerja...

Kultura 17:13 - 13 Korrik, 2018

Personazh/ Gone Çibuku, valltari që luajti mjeshtërisht humorin korçar

Në galerinë e personazheve që mbanin gjallë humorin korçar, ka qënë edhe Agron Pojani. I njohur krejt në rrethin shoqëror dhe opinionin qytetar si Gone Çibuku,...

Kryesore Show Biz 17:09 - 2 Shtator, 2017

Video/ Eneda Tarifa “rikthehet’ në Portokalli

Këngëtarja e njohur dhe ish-moderatorja e Portokallisë, Eneda Tarifa  ka publikuar një video në rrjetin social “Instagram” e cila ka bërë për të qeshur të gjithë...

Kryesore Show Biz 12:28 - 15 Gusht, 2017

Kimikati bëhet nuse/ Do të shkriheni me këtë foto

Aktori i Portokallisë i njohur ndryshe si “Kimikati” ka postuar një foto në rrjetet sociale që ka bërë të qeshin shumë njerëz. Olsi Bylyku njihet për...

Life Style 23:00 - 8 Gusht, 2017

7 biseda mes çifteve që do t’iu shkrijnë së qeshuri

Të mundohesh të bësh për vete dikë nuk është gjithmonë e lehtë. Ndonjëherë një bisedë e thjeshtë mund të përcaktojë të ardhmen tënde me njeriun që...