Connect with Us

All posts tagged "ikone"

Showbizz 22:15 - 31 Dhjetor, 2019

18 aktorët që fituan çmime duke luajtur ikona

Nuk është një sekret që biopikët janë karremi i Oscarit. Duket se çdo sezon çmimesh ka në fund një që lidh jetën e një personazhi të...

Fashion 14:43 - 14 Dhjetor, 2019

Bukuri përrallore/ 20 fotografitë e ikonave më të famshme të viteve ‘60

Vitet gjashtëdhjetë ishte një kohë kur vajzat e reja kishin një stil shumë ndryshe nga ai i ditëve të sotme. Ju pëlqenin ngjyrat dhe nuk kishin...

Kryesore Show Biz 13:45 - 20 Shtator, 2019

Ikona e kinematografisë botërore/ Sophia Loren, aktorja që nuk do “plaket kurrë” feston sot ditëlindjen

Aktorja e cila ka ngelur në mendjen e të gjithëve për talentin por sigurisht edhe për bukurinë e saj, Sophia Loren, feston sot ditëlindjen e saj...

Kryesore Show Biz 13:53 - 17 Shtator, 2019

“Ikona e rrjeteve sociale”/ 30 fotot më të nxehta dhe bombastike të Kim Kardashian

Ylli i reality show “Keeping up with the Kardashians”, Kim Kardashian tashmë njihet për fotot e saj bombastike e cila guxon shpesh herë duke postuar edhe...

Kryesore Show Biz 11:10 - 1 Korrik, 2019

“Duhet të punojë pak më shumë”/ Ikona e repit shqiptar kritikon reperet e famshme

Ai njihet tashmë si ikona e repit shqiptar i cili ka vënë gurët e para në themelet e muzikës më popullore sot në vend. Ish- pjestari...

Kryesore Show Biz 16:40 - 4 Mars, 2019

Si do t’i përfitojë macja Choupette paratë e ikonës së Chanel?

Fill pasi dizajneri i Chanel, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta, nisën zërat se macja e tij Choupette është një ndër pretendentet kryesore për trashëguar pasurinë e ikonës së Chanel...

coco chanel
Kuriozitete 16:00 - 21 Shkurt, 2019

Shprehjet më të bukura të Coco Chanel, ikona e pakohë e modës

Coco Chanel, një nga stilistet më me ndikim të të gjitha kohërave. Ikona e stilit francez ripërcaktoi modën e grave duke ofruar një alternativë të re...

Kryesore Show Biz 13:53 - 19 Shkurt, 2019

Moda në zi! Ndahet nga jeta ikona e “Chanel”, Karl Lagerfeld

Një lajm i trishtë për të gjithë adhuruesit e modës! Ikona e “Chanel”, dizajnuesi Karl Lagerfeld është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Drejtor kreativ i...

fashion dimer
Fashion 10:40 - 22 Janar, 2019

Para se të ikë dimri, ky është kostumi “ikonë” që po veshin fashionistat shqiptare

Nëse ka një vend ku mund të drejtohemi për të parë trendet më të fundit të modës, ai është Instagrami. Fashionistat na tregojnë përmes fotove, trendet...

madona eurovizion
Kryesore Show Biz 12:25 - 18 Janar, 2019

Zbulohet emri i ikonës së muzikës botërore që pritet të performojë në ‘Eurovision 2019’

Pas performancës së Justin Timberlake në skenën e “Eurovision” në vitin 2016 një yll tjetër global pritet të paraqitet këtë vit. Televizioni publik izraelit, “Kan”, që...

Kryesore Show Biz 12:10 - 14 Nentor, 2018

Wow! Ardit Gjebrea bën bashkë ikonat e muzikës shqiptare për 20-vjetorin e Këngës Magjike

E ndërsa javë pas jave zbulohen konkurrentët e “Këngës Magjike”, i zoti i shtëpisë po bëhet gati për netët në Pallatin e Koncerteve. Mbrëmjen e djeshme,...

Fashion 20:00 - 4 Korrik, 2016

Ikona e mirësisë dhe e modës

Princesha Diana ngelet ikonë magjepsëse e shekullit 20, gjithmonë e vetëdijshme për fuqinë që zgjedhja e gardërobës i jepte për të komunikuar mesazhe kyçe, nëse ishte...

Showbizz 18:00 - 15 Dhjetor, 2014

Pamela Anderson është ende një ikonë seksi

Aktorja dhe modelja 47-vjeçare Pamela Anderson ka treguar se është ende në vitet e saj më të mira teksa ka pozuar për “Love Magazine”. Anderson ka...

Showbizz 12:42 - 26 Mars, 2014

Rihanna do të shpallet ikonë e modës

Këshilli i dizajnerëve të modës në Amerikë do të shpallë Rihanna’n si ikonë e modës në ceremoninë e këtij viti. ‘CFDA’, ka zbuluar se Rihanna do...