Connect with Us

All posts tagged "imazhe"

Kuriozitete 15:38 - 10 Janar, 2020

FOTOT-Historitë e vërteta pas imazheve që “pushtuan” rrjetin

Interneti u ka dhënë njerëzve në mbarë botën një shumëllojshmëri informacionesh, por jo gjithmonë mund të besoni atë që shihni, qoftë edhe me sytë tuaj. Shumë...

Kuriozitete 22:05 - 6 Shtator, 2019

Imazhet më virale në botë/ Zbuloni “meme-n” tuaj sipas shenjës së horoskopit

Të gjithë kanë një meme të preferuar, por a e dini cila është ajo që ju përfaqëson më së miri? Zbuloni më poshtë memen tuaj, sipas...

Kryesore Show Biz 14:25 - 2 Shtator, 2019

Fotot që “tërbuan” rrjetin/ Cilat janë imazhet që thyen rekord në Instagram?

Këtë verë, rrjeti social Instagram ka qënë më i përdoruri nga njerëzit duke e kaluar “konkurrentin” e tij Facebook. Por kush janë fotot më të pëlqyera...

Bota 13:40 - 25 Gusht, 2019

Pamje tronditëse/ NASA zbulon imazhet nga Amazona, flakët po përpijnë “mushkërinë e planetit”

Prej pothuajse një jave, “mushkëritë e planetit” , të cilat quhen ndryshe edhe pyjet e shiut në Amazonë, po “përpihen” nga zjarret masive. NASA ka publikuar...

Kuriozitete 14:35 - 23 Korrik, 2019

Fotot që nuk do humbasin kurrë në memorien tonë/ Njihuni me imazhet më të rëndësishme të historisë

Thonë se një foto vlen një mijë fjalë. Megjithatë, disa fotografi janë me vlerë të paktën një milion. Edhe pse këto foto legjendare mund të njihen...

Kuriozitete 22:05 - 17 Korrik, 2019

Fotot që po “çmendin” rrjetin/ Zbuloni imazhet më mahnitëse rreth mrekullisë së Tokës

Toka është një vend i cili fsheh shumë mistere dhe mrekulli të cilat nuk shihen nga të gjithë njerëzit por vetëm nga ata që janë me...

Kuriozitete 13:25 - 28 Maj, 2019

Foto/ 7 imazhet pa Photoshop që “tronditën” botën

Fotot e realizuara nga “BrightSide” na kanë treguar se bota është e “vecantë” edhe pa photoshop. Në të vërtetë këto foto janë reale dhe i kanë...

Life Style 21:00 - 15 Shkurt, 2019

Zgjidhni një nga imazhet dhe zbuloni çfarë lloj personaliteti keni

Ëndërrimtar dhe aventuresk: Ju e karakterizoni veten si një person kurioz, shumë analitik dhe i vëmendshëm. Një nga aktivitetet tuaja kryesore në jetë është liria dhe...

Fëmija 20:20 - 10 Janar, 2019

Një burrë trupmadh do të bëhet i vogël për bijën e adhuruar/ Kjo është  magjia e raportit babë e bijë

Një artiste 37-vjeçare e quajtuar Snezhana Soosh, së fundmi ka publikuar një album me foto të cilat tregojnë më së miri marrëdhënien baba-vajzë. Gruaja e re...

Kuriozitete 23:05 - 19 Dhjetor, 2018

A e zbulon dot sekretin

Të pëlqejnë enigmat? Ndaj dhe je i interesuar për këtë artikull.  Nëse ka një mister, nuk mund të rrish i qetë derisa ta zgjidhësh ke shumë...

Kuriozitete 17:20 - 29 Nentor, 2018

Figura e parë që sheh tek ky imazh, do të ndihmojë të kuptosh diçka për veten

E ke pyetur ndonjëhere veten nëse je më i predispozuar për të ndjekur intuitën apo intelektin? Ky test do të ndihmojë ta kuptosh. Shih imazhin për...

Life Style 23:20 - 5 Korrik, 2015

Sakrificat e fotografëve

Imazhet e bukura kërkojnë dhe sakrifica. Fotografët janë atë që rrezikojnë, madje dhe jetën për të realizuar fotografi të vecanta, në objektivin e aparatit.