Connect with Us

All posts tagged "indi"

Teknologji 14:08 - 28 Shkurt, 2020

Apple së fundmi edhe në Indi/ Së shpejti do të hapen dyqanet e para

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook tha se kompania do të hapë dyqanin e parë në Indi në vitin 2021 si dhe dyqanin online. Njoftimi u...

Kryesore Show Biz 16:10 - 11 Dhjetor, 2018

Dasma 100 milionë dollarëshe që i lë në hije të gjitha dasmat tjera

Në Indi po vazhdon dasma që mund të jetë më e shtrenjta e të gjitha kohëve. Më 12 dhjetor, njeriu më i pasur i Azisë do...

Showbizz 20:04 - 21 Nentor, 2018

Aktori i njohur harxhon 500 mijë euro/ Paguan kreditë e 1398 fermerëve

Një aktor indian ka bërë një gjest, që ndoshta shumë pak artistë e bëjnë. E themi këtë, pasi aktori i Bollivudit, Amitabh Bachchan ka paguar rreth...

Kultura 09:17 - 28 Gusht, 2018

Thyhet rekordi i statujës më të lartë në botë

Statuja më e madhe në botë është drejt përfundimit. Lartësia e saj është rreth 600 hapa, ose e thënë ndryshe 182m. Statuja paraqet liderin indian të...

Kuriozitete 23:00 - 28 Mars, 2018

Foto/ Statuja më e lartë në botë po ndërtohet në Indi

India po përgatitet të ketë statujën më të lartë në botë. Statuja e Unitetit’ e cila do të jetë gati në fund të vitit do ti...

Kryesore Show Biz 23:30 - 26 Janar, 2018

Foto/ 10 aktoret më të bukura Indiane

Bukuria e grave aziatike ka qenë gjithmonë legjendare dhe ne mund ta shohim lehtë pse. Shumica e njerëzve mendojnë se është magji, por këto gra e...

Kuriozitete 22:50 - 18 Dhjetor, 2017

Vret veten 15 vjeçari/ Familja e detyron të martohet me nusen e vëllait të vdekur

Një i ri ka vrarë veten në Indi për një arsye që nuk jua pret mendja. Mahadev Das, 15 vjeçari nga India bëri vetëvrasje, pasi familja...

Kuriozitete 00:15 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Plazhet më të bukura në Indi

  Shumica prej nesh nuk do të prisnin se sa të bukur janë disa nga plazhet në Indi! Përveç ofrimit të shumë opsioneve të tjera, plazhet...

Kuriozitete 15:55 - 20 Gusht, 2017

Kush është vendi që nuk është “pushtuar” akoma nga Iphone?

Mund t’iu duket e pabesueshme, por celularët Iphone nuk e ka “pushtuar” akoma Indinë. Edhe pse është një nga markat e celularëve më të përdorur në...

Kuriozitete 12:43 - 13 Gusht, 2017

Hëngri 2 kg rërë çdo ditë/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur me këtë grua

Një grua e moshuar nga India, Kusma Vati ka treguar se ka ngrënë dy kilogram rërë në ditë që kur ishte 15 vjeç. Ajo sot është...

Kuriozitete 20:33 - 4 Korrik, 2016

Gruaja që flinte me gjarprin zbulon të vërtetën shokuese

Një grua nga India që mbante prej disa vitesh një gjarpër piton 4 metra të gjatë në shtëpi, zbuloi diçka shokuese mbi “mikun” e saj. Ajo...

Kuriozitete 12:45 - 14 Shtator, 2015

5 Gjërat që duhet të dini për Indinë

India ka 1 Miliard e 237 milion banorë. Sipas një studimi nga SHBA mendohet që në vitin 2028 popullsia e Indisë do të jetë rreth 1...

Kuriozitete 16:45 - 31 Korrik, 2015

Ne 2022, India ia kalon Kines per numrin e popullsise

Është paraparë që India të ketë popullsi më të madhe se Kina, dhe kjo është duke ndodhur më shpejt se sa është menduar. Sipas të dhënave...

Kuriozitete 11:15 - 6 Qershor, 2015

“Gruaja ujë”

Në fshatin e harruar Denganmal, i cili është në perëndim të Indisë nuk ka ujë. Burim i vetëm uji për këtë fshat janë dy puse që...

Kuriozitete 15:14 - 18 Maj, 2015

Shoferja e parë e autobusëve në Indi

Në orën gjashtë të çdo mëngjesi, një autobus i gjelbër në linjën 543, që lidh dy lagje të kryeqytetit indian, del nga depoja e Korporatës së...