Connect with Us

All posts tagged "industri"

Kuriozitete 16:05 - 17 Nentor, 2019

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën...

Kryesore Show Biz 16:10 - 21 Nentor, 2018

Njihuni me femrën më të paguar në industrinë e muzikës

Katy Perry renditet e para në listën e femrave më të paguara në industrinë e muzikës për vitin 2018. Kjo nuk është hera e parë që...

Fashion 23:10 - 8 Tetor, 2017

Modelja me forma jo perfekte/ Bën një ndryshim në industrinë e modës

Ashley Graham modelja 29 vjeçare e cila u bë e famshme pasi fitoi konkursin e modeleve duke thyer kështu rregullin që modelja duhet të ketë përmasat...

Kuriozitete 00:30 - 19 Shtator, 2017

Foto/ Modelet që po vendosin trendet e reja në botën e modelingut

Bota e modës është një çudi më vete. Çdo ditë shikojmë modele që kanë veshur rroba aq të ndërlikuara sa ne pyesim veten se kush është...

Shëndeti 17:37 - 25 Mars, 2015

10 industritë me norma të larta depresioni

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Mendor, rreth 6,7% e amerikanëve përjetojnë depresion çdo vit. Kështu, kjo shifër është për mbi 20 milion njerëz të cilët rregullisht...

Kuriozitete 21:25 - 13 Mars, 2015

Industritë që ndoshta nuk do të ekzistojnë më pas vitit 2020

1. Sitemi i taksive Vetëm në pak vite Uber ka mundur të hedhë një hap përpara për këtë. Nga ana tjetër taksitë automatike duket se janë...