Connect with Us

All posts tagged "james bond"

Showbizz 14:06 - 11 Mars, 2020

Coronavirus prek dhe industrinë e filmave/ Shtyhet filmi i James Bond dhe Mulan

Coronavirus ka prekur dhe industrinë e filmave ashtu si çdo sektor tjetër. Filmi i James Bond “No Time to Die” ishte filmi i parë që mori...

Showbizz 13:12 - 20 Dhjetor, 2019

U bë e njohur për rolin e saj në filmin e James Bond/ Ndërron jetë në moshën 78 vjeçare ikona e kinematografisë botërore

Aktorja franceze Claudine Auger, e cila u bë e njohur për rolin e saj përkrah Sean Connery në filmin James Bond Thunderball të vitit 1965 ka...

Kryesore Show Biz 23:40 - 1 Shkurt, 2018

Versioni më pak tërheqës i James Bond 

Daniel Craig është emëruar James Bond-i më pak tërheqës në historinë e filmit, pas një studimi shkencor. “Hunda rrumbullake, “buzët e holla” dhe “fytyra e gjerë”...

Kryesore Show Biz 23:30 - 28 Janar, 2018

Datëlindja e 100-të e James Bond/ Ja kush janë 10 vjazat ikonike të agjentit 007

James Bond feston ditëlindjen e tij të 100-të këtë vit. Agjenti 007 gjithmonë e ka mbajtur moshën e tij një mister, por pas një studimi të...

Kuriozitete 23:50 - 28 Nentor, 2017

Jahti ‘Regina’ nga filmi i James Bond sapo doli në shitje

Ju e dini se filmi i Bondit ka të gjitha pajisjet më të bukura, jahte dhe makina, disa elementë që çdo njeri i pasur dëshiron që...

Kuriozitete 16:45 - 26 Nentor, 2016

Njihuni me spiunin e vërtet nga është frymëzuar personazhi James Bond

Pa dyshim që shumë prej nesh kanë parë disa prej filmave të agjentit 007 por, të paktë janë ata që e dinë se ky  agjent ka...

Showbizz 15:50 - 7 Nentor, 2015

Ora që i shpëtoi jetën James Bond

Sot për herë të parë në historinë e filmit të famshëm James Bond ju mund të shikoni orën që shpesh herë i ka shpëtuar jetën agjentit...

Teknologji 11:26 - 3 Korrik, 2015

Aston Martin Vulcan, makina e ardhshme e James Bond

Kompania amerikane Aston Martin ka krijuar një tjetër super-makinë, e quajtur Vulcan, e cila mund të shfaqet tek filmi i ardhshëm i James Bond. Do të...

Showbizz 13:00 - 23 Mars, 2015

Craig sjell fitime në rolin e James Bond

Ende nuk dihet arsyeja pse ylli i kinematografisë, pikërisht 47 vjecari Danier Craig ka kapërcyer kangjella në rrugët e Mexico City, gjatë setit të Mexico set...

Showbizz 21:00 - 12 Mars, 2015

Ja kush do të luajë me James Bond

Producentët e filmit të ri të James Bond, “Spectre”, kanë publikuar emrin e aktores së radhës e cila do të luajë rolin e të ashtuquajturës vajza...

Showbizz 11:39 - 2 Mars, 2015

Gëzuar Ditëlindjen “James Bond”

Aktori i famashëm britanik Daniel Craig feston sot 47 vjetorin e lindjes. Craig njihet si i shtati aktor që ka portretizuar personazhin e James Bond në...

Showbizz 16:00 - 26 Dhjetor, 2014

Idris Elba nuk bëhet James Bond, është i zi

Aktori britanik Idris Elba nuk mund të luajë rolin e agjentit të famshëm James Bond, sepse është i zi. Kjo ka qenë shakaja pa kripë e...