Connect with Us

All posts tagged "jete"

Showbizz 11:20 - 15 Nentor, 2019

“E doja dikë por….”/ Mariza Ikonomi flet për herë të parë për dashurinë e saj të pamundur

Këngëtarja e njohur Mariza Ikonomi edhe pse nuk është shumë aktive në skenën shqiptare, ka filluar të shfaqet në shumëintervista ku së fundmi ka folur për...

Showbizz 11:10 - 12 Nentor, 2019

“Ai nuk punoi me të vërtetë, nuk bëri ndryshim në jetën time”/ Ndarja e bujshme, Loredana flet për herë të parë për Mozzik

Edhe pse ka pak muaj që ato janë ndarë, reperët Loredana dhe Mozzik vazhdojnë të ruajnë kontaktet së bashku. Përmes rrjeteve sociale ata kanë treguar se...

Showbizz 11:20 - 11 Nentor, 2019

“Ka qenë një dhuratë e jetës”/Jennifer Aniston cilësohet ikona e mbrëmjes, ja fjalimi prekës i saj

Eventi i rëndësishëm i  “People’s Choice Award”, pati shumë surpriza mbrëmjen e djeshme ku aktorja e famshme Jennifer Aniston, u cilësua si një ‘ikonë’. Çmimi iu...

Kuriozitete 13:05 - 8 Nentor, 2019

Ju nxjerrin nga jeta e tyre pa u menduar dy herë/ Zbuloni 4 shenjat e horoskopit që nuk “dinë” të falin

Ndërsa falja është hyjnore, sipas disa filozofëve, ka dhe nga ata që janë të aftë për të , por ka edhe disa njerëz që nuk munden,...

Showbizz 10:43 - 5 Nentor, 2019

“Duhet të kujtojmë se cilat janë prioritetet e vërteta në jetë”/Dojna Mema “braktis” Top Albania Radio, moderatorja zbulon se çfarë ndodhi

Moderatorja shqiptare Dojna Mema është kthyer në një nga moderatoret më të ndjekura të ekranit shqiptar e cila moderon programin rinor ‘Pop Culture’ në ekranin e...

Kuriozitete 15:53 - 3 Nentor, 2019

Zbuloni 4 situatat e jetës në të cilat ëngjëlli juaj “mbrojtës” mund t’ju vizitojë

Të gjithë kemi një ëngjëll mbrojtës që qëndron pranë nesh. Ai gjithashtu na udhëzon dhe na ndihmon të bëjmë dallimin midis së mirës ose të keqes....

Showbizz 15:05 - 2 Nentor, 2019

“Mbylla një kapitull të jetës”/ Dua Lipa nuk njeh limite, bëhet kënga më e kërkuar në “Shazam”

Këngëtarja me origjinë shiptare dhe që njihet tashmë në të gjithë botën, Dua Lipa publikoi ditën e djeshme, këngën e saj të re “Don’t Start Now”,...

Showbizz 10:20 - 2 Nentor, 2019

Presioni i jetës mbretërore dhe sulmet mediatike/ Pas dokumentarit që shokoi botën, mbretëresha Elizabeth bën këtë veprim

Pak javë më parë, dokumentari ku dukesha e Sussex, Meghan Markle fliste për presionin e jetës mbretërore dhe sulmet nga mediat, bëri xhiron e rrjetit dhe...

Life Style 19:11 - 1 Nentor, 2019

Mos i nënvlerësoni të mirat që keni/ 10 gjërat që nuk i vëmë re derisa jeta na i “përplas” në fytyrë

Ne shpesh i marrim si dhuratë lukset dhe komoditetet e jetës sonë, duke harruar se shumë nga qeniet njerëzorë po jetojnë një jetë ku edhe gjërat...

Showbizz 11:20 - 30 Tetor, 2019

FOTO-“Gjithë jetën e kam maskuar veten”/Aurela Gaçe zbulon “maskën e frikshme” për Halloween

Këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe është një ndër artistet më të pëlqyera në muzikën shqiptare për vokalin e saj të paarritshëm por gjithashtu edhe për eksperimentet që...

Showbizz 10:12 - 29 Tetor, 2019

“Jeta vazhdon, por s’është njësoj pa ty”/ Dy vite pas vdekjes, gazetari shqiptar përlot me dedikimin për Adela Xhamanin

Vdekja e ish banores së Big Brother, Adela Xhamani rreth dy vite më parë tronditi opinionin publik, kur ajo u gjet e pajetë në banesë pasi...

Showbizz 10:23 - 28 Tetor, 2019

Kinematografia në zi/ Tragjike, ndahet nga jeta aktori i famshëm në moshën 36 vjeçare

Aktori i njohur me origjinë nga Afrika e Jugut ,  i cili u bë tepër i famshëm në filmin “The Lion King”, Andile Gumbi është ndarë...

Showbizz 10:40 - 23 Tetor, 2019

FOTO-“Festojmë për jetën”/ Albërie Hadërgjonaj dhe vajzat e saj postojnë fotot seksi nga shtrati

Edhe pse dy motrat Anxhelina dhe Agnesa Hadërgjonaj dhe mamaja e tyre Albërie Hadërgjonaj, janë zhvendosur në Amerike, ato janë tepër aktive në Instagram dhe shpesh...

Showbizz 11:29 - 21 Tetor, 2019

“Ato do të të shkatërrojnë jetën”/ Meghan Markle flet për herë të parë për martesën me Princ Harry

Dukesha e Sussex, Meghan Markle e ka përshkruar vitin e kaluar si një anëtare e familjes mbretërore, tepër të vështirë dhe tha se miqtë e saj...

Fashion 11:03 - 19 Tetor, 2019

FOTO-Jeta luksoze e Nora Istrefit/ Zbuloni shifrat marramendëse të veshjes së saj

Prej disa kohësh, këngëtarja Nora Istrefi u “zhduk” nga rrjetet sociale pas ndarjes së bujshme me ish partnerin e saj Robert Berisha. Por më vonë këngëtarja...