Connect with Us

All posts tagged "jeton"

cokollata jetoni me mire dhe me gjate
Life Style 20:20 - 13 Mars, 2019

Studimi/ Hani sa  çokollatë të doni, do të jetoni më gjatë dhe më mirë

Vetë mjekët kanë konfirmuar që konsumi i sasive të moderuara të çokollatës, bën që njerëzit të jenë më të lumtur.  Të hash çokollatë fondente sidomos ndihmon...

femija i pare me i zgjuar
Fëmija 16:46 - 7 Mars, 2019

Studimi/ Gratë që bëhen nëna jetojnë më gjatë se gratë e tjera

Mamatë e dinë se sa e vështirë mund të jetë jeta kur ke 3, 4 ose më shumë fëmijë, por të jesh një nënë, ka gjithashtu...

Kuriozitete 23:40 - 3 Janar, 2019

Ja se çfarë mëson kur shkon për të jetuar larg familjes

Bëhesh totalisht i pavarur Askush nuk do të përgatisë supë, kur të jesh me temperaturë. E di që tashmë varesh vetëm nga vetja, kështu që duhet...

Femra 11:20 - 2 Janar, 2019

Ai nuk jeton dot pa ju? Ja si ta dalloni

Ju telefonon shpesh Ju mund të jeni tepër e zënë në aktivitetet tuaja dhe as që ju shkon mendja të merrni një telefonatë, por ja që...

Femra 22:35 - 26 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

I bën mirë zemrës Një studim i realizuar në Universitetin e Minesotës ka dalë në përfundimin se macet ndikojnë pozitivisht në qarkullimin e gjakut, si pasojë...

Showbizz 10:00 - 15 Janar, 2015

Rita Ora po jeton me të dashurin

Thuhet se është bërë shkak karriera e tyre shumë e zënë por edhe axhenda e ngarkuar,që ata u ndanë gjatë vitit të kaluar por duket se...

Showbizz 15:00 - 5 Janar, 2015

Basketbollisti i Torontos jeton me bashkëshorten dhe të dashurën e tij!

Louis Williams jeton në të njëjtën shtëpi me bashkëshorten dhe të dashurën e tij. Basketbollisti i Toronto Raptors në NBA, Louis Williams, e ka rregulluar jetën...