Connect with Us

All posts tagged "juri"

Showbizz 17:51 - 3 Mars, 2020

Të gjithë në këmbë për vajzën shqiptare/ Zëri i saj mahnit jurinë e The Voice në Gjermani

Të shumtë janë talentet shqiptare që kanë mahnitur juritë e kompeticioneve të ndryshme nëpër botë. Njëra prej tyre është edhe Rreze Bojahiu e cila ka mahnitur...

Showbizz 19:15 - 29 Tetor, 2019

VIDEO-Këngëtarja ukrainase “ndez” skenën greke/ Këndon këngën e famshme shqiptare

Një këngëtare nga Ukraina, Angelina Statyeva ka ndezur skenën e The voice Greece duke kënduar një këngë shqip. Ajo ka zgjedhur të konkurrojë në këtë program...

Showbizz 19:50 - 23 Shtator, 2019

“Do i bëja zbor”/ Ish banori i BB “i mërzitur” nga mungesa e Robert Aliaj në juri

Mbrëmjen e sotme do të startojë nata e parë e emisionit më të ndjekur të Alketa Vejsiut, “Dance With Me”. Tashmë çiftet janë formuar dhe emrat...

Kryesore Show Biz 12:53 - 7 Shtator, 2019

Pak ditë para fillimit/ Një tjetër anëtar i jurisë largohet nga “Dance With Me”

Vetëm pak ditë kanë mbetur nga nisja e spektaklit të kërcimit “Dance With Me”, mirëpo është njoftuar për një tjetër largim në juri. Pas Robert Aliajt, vendin...

Kryesore Show Biz 22:22 - 17 Korrik, 2019

Askush nuk e dinte/ Zbulohet anëtari i pestë i jurisë së “Kënga Magjike”

Në shtator të këtij viti bashkë me sezonin e ri të “E diela Shqiptare” do të nis edhe “Kënga Magjike” që siç është lajmëruar do të...

Kryesore Show Biz 17:28 - 14 Korrik, 2019

Edicioni 21 i “Këngës Magjike”/ Zbulohet anëtari i katërt i jurisë

Pak ditë më parë qarkulloi lajmi se në edicionin e radhës të festivalit “Kënga Magjike” do të kishte ndryshime. Ndryshimi i parë filloi që tek juria,...

Kryesore Show Biz 16:33 - 8 Korrik, 2019

Ndryshime në edicionin e 21 të “Kënga Magjike”/ Zbulohen anëtarët e rinj të jurisë

Edicioni i 21 i “Këngës Magjike”, këtë herë do të vijë me ndryshime. Në edicionin e kaluar anëtarë të jurisë ishin 5 nga këngëtarët më të...

Kryesore Show Biz 16:36 - 5 Korrik, 2019

“Aty ku nisi gjithçka”/ Kiara Tito pjesë e eventit të rëndësishëm

Moderatorja Kiara Tito është rikthyer pas në kohë dhe ka kujtuar momentin kur ka qenë pjesë e konkursit të bukurisë “Miss Shqipëria.” Kjo eksperiencë ka qenë...

Kryesore Show Biz 11:53 - 20 Maj, 2019

Shqiptari që mahniti jurinë e “The Voice of France”/Njihuni me Gjon Muharremaj

Ai ishte vetëm 12 vjeç kur mori pjesë në “Albanians Got Talent” dhe me zërin e tij mahniti jurinë dhe publikun shqiptar. Më pas Gjon Muharremaj...

Kryesore Show Biz 13:41 - 16 Maj, 2019

Nata e dytë e Eurosong/ Vlerësimi i jurisë për Jonida Maliqin pak para finales

Jonida Maliqi do të performojë ditën e sotme në Eurovizion me këngën “Ktheju Tokës”. Ajo do të performojë e 14 dhe në fund të natës dë...

Kryesore Show Biz 11:10 - 24 Prill, 2019

Kënduan shqip/Dy motrat shqiptare mahnitin jurinë e “The Voice” në Itali

Olti Curri ka publikuar mbrëmjen e djeshme një video të motrave Serena dhe Ina Sinani, të cilat mahnitën jurinë italiane dhe bënë që të katër anëtarët...

Kryesore Show Biz 10:39 - 22 Shkurt, 2019

Shqiptari lë me gojë hapur jurinë fraceze, katër anëtarët rrotullojnë karrigen për të

Shqiptari Gjon Muharremaj, para 8 vitesh arriti të linte me gojë hapur jurinë e “Albania’s Got Talen”, pasi performoi baladën legjendare të Lara Fabian “Je t’aime”. Kësaj here ai...

Kryesore Show Biz 12:40 - 25 Janar, 2019

Shpallet juria përfundimtare e Eurovizion-it për Francën: Rona Nishliu e para

Emrat e jurisë ndërkombëtarë që do të japin gjysmët e pikëve për përfaqësuesin e Francës në Eurovizion 2019 janë zbuluar në internet. Sébastien Barké, një specialist...

Kryesore Show Biz 11:25 - 19 Nentor, 2018

Këngëtarja rrëfehet: “Kur isha në jurinë e ‘X Factor’ konsumoja kokainë dhe tentova vetëvrasjen”

Anëtarja e grupit “Spice Girls” Mel B ka pranuar se ka konsumuar kokainë gjatë kohës që ishte anëtare jurie në spektaklin “X Factor”, teksa ende nuk...

Kryesore Show Biz 22:15 - 16 Nentor, 2018

Kinezi që “çmendi” jurinë, shpallet kampion i magjisë

Eric Chien është shpallur fituesi i kampionatit botëror të magjisë për vitin 2018, të zhvilluar në qytetin Busan të Koresë së Jugut. Kampionati botëror i magjise...