Connect with Us

All posts tagged "kafshe"

Kuriozitete 16:27 - 26 Shkurt, 2020

Shkencëtarët zbulojnë kafshën e parë që nuk ka nevojë për oksigjen për të jetuar

Ju po mendoni se të gjitha kafshët do të kishin nevojë për oksigjen për të jetuar, apo jo? Atëherë keni menduar gabim. Studiuesit sapo zbuluan një...

Kuriozitete 14:01 - 8 Janar, 2020

Pamje tepër prekëse/ Kafshët që po luftojnë me zjarret në Australi

Australia vijon të jetë e përfshirë nga zjarret masive. Zjarret kanë shkaktuar shumë humbje njerëzish dhe gjithashtu me qindra shtëpi. Tymi i zi ka pushtuar Zelandën...

Kuriozitete 13:53 - 23 Nentor, 2019

“Të flesh mes kafshëve”/ Në mes të një parku safari, zbulohen pamjet e hotelit më të çuditshëm në botë

Ju duket e çuditshme apo jo? Të flesh gjumë pranë luanëve e tigrave është diçka që ndoshta mund të ndodhë në vende si Afrika e Azia,...

Kuriozitete 13:05 - 22 Nentor, 2019

Nga s**** me kafshët tek vrasja e bashkëshortit/ Zbuloni 9 ligjet më të çuditshme në botë që nuk i dinit

Ka shumë rregulla dhe ligje që duhet të ndjekim. Por disa vende nëpër botë kanë ligje kaq të çuditshme, sa është e vështirë të besosh se ato...

cfare mesova ne 15 vite martese
Kuriozitete 16:05 - 19 Nentor, 2019

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të...

Kuriozitete 15:20 - 12 Nentor, 2019

Shikoni vetëm ëndrra me kafshë?/ Ja kuptimi i secilës prej tyre dhe mesazhi i fuqishëm që ato japin

Shpesh ëndërrojmë për kafshët. Këto endrra mbajnë mesazhe të fuqishme dhe nëse kohët e fundit keni ëndërruar për kafshë, më poshtë mund të gjeni kuptimin e...

Showbizz 10:19 - 25 Tetor, 2019

FOTO-“Shfrytëzojnë kafshët për të marrë para”/Pas kritikave, Jonida Maliqi merr vendimin drastik

Ditën e djeshme, këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi publikoi një foto ku kishte pozuar me dy majmunë të lidhur me zinxhirë. Por kjo foto e shqetësoi shumë...

Showbizz 10:45 - 17 Tetor, 2019

Tuna Sejdi publikon foton e ëmbël me djalin/ Ka një këshillë për të gjithë prindërit

Këngëtarja Altuna Sejdi, e njohur me emrin e artit si Tuna, është mjaft e komentuar në mediat rozë përsa i përket jetës private. Këngëtarja ka treguar...

Kryesore Show Biz 13:10 - 28 Gusht, 2019

“Më mirë kafshët se sa njerëzit”/ Këngëtarja shqiptare bën deklaratën e habitshme

Modelja dhe së fundmi këngëtarja shqiptare Morena Taraku, e cila është tepër aktive në Instagram ku numëron mijëra ndjekës , së fundmi ka bërë një deklaratë...

Kuriozitete 14:40 - 21 Gusht, 2019

Kafshë surrealiste dhe peisazhe mahnitëse/ 9 fotot mbresëlënëse të natyrës që duken si piktura

“BrightSide” ka sjellë në vëmendje disa imazhe nga e gjithë bota, ku tregon se natyra është aq mbresëlënëse sa që shumë peizazhe, kafshë dhe struktura natyrore...

Kuriozitete 14:53 - 20 Gusht, 2019

A e shikoni dot? 16 fotot që do t’ju lënë pa mend, zbuloni kafshët më “kamufluese” në planet

Instikti i parë i kafshëve është të mbrohen nga grabitqarët duke zbuluar shumë mënyra si të fshihen. Disa kamuflime të tyret janë aq mira në mjediset...

Kryesore Show Biz 13:40 - 6 Gusht, 2019

“Jeni si kafshë”/ Turma del jashtë kontrollit, këngëtarja e njohur ofendon fansat

E njohur tashmë për format e saj seksi, këngëtarja dhe modelja e njohur, Elettra Lamborghini, ka filluar të përfshihet edhe në botën e muzikës dhe hiti...

Kuriozitete 22:05 - 3 Korrik, 2019

Foto interesante/ Njihuni me kafshët më të mëdha dhe më të vogla në botë që i habitën të gjithë

Nga lepujt e mëdhenj tek kuajt e vegjël, më poshtë do të njiheni me kafshët më të çuditshme në botë që i kanë habitur të gjithë....

Kuriozitete 20:50 - 7 Maj, 2019

Mallkimi i maceve të zeza/Pse këto kafshë kanë lidhje me fatin e keq?

Macet e zeza dhe plaga Dokumenti i parë në lidhje me macet e zeza, shtrigat dhe herezi u shkrua në shekullin e 13-të. Në këtë dokument,...

Kuriozitete 13:25 - 5 Maj, 2019

Foto/Nga luani i bardhë tek buburrecat, 10 kafshët më të shtrenjta në botë

A e dinit se edhe një buburrec mund të ishte në këtë listë? Faqja online ‘Bright Side’ ka renditur 10 kafshët më të shtrenjta në botë...