Connect with Us

All posts tagged "kamera"

Teknologji 13:41 - 7 Mars, 2020

IPhone 12 i tejkalon pritshmëritë/ 5GB internet dhe 4 kamera të lëvizshme

IPhone i ardhshëm do të vijë me shpejtësi super të shpejtë të internetit 5G  dhe kamerën më të mirë të lëvizshme të Apple, sipas thashethemeve. IPhone...

Teknologji 19:26 - 5 Nentor, 2019

Kap çdo detaj në mënyrë të përsosur/ Smartphone Xiaomi vjen me risi

Gjiganti i teknologjisë kineze, Xiaomi, ka zbuluar celularin e parë kryesor në botë i cili ka  një aparat fotografik prej 108 megapixel. Sensori shtesë me rezolucion...

Kryesore Show Biz 21:00 - 17 Shkurt, 2019

I nxori të “gjitha” në skenë para publikut dhe kamerave, moderatorja e njohur flet pas “shfaqjes” që dha

Moderatorja britanike, Stacey Dooley kaloi turpin më të madh të jetës së saj kur i tregoi pothuajse të gjitha në skenë. Dooley, e cila fitoi “Strictly Come Dancing...

Kryesore Show Biz 13:40 - 8 Shkurt, 2019

Para kamerave me fustanin e “rrezikshëm”, Kim thyhen edhe një herë rrjetin

Kim Kardashian dhe motra e saj Kourtney ia dolën edhe një herë që t’i bënin të gjithë që të kthenin kokat. Ato u shfaqën mahnitëse para...

Life Style 20:15 - 13 Janar, 2019

Viti 2019 do të na sjellë iPhone me tre kamera?

Si duket kompanitë më të mëdha të pajisjeve teknologjike janë futur në një garë kamerash. Ndërkohë që LG, Samsung dhe kompani të tjera kanë nisur prodhimin...

Kryesore Show Biz 10:54 - 29 Dhjetor, 2018

E bija përlot Ardit Gjebrean para kamerës: Ti je i të gjithëve, ama unë…

Moderatori mjaft i dashur për publikun shqiptar Ardit Gjebrea do të jetë i ftuar këtë të diel në emisionin “Familja” të Turjan Hyskos. Aty ai është...

Life Style 14:53 - 17 Tetor, 2018

Merr fund “epoka” e telefonave me një kamera, Huawei prezanton serinë e re Mate 20 dhe Mate 20 Pro

Huawei ka prezantuar ditën e sotme pajisjet e reja, Mate 20 dhe Mate 20 Pro. Prurjet e reja nga Huawei sjellin konfigurimin e trefishtë të kamerave...

Life Style 23:00 - 8 Prill, 2018

Video/ Po bënte punën e tij, por kur kamera e fokuson ai…

Ngjarjet sportive në SHBA janë mjaft zbavitëse dhe për publikun e pranishëm, jo vetëm për lojtarët. Krahasuar me ato britaniket, që ngjan më shumë si klientët...

Kuriozitete 23:30 - 10 Mars, 2018

Do shpenzonit 48.000 euro për një kamera?

Nëse do kishit milionat a do i shpenzonit për një kamera? Por që ja vlen. Është krijuar ajo më e shtrenjta dhe kushton 48,000 euro. Nëse...

Kryesore Show Biz 23:20 - 3 Dhjetor, 2017

Pa rroba, pa probleme!/ Të famshëm që pëlqejnë të zhvishen

Gjërat që të famshmit bëjnë, neve na interesojnë shumë. Dhe ka shumë të tillë që në kohën e lirë bëjnë hobi tepër interesante. Ndihen mirë, komodë,...

Kuriozitete 22:10 - 14 Tetor, 2017

Fantazma kapet nga kamerat e shkollës/ Filmimet do ju shqetësojnë

Çdo shkollë ka mitet dhe teoritë e veta. Janë gjithmonë të pavërteta, por kjo video e frikshme që u kap nga kamerat e shkollës në Irlandë,...

Kuriozitete 22:50 - 8 Tetor, 2017

Foto/ Kthen makinën në një kamera gjigande

Historia që bëri xhiron e rrjetit. Një person nga Texas kishte blerë një makinë të vogël dhe vendosi ta kthejë në një kamera të madhe, duke...

Teknologji 02:20 - 15 Maj, 2017

iPhone 8 me kamera që njeh vetëm fytyrën e përdoruesit

Pothuajse të gjithë janë të sigurt se lansimi i iPhone 8 për 10 vjetorin e Apple do të shtyhet për një ose dy muaj. Përderisa ende...

Showbizz 16:28 - 30 Janar, 2017

Një sy kritik që ri pas kamerave

Ledion Liço i ka dhënë provat ndër vite se është mjaft mirë në rolin e moderatorit.  Me një gjuhë të artikuluar dhe herë-herë të shpenguar, ai arrin...

Teknologji 21:15 - 1 Janar, 2017

Apple do të sjellë një model 5 inç të iPhone me sistem vertikal kamerash

Apple mund të prezantojë një model 5 inç të iPhone, i cili karakterizohet nga një sistem unik vertikal kamerash të dyfishta krahas modeleve 4.7 dhe 5.5...