Connect with Us

All posts tagged "kanabis"

Showbizz 21:54 - 23 Tetor, 2019

Ermal Mamaqi publikon foton me kanabis/ Enca i habit të gjithë me komentin

Ermal Mamaqi njihet për postimet e tij humoristike, ndaj edhe sot nuk ka munguar një i tillë në Instagramin e tij. Aktori ka publikuar një foto...

Kuriozitete 18:42 - 29 Shtator, 2019

E tregojnë studimet/ Kanabis trajton efektet anësore të kancerit dhe është kurë për sëmundjen

Kanabinoidet mund të jenë të dobishme për të trajtuar efektet anësoe të Kancerit si dhe mund të përdoret si kurë ndaj kancerit. Një numër i madh...

Kryesore Show Biz 11:40 - 15 Maj, 2019

Donin të transportonin 5000 rrënjë kanabis/Arrestohet pronari i Coca-Colës

Alki David njihet si pronari i Coca-Colës greke, dhe sipas “Daily Mail” ai është arrestuar së bashku me partnerin Chase Ergen sepse donin të transportonin ilegalisht...

Kryesore Show Biz 17:00 - 13 Mars, 2019

Habit mamaja e dy fëmijëve :“Kanabisi më ka bërë një nënë më të mirë”

“Kanabisi më ka bërë një nënë më të mirë”, thotë Kerine Cyr. Mamaja e dy fëmijëve është drejtuesja e një grupi nënash kanadeze që sfidojnë normat,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 22 Shkurt, 2019

U kap me kanabis, reperi shqiptar dënohet me burg nga gjykata dhe 1200 euro gjobë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me 5 muaj burg me kusht dhe 1.200 euro gjobë, reperin e njohur shqiptar, Feronit Shabani, i njohur me emrin...

Kryesore Show Biz 13:40 - 19 Shkurt, 2019

Nëna e këngëtares së famshme pozon me kanabis, çmendet rrjeti

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus, po ndjek hapat e së bijës pasi ka bërë një fotografi në një dollap të mbushur plot me kanabis....

Kuriozitete 13:25 - 18 Nentor, 2018

Hapet restoranti i parë që do të shërbejë kanabis si pjesë të menysë

Në Britaninë e Madhe është hapur restoranti i parë vegan që ndër të tjera do të shërbejë edhe kanabis. The Canna Kitchen, i cili do të...

Kuriozitete 12:25 - 31 Tetor, 2018

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi të bëhen të varura nga cannabis-i se sa meshkujt

Cannabis-i ose siç ne e quajmë ndryshe “hashashi”, kohët e fundit është duke e përdorur gjithmonë e më shumë në disa vende të botës, ligjërisht e...

Kuriozitete 23:30 - 5 Maj, 2018

Lista/ Shtetet ku është e ligjshme tymosja e kanabisit

Në shumë shtete të botës, kanabisi është i paligjshëm. Rritja, zotërimi dhe shpërndarja e kësaj bime narkotike dënohet me ligj deri në disa vite burg. Por,...

Life Style 22:50 - 3 Maj, 2018

Kujdes!/ Kanabisi mund të shkaktojë vdekje të parakohshme

Tymosja e shpeshtë e marijuanës gjatë adoleshencës mund të shkaktojë vdekjen e parakohshme. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë një studim suedez. Kërkuesit shkencorë...

Life Style 15:22 - 22 Nentor, 2017

Shumëfishohet përdorimi i vajit të kanabisit,ja përdorimet mrekullibërëse të tij

Numri i përdoruesve të vajit të kanabisit në Britani është dyfishuar në një vit, raporton Mail Online nga të dhënat e fundit të publikuara nga “Cannabis...

Shëndeti 18:00 - 1 Janar, 2017

Dëmet që ju shkakton kanabisi

Studime të mëparshme kanë vërtetuar se kanabis ndihmon pacientët me glaukoma, por kërkimet e fundit vërtetojnë të kundërtën. Përdorimi i shpeshtë i kësaj bime shkakton dëmtim...

Shëndeti 08:48 - 28 Prill, 2015

Studimi/ Kanabisi shkakton kujtesë false

Sipas një studimi të ri, përdorimi i kanabisit mund të çojë  njerëzit në kujtuime që në të vërtet nuk kanë ndodhur kurrë. Shkëncëtarët kanë arritur në...

Kuriozitete 17:09 - 24 Shkurt, 2015

Akullorja e bërë në shtëpi me kanabis

Një çift që përgatiti një akulore shtëpie me kanabis hoqi dorë nga gatimi pasi njëri prej tyre përfundoi duke vrapuar rreth shtëpisë lakuriq dhe tjetri u...