Connect with Us

All posts tagged "karriera"

Kuriozitete 18:43 - 8 Mars, 2020

Horoskopi javor/ Surprizat e papritura në karrierë dhe marrëdhëniet me paratë

Dashi Nga fillimi i javës do të ndjeni një negativitet që ju rrethon. Do të ndjeheni të mërzitur apo edhe të trishtuar gjë e cila do...

Showbizz 11:01 - 7 Nentor, 2019

Sot shumë e suksesshme, por Jona Spahiu tregon vështirësitë që ka hasur në fillim: “Më kanë thënë nuk bën për këtë punë”

Jona Spahiu ka qenë e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel. Ajo ka treguar sesi është jeta e saj...

Kryesore Show Biz 19:39 - 31 Maj, 2019

“Dashuria për mendimin tim është…”/ Ronela Hajati e pranon hapur

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të komentuara dhe të pëlqyera nga publiku. E  përfolur prej kohësh për një lidhje dashurie me këngëtarin Young Zerka...

Femra 22:20 - 5 Janar, 2019

Na thuaj datën e lindjes, të të themi çfarë do të arrish në jetë

Të lindurit në datat 1,10,19 dhe 28 Këta persona janë të bekuar me dinamizëm, origjinalitet dhe kreativitet.  Gjithashtu ju pëlqen të eksperimentojnë dhe të jenë të...

Femra 14:01 - 13 Dhjetor, 2018

Karriera,fëmija,apo të dyja?

Karriera po bëhet pjesë gjithnjë e më e rëndësishme e jetës së femrës bashkëkohore, ndërkaq familja mbetet vatër e sigurt në të cilën kthehet çdo ditë....

Kuriozitete 22:50 - 28 Janar, 2018

6 truke për fillimin e karrierës

Nëse jeni në fillim të karrierës suaj, dihet që do ta keni të vështirë. Puna juaj e parë do t’iu frikësojë, kjo edhe për shkak të...

Kryesore Show Biz 11:52 - 17 Shtator, 2017

 “Jam plakur tani për filmat aksion”/Liam Neeson tërhiqet nga aktrimi?

Liam Neeson sigurisht që ka një talent dhe aftësi në aktrim që rrallëherë gjenden në filmat aksion por duket se ai nuk do t’i përdorë këto...

Kuriozitete 19:30 - 16 Gusht, 2017

Gjëja më e rëndësishme në jetë për ju?/ Mund ta zbuloni vetëm me një pyetje

Me anë të këtij testi të thjeshtë psikologjik, ju mund të kuptoni më shumë për veten tuaj. Duke ju përgjigjur një pyetjeje të thjeshtë zbuloni se...

Showbizz 14:50 - 16 Gusht, 2015

Këshilla e çuditshme: Femra, nëse doni të bëni karrierë, bëni dhe seks me drejtorët

​Për të ecur para në jetë duhet kurajë, impenjim dhe lodhje. Po jo vetëm kaq. Sipas doktoreshës Gabrielle McMullin, kirurge vaskulare dhe një prej më të...

Showbizz 13:00 - 14 Dhjetor, 2014

Monolog nga Beyonce, flet për jetën dhe karrierën

Superylli botëror, Beyonce, pasi lansoi videoklipet e reja së fundmi në YouTube, ka publikuar edhe një monolog ku flet detajisht për jetën e saj dhe karrierën....