Connect with Us

All posts tagged "kenga magjike"

Showbizz 18:55 - 17 Janar, 2020

“Më erdhi keq”/ Fifi tregon momentin e sikletshëm me Eneda Tarifën në Këngën Magjike

Fitorja e Eneda Tarifës në Këngën Magjike pati shumë reagime pasi në sallë gjatë marrjes së çmimit pati brohorima për këngëtaren Fifi. Pas kësaj të gjitha...

Showbizz 11:10 - 26 Dhjetor, 2019

U tërhoq nga “Kënga Magjike” për shkak të tërmetit/ Besa Kokëdhima flet për herë të parë rreth këtij vendimi

Besa Kokëdhima ishte e ftuar këtë të mërkurë në natën e Krishtlindjes në “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të kënduar disa nga këngët...

Showbizz 14:54 - 14 Dhjetor, 2019

U tërhoq nga Kënga Magjike dhe sonte do të jetë në emisionin e Luana Vjollcës/ Besa Kokëdhima i sqaron të gjithë për pjesëmarrjen

Pak ditë më parë Besa Kokëdhima bëri të ditur se ishte tërhequr nga festivali Kënga Magjike pasi nuk mund të këndonte kur bashkëatdhetarët e saj po...

Showbizz 11:52 - 14 Dhjetor, 2019

Nga Fifi tek Anxhela Peristeri/ Flori Mumajesi iu “vihet” pas këngëtareve në party pas “Këngës Magjike”

Flori Mumajesi është  një nga këngëtarët dhe producentët më të suksesshëm shqiptar. Ai arriti të rrëmbente çmimin e parë në edicionin e shkuar të Këngës Magjike...

Showbizz 11:20 - 11 Dhjetor, 2019

“Tekst mizerabël, një atentat për kulturën shqiptare”/ Mustafa Nano ironizon Rovena Dilon pas “Këngës Magjike”

Rovena dilo ishtë një nga këngëtaret pjesëmarrëse në festivalin Kënga Magjike ku  konkurroi me këngën Cinderella që ishte një bashkëpunim me Hit Man dhe Rolla. Edhe...

Showbizz 18:23 - 9 Dhjetor, 2019

“Mos i ke ngacmuar Romeon”/ Xheisara zbulon mesazhin që i dërgoi Jonidës: “Shpresoj…”

Xhesiara ishte e vetmja këngëtare e kategorisë Best neë artist që mbeti jashtë finales së  Këngës Magjike. Ajo u shpreh se mbeti shumë e zhgënjyer nga...

Showbizz 12:53 - 9 Dhjetor, 2019

“Nuk ka kënduar asnjëherë live në Këngën Magjike”/ Këngëtarja thumbon Jonida Maliqin

Xheisara ishte një nga këngëtaret që morën pjesë në Këngën Magjike në kategorinë Best New Artist. Ajo nuk ia doli mbanë të kualifikohej në finalen e...

Showbizz 17:34 - 8 Dhjetor, 2019

Manipulim, mashtrim dhe urrejtje/ Stefi Prifti zbulon intrigat dhe klanet në Këngën Magjike

Endri dhe Stefi Prifti morën pjesë në këtë edicion të Këngës Magjike me një këngë që transemtonte një mesazh shumë të rëndësishëm. Kënga e titulluar “Zemra...

Showbizz 12:30 - 8 Dhjetor, 2019

“Të njoha kur askush nuk më konsideronte”/ Pasi fitoi Këngën Magjike, Flori Mumajesi ka dy fjalë për Eneda Tarifën

Mbrëmjen e kaluar, këngëtarja Eneda Tarifa rrëmbeu çmimin e parë të festivalit Kënga Magjike. Eneda u paraqit me një këngë të kompozuar dhe realizuar ngë kantautori...

Showbizz 14:45 - 4 Dhjetor, 2019

“Si ta shpreh me fjalë adhurimin që kam për ty”/ Rezarta Shkurta ngre në qiell Soni Malaj: “Je shqiponja e skenës shqiptare”

Këngëtarja e njohur shqiptare Soni Malaj është bërë pjesë e Këngës Magjike ku dhe do të performojë natën e dytë gjysmëfinale. Emocionet për pjesëmarrjen e saj...

Showbizz 13:41 - 4 Dhjetor, 2019

Ardit Gjebrea zbulon surprizën e natës së parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike”/ Ja cilët do të jenë artistët që do të ndezin skenën sonte

Sonte është nata e parë gjysmëfinale e festivalit të “Kënga Magjike”. Këtë mbrëmje do të perfromojnë 23 artsitë që do të ndezin skenën në Pallatin e...

Showbizz 12:38 - 4 Dhjetor, 2019

“Më mungon ajri kur nuk marr pjesë në këtë festival”/ Rozana Radi zbulon 5 këngët më të pëlqyera të Këngës Magjike

Këngëtarja Rozana Radi është një nga artistet e muzikës shqiptare që nuk i ka munguar kurrë festivaleve. Për vite me radhë ajo ka qenë një nga...

Showbizz 17:06 - 29 Nentor, 2019

Pas tërheqjes së Besa Kokëdhimës nga Kënga Magjike, reagon Ardit Gjebrea: “Do të këndojmë për të ndërtuar”

Pak minuta më parë këngëtarja Besa Kokëdhima njoftoi nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale që do të tërhiqet zyrtarisht nga Kënga Magjike pasi nuk mund të...

Showbizz 16:41 - 29 Nentor, 2019

“Zemra ime është e ngarkuar me vuajtje për bashkëkombësit e mi”/ Besa Kokëdhima tërhiqet nga Kënga Magjike

Këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima ka shprehur dhimbjen e madhe për familjet e prekura nga tërmeti dhe ata që humbën jetën në mënyrë tragjike . Nëpërmjet...

Showbizz 11:41 - 22 Nentor, 2019

Foto- E cilësuan si fituesja e “Kënga Magjike”/ Pas publikimit të këngës, Fifit i ndodh e papritura

Këngëtarja shqiptare Fifi e cila është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për hitet dhe bashkëpunimet e saj të suksesshme, u rikthye këtë vit në “Kënga...