Connect with Us

All posts tagged "kenge"

Showbizz 16:58 - 22 Janar, 2020

E quajti analfabete/ Stresi i “mbyll gojën” ndjekësit që ofendoi Keisin

Reperi Stresi dhe Keisi janë komentuar gjatë në media pas ndarjes. Edhe pse prej muajsh janë të ndarë duket se dyshja ende kanë ndjenja të forta...

Showbizz 11:10 - 16 Janar, 2020

Ekskluzive-Nga ardhja në jetë e vajzës deri tek debati me bashkëshortin/ Këngëtarja rrëfen jetën e saj pas kamerave

Sabina Dana është një nga këngëtaret që solli shumë hite për publikun shqiptar. Ende këndohet dhe mbahet mend hiti i saj “E kam pas” në një...

Showbizz 17:21 - 14 Janar, 2020

“Mos kërko s*ks”/ Anxhela Peristeri tregon këngën që urren më shumë

Anxhela Peristeri është një nga këngëtaret më të dashura dhe të pëlqeyra për publikun shqiptar. Ajo numëron shumë këngë të cilat janë kthyer në hite dhe...

Showbizz 17:51 - 23 Dhjetor, 2019

“Kështu dua të jem pas 18 vitesh”/ Anxhelina Hadërgjonaj i bën dedikimin e veçantë Albëries

Këngëtarja Albërie Hadërgjonaj ka dhuruar një performancë emocionuese mbrëmjen e kaluar në Festivalin e RTSH. Pas performancës së saj, e bija, Anxhelina Hadërgjonaj i ka dedikuar...

Showbizz 14:25 - 22 Dhjetor, 2019

Moderatori kap detajin në këngën e Albërie Hadërgjonaj/ Këngëtarja me këngë të kopjuar në Festivalin e Këngës?

Këngëtarja shumë e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar, Albërie Hadërgjonaj po konkurron në Festivalin e Këngës me këngën  “Ku ta gjej dikë ta dua”....

Showbizz 11:39 - 20 Dhjetor, 2019

Eleni Foureira e tregon pa doreza: “Ja cila është këngëtarja e preferuar në Festivalin e Këngës”

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur nata e parë gjysmë finale e Festivalit të Këngës. Në listën e këngëtarëve që performuan natën e parë ishte dhe këngëtarja...

Showbizz 11:16 - 19 Dhjetor, 2019

Soni Malaj zbulon “sekretin”/ Klipi i këngës që të gjithë e kemi dëgjuar është historia e prindërve të saj

Soni Malaj është një dër këngëtaret më të njohura dhe më të suksesshme. Të gjitha këngët e saj janë kthyer në hite, sidomos baladat që ajo...

Showbizz 11:36 - 17 Dhjetor, 2019

Luana Vjollca dhe Geti gati për një tjetër bashkëpunim?/ Moderatorja përgatit surprizën për festat e fundvitit

Pas bashkëpunimit të suksesshëm “Tirana Lifestyle”, duket se moderatorja Luana Vjollca dhe kunati i saj, reperi Getoar Selimi , po përgatisin një tjetër bashkëpunimn për fansat...

Showbizz 15:17 - 16 Dhjetor, 2019

Publikohet lista e këngëtarëve të dy netëve gjysmëfinale të Festivalit të Këngës/ Ja cilët janë këngët që do të prezantohen natën e parë

Në fundjavë pritettë performojnë këngëtarët që kanë kaluar në gjysmëfinale. “Festivali e 58-të të RTSH-së”, do të sjellë në skenë emra të njohur të muzikës shqiptare....

Showbizz 14:38 - 13 Dhjetor, 2019

“Ende ka meshkuj që shqetësohen për zemrën e një femre”/ Fifi përgëzon Mozzik për këngën e tij më të re

Reperi shqiptar Mozzik, mbrëmjen e kaluar ka publikuar këngën e tij më të re që titullohet Zemra ime. Menjëherë pas publikimit fansat kanë nisur të aludojnë...

Showbizz 16:34 - 10 Dhjetor, 2019

Zbulohet këngëtari i famshëm që do të bashkëpunojë me Genta Ismajlin/ Ja për kë artist bëhet fjalë

Këngëtarja e njohur Genta Ismalji ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë përsa i përket jetës private po ashtu edhe jetës profesionale. Prej kohësh...

Showbizz 15:53 - 10 Dhjetor, 2019

“Është një ndjesi personale me shpirtin brenda”/ Arilena Ara zbulon detajet mbi këngën pjesëmarrëse në Festivalin e RTSH

Këngëtarja shqiptare Arilena Ara është një artistet që do të jetë pjesëmarrëse në  ‘Festivalin e Këngës’ me këngën “Shaj”. Ajo gjithashtu është pretendente për të fituar...

Showbizz 11:20 - 10 Dhjetor, 2019

“Kënga që kam shkruar prej shpirtit”/ Elvana Gjata ka dy fjalë për publikun e saj të dashur

Ditën e djeshme janë publikuar këngët që do të jenë pjesëmarrëse në Festivalin  e RTSH. njëra prej tyre është edhe e kënga e Elvana Gjatës “Me...

Showbizz 17:33 - 9 Dhjetor, 2019

Robert Berisha zbulon këngën me të cilën do të marrë pjesë në Festivalin e RTSH/ A është një dedikim për Nora Istrefin?

Robert Berisha do të marrë pjesë këtë vit në edicionin e 58 të Festivalit të Këngës në RTSH. Kënga titullohet “Ajo nuk është unë” dhe sapo...

Showbizz 14:50 - 9 Dhjetor, 2019

Publikohet kënga e plotë e Elvana Gjatës në Festivalin e RTSH/ Ritëm dhe super tekst

Sapo është publikuar kënga me të cilën Elvana Gjata do të marrë pjesë në Festivalin e RTSH. Kënga ka një tekst shumë të bukur dhe plot...