Connect with Us

All posts tagged "kengetar"

Showbizz 11:21 - 13 Dhjetor, 2019

“Na përzuri Vera Grabocka me urdhër nga lart”/ Redon Makashi zbulon si u përjashtua nga Festivali i RTSH

Redon Makashi është një nga këngëtarët më të mirë shqiptar. Ai ka një karrierë shumë të gjatë muzikore dhe numëron me dhjetëra këngë të cilat vazhdojnë...

Showbizz 17:34 - 8 Dhjetor, 2019

Manipulim, mashtrim dhe urrejtje/ Stefi Prifti zbulon intrigat dhe klanet në Këngën Magjike

Endri dhe Stefi Prifti morën pjesë në këtë edicion të Këngës Magjike me një këngë që transemtonte një mesazh shumë të rëndësishëm. Kënga e titulluar “Zemra...

Showbizz 16:23 - 8 Dhjetor, 2019

“Miqtë të lajnë e të lyejnë”/ Këngëtari sulmon ashpër Eneda Tarifën

Mbrëmjen e kaluar këngëtarja Eneda Tarifa u shpall fituese e këtij edicioni të Këngës Magjike. Siç dihet tashmë prej vitesh, këngëtarët votojnë njëri tjetrin dhe shpesh...

Showbizz 12:23 - 6 Dhjetor, 2019

E tradhtoi me kolegen dhe i kërkoi falje publikisht/ Bashkëshortja e këngëtarit të famshëm merr vendimin

Ditën e djeshme në rrjet qarkulluan disa foto të këngëtarit të famshëm Justin Timberlake ku shihej duke shtrënguar dorën e koleges së tij. Menjëherë pas kësaj...

Showbizz 18:40 - 5 Dhjetor, 2019

“Më kanë ofruar para për një natë”/ Këngëtari shqiptar tregon çmenduritë e fanseve për të

Këngëtari shqiptar Sergio është një nga meshkujt më të pëlqyer sidomos nga gjinia femërore. Këngët e tij numërojnë me miliona klikime në Youtube. Së fundi ai...

Showbizz 12:11 - 5 Dhjetor, 2019

Këngëtari i famshëm tradhton gruan me kolegen: “Kisha pirë shumë, më fal”

Ditë më parë në mediat e huaja qarkulloi lajmi se këngëtari i famshëm Justin Timberlake është parë në shoqërinë e koleges të tij Alisha Wainwright. Ata...

Showbizz 18:50 - 4 Dhjetor, 2019

Blero surprizon fansat/ Rikthen hitin që fiksoi shqiptarët

Blero Muharremi është një nga këngëtarët më të pëlqyer për publikun e tij. Ai ka një karrierë të gjatë muzikore dhe disa prej këngëve të tij...

Showbizz 17:05 - 3 Dhjetor, 2019

Dhuroi 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti/ Këngëtari jep lajmin e mirë, do të ndërtojë shtëpinë e vëllezërve Abazi

Ermal Fejzullahu dhuroi 100 mijë euro që do të shkojnë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti. Këngëtari pas këtij gjesti shumë human ka dhënë dhe...

Showbizz 12:57 - 30 Nentor, 2019

“Ditët e festave na zunë në një tragjedi”/ Robert Berisha në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti

Këngëtari i njohur shqiptar, Robert Berisha si shumë artistë të tjerë të estradës ka vendosur të bashkëpunojë për t’iu ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga...

Showbizz 18:05 - 28 Nentor, 2019

Labinot Tahiri falënderon artisët për punën vullnetare në Shqipëri: “Kështu kam dashur t’iu shoh gjithmonë”

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka falenderuar të gjithë artistët që po ndihmojnë njerëzit në nevojë, të cilët janë prekur nga tërmetet e njëpasnjëshme. Labi është...

Showbizz 21:27 - 27 Nentor, 2019

“Fatkeqësitë natyrore kurrë mos i rënçin asnjë kombi”/ Endri Prifti jep mesazhin sensibilizues

Këngëtari i njohur, Endri Prifti është një nga artistët që i është bashkuar dhimbjes së familjeve të prekura nga tërmeti. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Endri...

Showbizz 18:56 - 27 Nentor, 2019

Genc Prelvukaj i bën thirrje qeverisë: “Taksa e Rrugës së Kombit, të shkojë për ndërtimin e shtëpive të shkatërruara”

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj i ka bërë thirrje qeverisë së Shqipërisë në lidhje me taksën që kosovarët dhe shqiptarët paguajnë. Ai si dhe shumë të...

Showbizz 18:21 - 27 Nentor, 2019

“Ne rrimë pranë trungut tënd Nënë Shqipëri”/ Sabri Fejzullahu hap dyert e shtëpisë për familjet në nevojë

Pas gjestit human të të birit, Sabri Fejzullahu ka bërë gjestin human duke u bashkuar me dhimbjen e familjeve të prekura nga ky tërmet i tmerrshëm...

Fashion 11:40 - 23 Nentor, 2019

Foto-Këngëtaret shqiptare bëjnë “xing” me të njëjtën veshje/ Stilistët e njohur janë në “telashe”

Ndodh shpesh që figura të njohura të ekranit të bëjnë xing me njëra-tjetrën. Këtë herë ka qenë radha e dy këngëtareve të talentuara Elvana Gjata dhe...

Showbizz 21:36 - 14 Nentor, 2019

“U desh të këndoja popullore të paguaja kredinë”/ Këngëtari i njohur habit me deklaratën

Këngëtari Egzon Pireci, i cili u bë i njohur në “The Voice of Albania”, pasditen e sotme ka qenë i ftuar në emisionin “Ftesë në 5”...