Connect with Us

All posts tagged "keshilla"

Shëndeti 13:10 - 17 Prill, 2020

7 mënyrat për të mbajtur një dietë të shëndetshme gjatë periudhës së izolimit

Hidratimi Trupi është bërë nga rreth 75 përqind ujë. Rekomandimi i zakonshëm është tetë gota ujë në ditë. Meqenëse jemi më pak aktivë gjatë bllokimeve, dhe...

Shëndeti 13:22 - 5 Prill, 2020

Si të ushqehemi gjatë karantinës/ Këshilla të vlefshme për këtë periudhë izolimi

Qëndrimi për shumë kohë I mbyllur në shtëpi mund të hskaktojë shumë probleme me shëndetin. Ndaj edhe pse të izoluar duhet të kemi kujdes dhe të...

Kuriozitete 13:36 - 31 Mars, 2020

Coronavirus/ Yjet e YouTube nxisin ndjekësit të qëndrojnë në shtëpi

Më shumë se 100 personazhe te njohur në YouTube kanë regjistruar një video mesazh duke u bërë thirrje fansave të tyre të “qëndrojnë në shtëpi” gjatë...

Shëndeti 13:22 - 24 Mars, 2020

Dhimbjet e padurueshme të stomakut/ Këshillat që duhet të ndiqni

Dhimbjet e stomakut lidhen drejtpërdrejt me ushqimin. Shpesh ne jemi të prirur të konsumojmë shumë ushqime të cilat e ngacmojnë atë dhe për pasojë kemi dhimbje...

Shëndeti 15:53 - 17 Mars, 2020

Coronavirus/ Si të menaxhoni shëndetin mendor gjatë periudhës së vetë-izolimit

Teksa Coronavirusi vijon të përhapet në Mbretërinë e Bashkuar, qeveria ka marrë masa për distancimin shoqëror dhe ka kërkuar shmangien e udhëtimeve në raste të panevojshme....

Shëndeti 15:12 - 23 Shkurt, 2020

Janë të rrezikshme për shëndetin tuaj/ 9 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë

Njerëzit kanë një  sens që i ndihmon ata të parashikojnë se kur do të jenë në rrezik. Sidoqoftë, jo të gjitha situatat mund të parashikohen, veçanërisht...

Kuriozitete 15:50 - 22 Shkurt, 2020

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht...

Life Style 19:31 - 24 Nentor, 2019

Si të lumturoni partneren tuaj/ 6 këshillat që duhet të ndiqni

Për një grua, një surprizë ka një vlerë të madhe sentimentale dhe personale, është një moment gëzimi që arrin papritur dhe që ushqen, kohë pas kohe,...

Kuriozitete 16:40 - 22 Nentor, 2019

Zgjidhni një imazh “Zen” dhe merrni disa këshilla për rritjen tuaj të brendshme

Imazhi 1: Përkushtimi, Vallëzimi Meera në tempull Devotshmëria është të lidhesh plotësisht me ekzistencën, është një histori dashurie. Të duash, nga ana tjetër, do të thotë...

Life Style 15:32 - 21 Nentor, 2019

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë...

Kuriozitete 11:42 - 19 Nentor, 2019

Çfarë të bëni me dikë që i kanë rënë të fikët?/ Ja disa këshilla nëse ndodheni në raste emergjence

A e dini se cfarë të bëni nëse ndodheni papritur në një rast emergjence? Të gjithë mendojnë se  gjëja e parë që duhet të bëjmë është...

Life Style 15:59 - 9 Nentor, 2019

Si ta shpëtoni veten nga njerëzit që nuk pushojnë kurrë së foluri/ Zbuloni 8 këshillat që do t’iu ndihmojnë

Një histori “argëtuese” për gjyshen e tyre, macen ose thjesht ecurinë në punë: Disa njerëz thjesht duhet të shprehin mendimet e tyre dhe nuk mund të...

Life Style 15:05 - 8 Nentor, 2019

“Mund ta bëjë fëmijën tuaj më të zgjuar”/ 7 këshilla që nuk i dinit rreth konsumimit të bajameve

Ngrënia e bajames mund të shpëtojë jetën tuaj. Bajamet janë të preferuara jo vetëm për shijen e tyre, por edhe për përfitimet e tyre.Ato përmbajnë shumë...

Life Style 21:57 - 2 Nentor, 2019

Janë të mençur dhe japin këshilla shumë të mira/ Këto 3 shenja të horoskopit duhet t’i dëgjoni me kujdes

Virgjëresha Shenjat e Virgjëreshës janë njerëz që kanë dhuratën për të analizuar njerëzit dhe situatat. Që në moshë të re, ata shohin gjithçka rreth tyre me...

Life Style 23:00 - 30 Tetor, 2019

Është shumë e rëndësishme/ 9 mënyrat se si mund të bëni të lumtur një grua

Gratë që mbështesin gratë e tjera ka më shumë gjasa të kenë sukses. Dhe ky nuk është një mit! Kjo  është një arsye e mjaftueshme për...