Connect with Us

All posts tagged "kinematografi"

Showbizz 14:39 - 21 Dhjetor, 2019

Talenti i fshehtë i Xhensila Myrtezaj/ Këngëtarja zbulon planet për tu bërë pjesë e kinematografisë

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të pëlqyera të publikut shqiptar. Së fundi së bashku me aktorin Bes Kallaku kanë dhënë një intervistë për Mirage,...

Showbizz 10:23 - 28 Tetor, 2019

Kinematografia në zi/ Tragjike, ndahet nga jeta aktori i famshëm në moshën 36 vjeçare

Aktori i njohur me origjinë nga Afrika e Jugut ,  i cili u bë tepër i famshëm në filmin “The Lion King”, Andile Gumbi është ndarë...

Kuriozitete 13:54 - 23 Tetor, 2019

FOTO-Aktori që bëri histori në kinematografi/ Zbuloni 12 fakte interesante rreth Joaquin Phoenix

Bërja e një filmi kërkon një ekuipazh të kualifikuar, të paktën një duzinë njerëzish të përbërë nga një drejtor dhe një ekip prodhimi. Janë ato që...

Showbizz 11:08 - 20 Tetor, 2019

FOTO-Diva e kinematografisë italiane/ Sekreti i bukurisë së Sophia Loren, zbuloni disa fakte interesante për aktoren

Sophia Loren, njihet si një ndër aktoret më të talentuara dhe të njohura të kinematografisë italiane, e cila me filmat e saj ka shkruar një pjesë...

Showbizz 10:34 - 18 Tetor, 2019

VIDEO-E papritur/ Ylli i kinematografisë pëson aksidentin e frikshëm, ja gjendja e aktores

Dita e djeshme, ka qënë një ditë tepër e tmerrshme për aktoren e famshme Helen Hunt. Sipas mediave të huaja, ajo ka pësuar një aksident të...

Showbizz 11:10 - 10 Tetor, 2019

Kinematografia në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur i “Home Alone”

Një lajm i trishtë ka përfshirë kinematografinë amerikane, mëngjesin e sotëm. Aktori i njohur i filmit të famshëm “Home Alone”, Rip Taylor ka ndërruar jetë.Ai ndërroi...

Kryesore Show Biz 13:40 - 21 Shtator, 2019

Rekord në kinematografi/ Ky dokumentar po “trondit” botën si filmi më i shikuar

Blogerja më e famshme në botë Chiara Ferragni, ka hedhur në treg së fundmi dokumentarin e saj Unposted, ku flet për jetën që nuk e shfaq...

Kryesore Show Biz 13:45 - 20 Shtator, 2019

Ikona e kinematografisë botërore/ Sophia Loren, aktorja që nuk do “plaket kurrë” feston sot ditëlindjen

Aktorja e cila ka ngelur në mendjen e të gjithëve për talentin por sigurisht edhe për bukurinë e saj, Sophia Loren, feston sot ditëlindjen e saj...

Kryesore Show Biz 14:10 - 5 Shkurt, 2019

Na shkriu së qeshuri me filmat e tij, Mr. Bean heq dorë nga kinematografia për një arsye të veçantë

Aktori i famshëm i humorit Rowan Atkinson, i njohur si Mr. Bean, ka vendosur të heqë dorë për pak kohë nga aktrimi. Atkinson është shprehur se...

Kryesore Show Biz 12:53 - 19 Dhjetor, 2018

Kinematografia në zi! Ndahet nga jeta aktorja ikonë e Hollywood-it

Aktorja e njohur Penny Marshall ka humbur jetën mbrëmjen e së hënës, në moshën 75-vjeçare, në shtëpinë e saj në Hollywood Hills. Burime për “E! News”...

Kryesore Show Biz 23:10 - 19 Mars, 2018

Pas disa vitesh mungesë në kinematografi, rikthehet Julia Roberts

Kinematografisë i kishte munguar Julia Roberts. Këtë herë aktorja do të vijë si protagoniste në një serial televiziv të realizuar nga “Amazon” në bashkëpunim me “Homecoming”....

Kryesore Show Biz 13:20 - 21 Dhjetor, 2017

Kinematografia në zi: Vdes aktorja e filmit tuaj të preferuar

E kush nuk e ka ndjekur të paktën një herë në fëmijëri filmin “Scooby Doo”? Aktorja që luante rolin e “Defnes” është ndarë nga jeta. Heather...

Showbizz 11:00 - 24 Janar, 2017

Pse u largua aktorja nga kinematografia?

Jessica Wright ka festuar mbrëmjen e kaluar ndërsa ka kaluar shumë bukur me shoqërinë e saj. Aktorja e mirënjohur ka festuar ditëlindjen e vëllait të saj,...